topic

John Neeman, nożorób i producent narzędzi

DildoVaggins1 • 2014-07-07, 11:14
Chciałbym przedstawić Wam postać Johna Neemana, jego filmiki pojawiały się na sadolu (znalazłem dwa), ale tutaj chce pokazać jego kunszt, umiejętności (zarówno robienia sprzętu, jak i reklamowania siebie). Koleś robi niesamowite filmiki, z zajebistą muzyką.
Lecimy, na początek jakieś wyk***iste dłuto:

Siekiera:

Ścinanie drzewa:

Robienie pasków:

I na koniec, nożyk z damastu (ten filmik przewinął się już na forum) :

Ich strona, bo teraz to już zespół ludzi, kowali, szlifierzy, kuśnierzy, stolarzy i cholera wie kogo jeszcze:
http://www.neemantools.com/en/about-us/who-where-and-why
Na stronie warto zwrócić uwagę na ceny :D

MyBijaCZ

2014-07-07, 12:24
Fajne rzeczy, dobra jakość, tylko ceny to straszna przesada. Pewnie i tak znajdują się tacy co kupują...

Browaryt

2014-07-07, 12:57
Gość wygrał życie, ma zajebisty fach w ręku od ch*ja kasy i jest dostatecznie młody żeby to wykorzystać... a ja dalej pracuję za gówniane pieniądze, oglądam sadistica, pije piwo i gram w gry i mimo że zdaję sobie z tego sprawę nic z tym nie robie... fatalna pułapka zastanawiam się ile osób może się pochwalić podobnymi skillsami.

level1989

2014-07-07, 13:14
jestem stolarzem z zamiłowania i dla mnie kozak...rzemiosło to piękna sprawa i sposób na życie

JADoktor

2014-07-07, 13:22
Takie przedmioty jak to dluto sa nieuzytkowe, do ogladania, mocowanie przy paru uderzeniach by sie zlamalo, bez sensu, a muzyka wybitnie ch*jowa

zawodzenie jakiegos debila

DildoVaggins1

2014-07-07, 13:51
JADoktor napisał/a:

Takie przedmioty jak to dluto sa nieuzytkowe, do ogladania, mocowanie przy paru uderzeniach by sie zlamalo, bez sensu, a muzyka wybitnie ch*jowa

zawodzenie jakiegos debila

aha, rozumiem

:plzdie:

zeroo123

2014-07-07, 15:29
U nas gość za ścięcie drzewka byłby 100tysi lżejszy i na tym koniec jego pasji :)

KrisCFC

2014-07-07, 15:59
level1989 napisał/a:

jestem stolarzem z zamiłowania i dla mnie kozak...rzemiosło to piękna sprawa i sposób na życie

Piękna sprawa..ale pewno nie najtańsza...piwko dla gościa za pasję... ;)

zajetynick

2014-07-07, 16:03
Ma swoją stronkę w necie i jednocześnie sklep. Rzeczy do tanich nie należą, ale mieć taki nóż np. w domu to coś.
Smarowałbym smalec i kroił cebulę.

Arieso

2014-07-07, 16:35
Szacun! Zawsze marzyłem by mieć takie dłuto ;-)

Gordon

2014-07-07, 16:51
Ten nożyk jest niesamowity. Takie rzeczy mogą być używane przez dziesiątki lat i się nie zniszczyć, w przeciwieństwie do tych z chin, które po roku są nic niewarte.

Coś pięknego.

siwybis

2014-07-07, 16:51
Taki nożyk jak ten ostatni z damastu to jest kwota 500$ i wcale nie uważam że to jest drogo. Biorąc pod uwagę ile potrzeba czasu by dojść do takiej wprawy, koszty wszystkich maszyn i narzędzi, szkoleń pewnie również. Dokładając do tego jeszcze ilość pracy i czasu który trzeba włożyć w jego powstanie, zwłaszcza że tu się robi wszystko ręcznie i od podstaw. Dla Amerykanina normalnie zarabiającego to nie jest jedna wypłata jak w Polsce czasami.

aaadupatam

2014-07-07, 17:06
niech wiedzminskiego miecza zrobi lepiej

kujpa

2014-07-07, 17:20
Prawdziwa sztuka, nie jakieś golgota picnic