18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jan Pietrzak o współpracy Polsko-Rosyjskiej

ko...........7o • 2011-04-21, 18:35

Cała prawda o współpracy Polski z Rosją zawarta jest na końcu w opowiedzianej fraszce. :banany:

AL...........ON

2011-04-21, 18:38
YT - egida1

buoba

2011-04-21, 18:59
Już wiele razy udało nam się nawiązać "przyjacielskie relacje" z Rosją: rozbiory, zabory i antypolska polityka caratu, komunizm. Utrzymywanie dobrych stosunków z tym państwem przez Polskę jest tak prawdopodobne jak to, że w Rosji nastanie demokracja. A to, że się z nimi tak bezkrytycznie dogadujemy oznacza tylko powrót do stanu sprzed 200 lat i oznacza, że nie wyciągnęliśmy wniosków z ówczesnej klęski naszego narodu.

Dziękuję, do widzenia.

buoba

2011-04-21, 21:39
@up

To dowidzenia, Panie przodem.

osa79

2011-04-21, 21:59
"Żeby gówno było gównem... " tak jak Pan Pietrzak PiS-uarowy pachołek...

p.s. tylko mi nie wpier... od miłośników PO, po prostu na gówno patrzeć nie mogę

NiedźwiedzioGłowy

2011-04-21, 22:31
Też nie mogę patrzeć na tego smutnego człowieka. Rosja zawsze nas dymała, czasem my dymaliśmy ją. Po sąsiedzku, po prostu. Dziś czas na nowe myślenie i nowe relacje. Jak ktoś chce trwać w zapiekłości i zawiści to niech wypie**ala do małego drewnianego domku na Kamczatke i tam wali konia przed portretem swojego idola do usranej.

zn...........nu

2011-04-21, 22:33
Przynajmniej potrafi precyzować zdania i przez cały film powiedział tylko jedno yyy.

Magik2501

2011-04-21, 22:52
osa79 - dla ciebie polityka kończy się na debilnym sporku po-pis?

drMiood

2011-04-21, 23:08
Facet dobrze gada, zresztą również zgrabnie i w skrócie przedstawił nasze stosunki z Rosją buoba. Z Ruskimi można handlować, można współpracować i w pewnych kwestiach się dogadywać, ale to nigdy nie będą nasi "bracia Słowianie". Włazidupstwo uprawiane obecnie przez jaśnie nam panujących jest natomiast karygodne i nie doprowadzi do niczego dobrego, ba, im więcej ustępstw i owego włazidupstwa ze strony polskiej, tym większe będą oczekiwania, a wręcz roszczenia strony rosyjskiej. Trudno się zresztą dziwić - to spory kraj, o mocno przekłamanej historii, ale naród dumny, uważający się za najwspanialszy na świecie, z zapędami imperialistycznymi. Nie twierdzę, że należy im wojnę wypowiadać, bo byłaby to masakra - nie dlatego, że rosyjskie wojsko jest super wyszkolone, czy nie wiadomo jak wyposażone - po prostu 2 mln rosyjskich żołnierzy zadeptałoby naszą "zawodową", 100-tysięczną armijkę, nie zauważywszy nawet, że sobie walonki pobrudzili. Przydałoby się jednak czasem walnąć przysłowiową pięścią w stół, a nie wiernopoddańczo pochylać głowy i przytakiwać we wszystkim, bo nie daj Boże poczują się urażeni.

softboobie

2011-04-21, 23:30
Jezusicku, byłam pewna, że to Johnny Knoxville :evil: :-/

buoba

2011-04-21, 23:36
@drMiood

Zgadzam się z tobą drMiood, handel z takim krajem jak Rosja trzeba zachować. Pamiętajmy, że sprzedają nam surowce, od których jesteśmy zależni i w pewnym sensie napędzają naszą gospodarkę. Należy jednak pamiętać, że jest to kraj, który dawniej wprowadził nas w niemałe tarapaty i przy wszelkich zabiegach dyplomatycznych powinniśmy być bardzo uważni. Rosja jest państwem, które dąży do poszerzenia swojej strefy wpływów, każde ustępstwo z naszej strony stara się w pełni wykorzystać. Tu faktycznie powinniśmy "walnąć pięścią w stół" i prowadzić stanowczą politykę na zasadzie kompromisu, a nie ustępstw z naszej strony.

Ciesin

2011-04-22, 01:48
W tej fraszce mam rozumieć, że my jesteśmy niedźwiedziem?

longlong7

2011-04-22, 06:16
piepszony Pisior

makasa15

2011-04-24, 18:43
Oczywiscie jak zawsze admini z sadola zadziałali nie da sie piwa postawić ! POWCY !