18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jedna z najstarszych parowozowni w EU [umierający zabytek]

addic7ed • 2013-12-04, 18:56
Są takie miejsca, do których lubię wracać. Miejsca, które darzę sentymentem, i które mają w sobie to „coś” nawet jeśli nie są specjalnie bogate w mnogość detali i przedmiotów.
Jednym z takich miejsc jest dla mnie parowozownia w Wielkopolsce, którą pragnę Wam zaprezentować.
Jest to budynek zabytkowy, który popada niestety z miesiąca na miesiąc w ruinę..
W najgorszym stanie znajduje się drewniany dach o kształcie cylindrycznym. Ubytki widoczne są gołym okiem co łatwo będzie Wam dostrzec na moich zdjęciach.
Przebywając w środku można na własnej skórze poczuć ogrom i majestatyczność tego miejsca a zamykając na chwilę oczy wyobrazić sobie pociągi, które tu trafiały w celu obsługi technicznej bądź eksploatacyjnej. W pobliżu rzecz jasna są tory i istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas eksploracji w tle będzie nam towarzyszyć odgłos przejeżdżających pociągów co z pewnością potęguje nasze wrażenia.

#####
Więcej zdjęć z miejsc zapomnianych, opuszczonych i nie tylko (dworki, pałace, szpitale, kościoły, fabryki) znajdziecie na mojej stronie:

https://www.facebook.com/Addic7edBros?ref=hl
#####






Suicide_on_demand

2013-12-05, 00:39
Przeczytałem dwa pierwsze zdania i mnie wzięło na słuchanie Wodeckiego.

Aden

2013-12-05, 03:25
Masz (macie? Coś mi świta, że masz ekipę) na prawdę ciekawe hobby, to raz.
Dwa, że się tutaj z tym dzielisz. Rzadko daję piwa (natężenie gówna na stronie, rozumiesz...), lecz Ty na nie zasługujesz (k***a, wirtualne, choć pomoże Ci wyjść z poczekalni).
Podobnie zwiedzam stare i opuszczonych miejsc na jakie tylko wpadnę (już nie pamiętam ile raz musiałem się tłumaczyć Policji, co to robię :mrgreen: ). Polecam każdemu w miarę możliwości. W moim mieście mam opuszczoną meblarnie, olejarnie, młyn i kilka innych pustostanów. Szkoda tylko, że kiedy już bawię się w ekspedycję, przeważnie nie mam jak ją uwiecznić. Życie.

Obyś dalej spełniał swoją pasję.

addic7ed

2013-12-05, 08:36
Suicide_on_demand napisał/a:

Przeczytałem dwa pierwsze zdania i mnie wzięło na słuchanie Wodeckiego.



Wolę Krawczyka a swoją drogą kto nie miał pasji a szczególnie tej foto ten nie zrozumie wrażliwości, której ona wymaga :)

Aden napisał/a:

Masz (macie? Coś mi świta, że masz ekipę) na prawdę ciekawe hobby, to raz.
Dwa, że się tutaj z tym dzielisz. Rzadko daję piwa (natężenie gówna na stronie, rozumiesz...), lecz Ty na nie zasługujesz (k***a, wirtualne, choć pomoże Ci wyjść z poczekalni).
Podobnie zwiedzam stare i opuszczonych miejsc na jakie tylko wpadnę (już nie pamiętam ile raz musiałem się tłumaczyć Policji, co to robię :mrgreen: ). Polecam każdemu w miarę możliwości. W moim mieście mam opuszczoną meblarnie, olejarnie, młyn i kilka innych pustostanów. Szkoda tylko, że kiedy już bawię się w ekspedycję, przeważnie nie mam jak ją uwiecznić. Życie.

Obyś dalej spełniał swoją pasję.



Dzięki wielkie. Wiem, że sporo tu głupoty i niekiedy bardzo niskiego IQ o czym świadczą debilne wypowiedzi ale muszę być na to przygotowany. Stronę na FB już jakiś czas prowadzę a w styczniu 2014 startuję z WWW by dotrzeć do szerszego grona.
W pierwszym kwartale 2014 odbędzie się też w Wielkopolsce wernisaż moich zdjęć z miejsc opuszczonych także jak co zapraszam :) Eksploracje to fajna pasja, polecam każdemu ale na pewno nie jako modę. Pozdrawiam

Aden

2013-12-05, 14:23
addic7ed,
O, a to gdzie będzie wernisaż? Jestem z WLKP, więc jeśli los będzie łaskawy, to wpadnę w miarę możliwości :-D

htr83

2013-12-05, 15:11
kryzys w europie, rewolucja na ukrainie, dzieci w afryce głodują
a ten tu k***a o jakiejś parowozowni

Zarammoth

2013-12-05, 15:30
Ja jako osoba zajmująca się urbexem zauważam, że ostatnio bardzo szybko maleje liczba miejscówek. Dzięki "reklamie" wielu zapomnianych budynków wielu inwestorów kupuje i wyburza te miejsca, by postawić tam Biedronkę. Często też po zakupie "działki" zostają zamknięte i strzeżone bardzo długo, a nie są remontowane, ani burzone. Jeszcze gorzej jak są wyburzone i pusty plac zostaje na parę lat. Mogli by to zostawić eksploratorom przecież. Trzeba się śpieszyć ostatnio, bo miejsc szybko ubywa.

