18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jallikattu

~Sunday • 2020-01-22, 19:43

za wiki:
Jallikattu to tradycyjne wydarzenie, w którym byk jest uwalniany na arenie, a uczestnicy próbują chwycić go za grzbiet i trzymać się go tak długo, jak to możliwe.
Jallikattu jest praktykowane w indyjskim stanie Tamil Nadu na Mattu Pongal - dzień który odbywa się co roku w styczniu.
Ponieważ zdarzały się przypadki obrażeń i śmierci związane ze sportem, zarówno dla uczestników, jak i zwierząt organizacje praw zwierząt wezwały do jego ​​zakazu w wyniku czego sąd kilka razy go zakazał w ciągu ostatnich lat.
Jednak po protestach ludzi przeciwko zakazowi w 2017 r. Wprowadzono nowe zarządzenie, aby kontynuować sport
.

Ja...........ro

2020-01-22, 22:00
freaky napisał/a:

Volenti non fit iniuria.



Huitsu nagasi p*zdjet oklahoma

skandal

2020-01-22, 22:22
~Jaczuro napisał/a:

Piekny sport. W porownaniu do corridy bardzo humanitarny, w sumie, to lepszy niz wyscigi konne czy wyscigi hartów.
No i ten critical stab.... Nie ma wała, zeby goscia odratowali na tym zadupiu. W europie pewnie z palcem w nosie by go odratowali - bylby obowiazkowy sanitariusz, karetki, moze nawet helikopter. Szybka reakcja sanitariusza, zatamowanie, transfuzja w razie potrzeb na czas transportu - a tam? Dac gosciowi ostatnia dobra setke i szybkiego szluga zanim straci przytomność.



Z palcem w dupie to umrze, nawet w Europie.

Dosłownie minuta-dwie, przy tak szybkim ubytku krwi i po zabawie.
Tutaj samo założenie opaski uciskowej nic nie pomoże, trzeba by wsadzić palec w ranę, zlokalizować źródło krwawienia i wtedy tamować uciskając.
U nas, miałby minimalne szanse na przeżycie a co dopiero w takich Indiach.

nwonigers

2020-01-22, 22:30
up z tego co mi wiadomo(ekspertem nie jestem) to przy rozj***niu tetnicy udowej to jest kwestia kilkunastu sek.

mrfreak16

2020-01-23, 00:21
r061071 napisał/a:

jeśli to Indie to po chłopie



Nawet jeśli byłby to szpital gdzie operują maszyny to nie jesteś w stanie uratować człowieka z przebitą tętnicą udową

;-)

Xs...........33

2020-01-23, 00:34
No! murzyn bez pomocy medycznej mógł się wykrwawić w 2 minuty, mam nadzieje na happy end.

IOI

2020-01-23, 08:23
o k***a, ile specjalistow mamy na pokaldzie... musiscie te swoje rewelacje przekazac ministerstwu zdrowia czy komus, zeby powiedzieli lekarzom ze czlowiek z rozwalona tetnica zawsze umiera i wszyscy ktorzy przezyli sa tylko zludzeniem optycznym i tak naprawde umarli

Ja...........ro

2020-01-23, 19:13
skandal napisał/a:

Z palcem w dupie to umrze, nawet w Europie.
Dosłownie minuta-dwie, przy tak szybkim ubytku krwi i po zabawie.
Tutaj samo założenie opaski uciskowej nic nie pomoże, trzeba by wsadzić palec w ranę, zlokalizować źródło krwawienia i wtedy tamować uciskając.
U nas, miałby minimalne szanse na przeżycie a co dopiero w takich Indiach.



Czyzby jedynym ratunkiem dla osoby z przebita tetnica udowa byla natychmiastowa amputacja przed przecieta tetnica? :wtf:

Tak poza tym to weź pokaz mi palcem gdzie napisałem cokolwiek o jakiejś opasce uciskowej?

nerwusadas

2020-01-23, 20:56
okolo 20 sekund zycia