18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jaki ładny konik...

~DMT • 2019-11-07, 11:04
Pogłaskam go...

camson

2019-11-07, 11:52
Nie podchodź do byka od przodu, do konia od tyłu, a do idioty w ogóle.

stanislawp1

2019-11-07, 14:41
Powinien go od razu postawić do pionu, inaczej marne jego szanse na przeżycie. Widziałem na filmach z ciapatymi.

raistpol

2019-11-07, 15:09
@camson

Do żadnych kopytnych nie podchodzi się od tylca.

Banox

2019-11-07, 15:48
Stare przysłowie mówi nie podchodz do konia od tylu, a do idioty nie podchodz wogóle...

DoubleBorger

2019-11-07, 19:15
Konie mają taki wzrok, czy jakieś czujniki w dupie?

~DMT

2019-11-07, 22:25
DoubleBorger napisał/a:

Konie mają taki wzrok, czy jakieś czujniki w dupie?



Cytat:

To oczy konia sprawiają, że podejrzewamy go o posiadanie szóstego zmysłu. Spostrzegawczości mogą mu pozazdrościć nie tylko ludzie, ale i inne zwierzęta.

Jak widzi koń? - Koń widzi niemal dookoła. Ma duże, umiejscowione z boku głowy oczy, które umożliwiają mu obserwację wszystkiego wokół na 340 stopni. Tak dobrze postrzega świat również wtedy, gdy biegnie. To te niezwykłe oczy sprawiają, że nawet podczas galopu widzi ciało i rejestruje ruchy swojego jeźdźca. I że jest wyjątkowo na tle innych zwierząt i ludzi świadomy otaczającego go świata.

Musimy wiedzieć jednak, że to niezwykłe postrzeganie jest nie tylko większe, ale i zupełnie różne od tego, do jakiego zdolny jest człowiek. Koń inaczej też niż my interpretuje rzeczywistość. Odpowiedzialność za to ponosi natura i fakt, że koń jest zwierzęciem uciekającym, pozostającym cały czas w poczuciu zagrożenia, że zostanie zjedzony. Dlatego ma tak umiejscowione i skonstruowane oczy, by mógł zarejestrować nawet atak z tyłu. Dlatego dostrzega nawet najmniejszy, dla nas niedostrzegalny, ruch. I dlatego jego czas reakcji – ucieczki w odpowiedzi na ten bodziec jest tak krótki. Dlatego też, jeśli koń uciec nie może, reaguje paniką, nieposłuszeństwem, agresją.



:kawa:

stefanwtiorturiowanyprzez

2019-11-08, 09:38
raistpol napisał/a:

@camson
Do żadnych kopytnych nie podchodzi się od tylca.



Co ty pie**olisz ja cały czas podchodzę do kozy od tylca!!!