Jak żałuję, że nie mieszkam na zachodzie Polski. Tam jest zdecydowanie więcej fajnych miejsc. Dla ciebie addic7ed jak zawszę piwo. A na FB like ;)

addic7ed

2013-12-05, 16:21
Zarammoth napisał/a:

Ja jako osoba zajmująca się urbexem zauważam, że ostatnio bardzo szybko maleje liczba miejscówek. Dzięki "reklamie" wielu zapomnianych budynków wielu inwestorów kupuje i wyburza te miejsca, by postawić tam Biedronkę. Często też po zakupie "działki" zostają zamknięte i strzeżone bardzo długo, a nie są remontowane, ani burzone. Jeszcze gorzej jak są wyburzone i pusty plac zostaje na parę lat. Mogli by to zostawić eksploratorom przecież. Trzeba się śpieszyć ostatnio, bo miejsc szybko ubywa.

Jak żałuję, że nie mieszkam na zachodzie Polski. Tam jest zdecydowanie więcej fajnych miejsc. Dla ciebie addic7ed jak zawszę piwo. A na FB like ;)



Czujne oko Daniela każdy temat wypatrzy :D
A tak btw. miejsca strasznie szkoda bo możliwe, że przy kolejnej wizycie za rok dach będzie już tak dziurawy, że deszcz centralnie na głowę będzie lał (teraz tylko mżawka dopadła obiektyw). Nie żałuj Daniel zachodu PL bo uwierz, że macie też piękne rzeczy ale trudniej może dostępne.. Jakbyś kiedyś chciał to zapraszam do WLKP. oprowadzę po dobrych tematach :)

Aden napisał/a:

addic7ed,
O, a to gdzie będzie wernisaż? Jestem z WLKP, więc jeśli los będzie łaskawy, to wpadnę w miarę możliwości :-D



Zależy, z której części WLKP jesteś ale gdzieś w obszarze Kalisz, Jarocin, Ostrów WLKP :)

Tomekkkkkk

2013-12-05, 17:07
W Gnieźnie, też jest taka parowozownia, bardzo fajne miejsce, szkoda, że nikt nie chce się wziąć za renowacje tego zabytku. Jak widać nie tylko w moim mieście rządzą idioci.

addic7ed

2013-12-05, 17:15
Tomekkkkkk napisał/a:

W Gnieźnie, też jest taka parowozownia, bardzo fajne miejsce, szkoda, że nikt nie chce się wziąć za renowacje tego zabytku. Jak widać nie tylko w moim mieście rządzą idioci.



Również byłem :) Mega miejsce i wielkie wielkie wrażenie zwłaszcza, że w środku były jeszcze różne "fanty" do obfocenia :)

wojniz2

2013-12-05, 18:26
A co to jest to EU? Napisz gdzie albo sp***alaj.

addic7ed

2013-12-05, 18:29
wojniz2 napisał/a:

A co to jest to EU? Napisz gdzie albo sp***alaj.



Unia Europejska tudzież European Union niedouczony palancie ? Okolice srocza w Sosnowcu zadowolony jak nie umiesz czytać wypowiedzi innych to może zrób maturę w końcu.

rogalll

2013-12-05, 18:56
może nie na temat, ale ktoś wie co z tym chłopkiem który miał jeździć w miejsca opuszczone oraz nawiedzone, robić z tego materiały i wrzucać na sadola?


leci piwko ; )

addic7ed

2013-12-05, 19:02
rogalll napisał/a:

może nie na temat, ale ktoś wie co z tym chłopkiem który miał jeździć w miejsca opuszczone oraz nawiedzone, robić z tego materiały i wrzucać na sadola?


leci piwko ; )



A wiesz jak się nazywał albo cokolwiek ? Jakoś nie kojarzę..

Fisz_

2013-12-05, 19:03
Piękne miejsce, zabytki kolejowe potrafią odurzyć końską dawką dawnego kolejowego klimatu... ;)

Sam działam na terenie górnośląskiej wąskotorówki, w tym roku dane było mi zobaczyć na własne oczy warsztaty naprawcze w Bytomiu Rozbarku, największy warsztat wąskotorowy w kraju, o ile nie w Europie... normalnie mógłbym tam zamieszkać :D Stara niemiecka architektura, stal, beton i czerwona cegła, zajebiste wizualne walory budownictwa plus praktyczne rozplanowanie infrastruktury... wszystko kiedyś stanęło, wiele gratów po dawnej obsłudze do tej pory leży na swoich miejscach po zakończeniu ostatniej dniówki... wąskotorówki mają coś w sobie z kolejowego romantyzmu, a górnośląska dobija do niego potężną dawkę industrialnego klimatu... zakochać się można. ;)

addic7ed

2013-12-05, 19:06
Fisz_ napisał/a:

Piękne miejsce, zabytki kolejowe potrafią odurzyć końską dawką dawnego kolejowego klimatu... ;)

Sam działam na terenie górnośląskiej wąskotorówki, w tym roku dane było mi zobaczyć na własne oczy warsztaty naprawcze w Bytomiu Rozbarku, największy warsztat wąskotorowy w kraju, o ile nie w Europie... normalnie mógłbym tam zamieszkać :D Stara niemiecka architektura, stal, beton i czerwona cegła, zajebiste wizualne walory budownictwa plus praktyczne rozplanowanie infrastruktury... wszystko kiedyś stanęło, wiele gratów po dawnej obsłudze do tej pory leży na swoich miejscach po zakończeniu ostatniej dniówki... wąskotorówki mają coś w sobie z kolejowego romantyzmu, a górnośląska dobija do niego potężną dawkę industrialnego klimatu... zakochać się można. ;)



Chyba się rozumiemy :) Czujesz widzę klimat i to konkretnie. Piwko ode mnie :P