18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jestem fotografem

Pener • 2012-11-16, 00:28
mam lustrzankę :krejzi:

Preeezes

2012-11-16, 00:38
Niestety to prawda. A najbardziej mnie denerwuję rozpieszczone nastolatki co mamusia i tatuś kupią aparat za 3000 zł po to aby córeczka mogła robić zdjęcia w łazience ;/ A te bardziej "ambitne" wychodzą z domu i napizgają w trybie auto. Nie wiem jak wam ale mi na ich miejscu przydałaby się maska spawalnicza bo od tego flesza może oczy wyj***ć...

makabrax

2012-11-16, 00:58
@up
tak tak, już taki jeden koleś co go tutaj wszyscy lubią, taki niski gruby, co prowadzi taki program na onecie o tytule "środa" podobnie mówił ;]

Lasarr

2012-11-16, 01:29
jestę fotografę xD

Preeezes

2012-11-16, 03:31
@makabrax pisząc to na nikim się nie wzorowałem. Po prostu wiem to z doświadczenia

lofix1

2012-11-16, 06:37
milczeć plebejskie kmioty, idźcie pstrykać maniane swoimi kompaktosalcesonami 'dzieś indziej!
:krejzi:

Sinus

2012-11-16, 06:44
I do tego koniecznie konto na fejsbuku w stylu "imie nazwisko photohraphy"

yahym

2012-11-16, 10:20

mi się tam to podoba :-D

SheryZa4

2012-11-16, 13:55
Jedyne co mi przychodzi do głowy to znany już klasyk:
"Życie jest jak czajnik [...]" by Dominika Photography

:amused:

or...........ek

2012-11-16, 15:46

wlodarczyk

2012-11-16, 20:06
@Preeezes w pełni się zgadzam. Ale niestety często sam jestem postrzegany za taką osobę i mimo że chce zająć się fotografią na poważnie to bardzo często jestem lekceważony właśnie przez taki stereotyp "nastolatka z aparatem od rodziców" mimo iż na swój aparat zbierałem przez ponad 2 lata i mam już nawet pewne sukcesy.

A tak obserwując społeczeństwo to teraz prawie nie ma osoby bez lepszego lub gorszego aparatu. Co gorsza czasami jak robię zdjęcia na jakiś imprezach to masa takich ludzi nagle uważa się za fotografów i wchodzi mi przed obiektyw mimo iż zdjęcie im i tak nie wyjdzie a ja w tym czasie tracę dobre ujęcie. Ja też jestem amatorem ale raczej mam większe szanse zrobić dobre zdjęcie niż osoba z aparatem 3 Mpx w komórce.

I tak się zastanawiam czy tego nie rzucić (dopóki nie władowałem w to zbyt dużo kasy), bo dla fotografów trudne czasy nadchodzą. W dobie kiedy każdy na aparat w komórce, a co trzeci dzieciak w szkole lustrzankę ten rynek całkiem się posypie, co dzieje się powoli już teraz. A na przykład takie serwisy jak Kontakt24 jeszcze to pogłębią bo przecież wolą dać darmowe ch****e zdjęcie z komórki od jednego z internautów niż zapłacić fotografowi za fajne ujęcie.

Wszystko to schodzi na psy.

wikto

2012-11-16, 21:53
nie napisałeś 'jestę fotografę'. piwko leci

matiponiatowa

2012-11-17, 18:28
OCzywiscie każdy z Was jest zajebistym profesjonalistą, siedzącym całymi dniami w ciemni i robiącym mistrzowskie zdjęcia Zenitem...
Cytat:

Niestety to prawda. A najbardziej mnie denerwuję rozpieszczone nastolatki co mamusia i tatuś kupią aparat za 3000 zł po to aby córeczka mogła robić zdjęcia w łazience ;/ A te bardziej "ambitne" wychodzą z domu i napizgają w trybie auto. Nie wiem jak wam ale mi na ich miejscu przydałaby się maska spawalnicza bo od tego flesza może oczy wyj***ć...


lukasz2005

2012-11-28, 19:49
Do drogiego aparatu gratis powinno być dobre lustro

Pener

2012-11-29, 19:44