18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jakub Ćwiek "Kłamca"

Grace • 2010-01-29, 09:16


Cytat:

Odkąd nie ma Boga, anioły nie grają fair.

I to tłumaczyłoby obecność Kłamcy... Ocalony po szturmie na Valhallę Loki - adoptowany syn Odyna, patron oszustów i zdrajców - postanawia przystać do zwycięzców i staje się anielskim chłopcem na posyłki. Szybko jednak okazuje się, że w świecie, gdzie zabłąkane, mitologiczne bóstwa bratają się z piekielnymi demonami, niezwykłe zdolności boga kłamstwa służyć mogą znacznie ważniejszym celom. Wyćwiczone sztuczki doskonale dezorientują wroga, a bezwzględność i pogarda wobec regulaminów i zasad czynią go naprawdę groźnym przeciwnikiem zła i występku. Tak przynajmniej sądzą archaniołowie, coraz bardziej zależni od pomocy nowego sojusznika. I może mają rację... Ale Loki ma własne plany.



Książka bardzo lekka i dowcipna. Polecam na letnie wylegiwanie się na plaży latem, albo wieczorne wylegiwanie się przy kominku zimą. Osobiście uważam, że pierwsza i druga część były dobre. Trzeciej trochę już brakowało, lecz Apokalipsa była zjawiskowa.

el...........un

2010-01-29, 14:23
od jakiegoś czasu się przymierzam
chociaż w moim przypadku to na przyjemne podróże pociągiem :P

foad69

2010-01-29, 14:42
Jestem po pierwszej części, jak dla mnie geniusz. Ogólnie polska fantastyka to geniusz;>

matt_

2010-02-15, 13:17
foad69, przesadziłeś z tym stwierdzeniem, ale wielu młodych polskich autorów jest coraz lepszych.

Co do Kłamcy, mam nawet wszystkie części, znam prawie na pamięć, są świetne.

grakin

2012-04-04, 08:45
szczerze... prawdziwy geniusz, najlepsza książka jaką w życiu czytałem (a czytałem wiele)

Kaśka

2012-08-06, 19:25
Przecież jest 4 część, właśnie ją czytam ;)

GeorgiaH

2013-03-09, 21:33
Mało jest książek, do których wracam choćby raz. A jeszcze mniej jest takich, do których wracam częściej. Mój romans z Lokim trwa, z małymi przerwami, od pięciu lat, a to dłużej, niż wytrzymałam w jakimkolwiek związku. Straszny sk**wiel z tego Lokiego, ale jak tu go nie kochać? Po prostu jestem typem kobiety, która lubi niegrzecznych facetów, a kto może być bardziej niegrzeczny, niż Loki właśnie. Wszystkie cztery tomy uwielbiam, czyta się je wręcz błyskawicznie, a i jest w nich wszystko - trochę romansu, trochę rock'n rolla i trochę roz***rdolu. Czyli tak, jak ma być :-D

peterpod1990

2013-04-16, 21:24
1,2 GENIALNE
3 słabiej
4 niestety odbiega strasznie od poziomu pozostałych...