18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jezus się w grobie przewraca

Arcane • 2014-06-16, 22:16
Od 1:20.


Nie szukałem.
Dziękuje.

AgentGrzesiek

2014-06-16, 23:09
Cytat:

Jezus się w grobie przewraca



nie przewraca się, gdyż nie leży w grobie tylko wniebowstąpił się :-P

Falsum

2014-06-16, 23:09
Uwielbiam takie dysonanse :D
Narracja niby taka poważna [taka aspirująca do bycia obiektywną], ale w gruncie rzeczy bardzo stronnicza, przez co całość traci na wartości.

AgentGrzesiek

2014-06-16, 23:16
Cytat:

Narracja niby taka poważna [taka aspirująca do bycia obiektywną]



bo to parodia produkcji kościelnych :amused:

Websterthe1

2014-06-16, 23:52
Szkoda że w polsce nie przetrwał żaden ruch protestancki, przynajmniej mielibyśmy mniejsze zło, i być może nie sprzątalibyśmy kibli luteranom. Kraje protestanckie gospodarczo są o "niebo" bardziej rozwinięte od tych katolickich.

McMenel

2014-06-17, 06:27
Websterthe1 w Polsce żyją protestanci i mają się całkiem dobrze. Zresztą nie ma co porównywać. Spójrz na USA gdzie jest silny ruch protestancki. I co i mają jeszcze większy burdel jak muzeum kreacjonizmu. Czy 40% społeczeństwa wierzącego iż ziemia ma 6 tyś lat. W idealnym świecie nie było by religii.

Websterthe1

2014-06-17, 10:12
McMenel, A czy ja napisałem że protestantyzm jest super, chodzilo mi o to ze jest lepszy od katolicyzmu i sprzyja zeswiecczeniu vide kraje skandynawskie, niemcy.

McMenel

2014-06-17, 17:38
Websterthe1 napisał/a:

McMenel, A czy ja napisałem że protestantyzm jest super, chodzilo mi o to ze jest lepszy od katolicyzmu i sprzyja zeswiecczeniu vide kraje skandynawskie, niemcy.


Niekoniecznie wszystko zależy od kraju. Patrz USA gdzie różnego rodzaju protestanckie odłamy są mocno reprezentowane we władzach. Ba Przecież jeden z niedawnych kandydatów na prezydenta jest Mormonem... k***a mać mormonem.

blachahaha

2014-06-18, 21:53
Kościołowi Katolickiemu można wiele zarzucać. Ale gdyby nie kościół, dziś Europa dalej by byłą podzielona na plemiona lub od 15 wieków panował by u nas Islam.

epilebzj

2014-06-19, 14:10
@Imie_jego_44

Na stos z nimi !

McMenel

2014-06-19, 15:19
blachahaha napisał/a:

Kościołowi Katolickiemu można wiele zarzucać. Ale gdyby nie kościół, dziś Europa dalej by byłą podzielona na plemiona lub od 15 wieków panował by u nas Islam.


Że co k***a ?? Więcej dla zjednoczenia Europu zrobiło Cesarstwo Rzymskie niż kościół. Słowianie w ciemię bici nie byli i wiedzieli co oznacza nie przyjmowanie chrztu. Wyrżnięcie w pień przez lepiej uzbrojonych rycerzy.

Karman32

2014-06-19, 19:45
@McMenel dokładnie jak ładnie zostało opisane 2 tematy niżej. ch*j już nawet, pomińmy to wyrżnięcie i wojny ku chwale wielkiej religii. Jakiekolwiek układy z krajem chrześcijańskim nie wchodziła w grę.

Co nie zmienia tego, że takie pie**olenie i gdybanie co by się stało, gdyby nie ta regligia są najdebilniejszym argumentem, jakim można by się posłużyć. Równie dobrze ja mógłbym stwierdzic, że gdyby 900 lat temu ludzie wierzyli w Ctulhu, to dziś nie byłoby Islamu, II WŚ, niemców, ruskich, komunizmu i ch*j wie jeszcze czego.

blachahaha

2014-06-21, 01:17
@McMenel Lekcje historii się kłaniają. Wszelkie imperia rozpadały się i jedyne co pozostawało po nich to gruzy. Cesarstwo Rzymskie tym się różniło że miało katolicyzm. Gdyby nie duchowni to gówno by zostało po Rzymie w kulturze Europy.
A jeśli chodzi o Słowian to byśmy mieli większe problemy gdyby Imperium Ottomańskie dotarło do Tatr a ze strony Rusi Muzułmańscy Mongołowie. No i jeszcze wyprawy wikingów.

R41NM4N

2014-06-21, 10:32
Było by fajnie, gdyby nie trąciło delikatnie ch*jem lewackiej propagandy od czasu do czasu :D
biedny karol marks niesłusznie wpisany na indeks, a to przecież gwiazda pokroju Kopernika czy Galileusza xD