18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak żyją biali w RPA

GeorgeHarvey1 • 2022-10-18, 15:58

No właśnie tak

żmij

2022-10-26, 16:30
Dżizas_kurde napisał/a:

Nie wierzę w dwie rzeczy o RPA":
- że biali inwestują w takie zabezpieczenia.... takie pieniądze - zamiast po prostu stamtąd sp***alać.
- że białym JANUSZOM dalej oplaca się okratowac i zabezpieczać po to żeby ciągnąć kasę ze swoich biznes
bo to k***a nie jest normalne.



Mówisz o ludziach, którzy się tam urodzili bądź mieszkają prawie całe życie...
Dla nich to ojczyzna.
Matka. Jak Rosja dla Rosjan; k***a i pijaczka niestroniąca od przemocy, ale i tak tam siedzą i nie wyjadą.

OdbytBiskupa

2023-01-04, 00:45
vass napisał/a:

Byłem parę razy w RPA w latach 90tych jeszcze za prezydenta de Klerka. W tych czasach to w rpa było większe bogactwo jak w usa, a czarni znali swoje miejsce i było spokojnie, można było nocami chodzić po mieście bez strachu.


Bo czarnych pozamykano za płotami Soweto i innych przeludnionych osiedli, gdzie przestępczość kwitła w najlepsze. Biali tam nie jeździli, więc wydawało się, że jest pięknie, bezpiecznie i bogato. A potem apartheid się skończył i co było schowane za płotami i zasiekami rozlało się na cały kraj. Dziwisz się? Aha, jeszcze jedno: Apartheid rozmontowali jego twórcy, czyli partia de Klerka bo nie dało się go dłużej utrzymać nawet siłą.

Dżizas_kurde napisał/a:

Nie wierzę w dwie rzeczy o RPA":
- że biali inwestują w takie zabezpieczenia.... takie pieniądze - zamiast po prostu stamtąd sp***alać.
- że białym JANUSZOM dalej oplaca się okratowac i zabezpieczać po to żeby ciągnąć kasę ze swoich biznes
bo to k***a nie jest normalne.


Wielu, bardzo wielu sp***oliło, spotkałem takich w UK i Belgii. Ciekawe przypadki. Połowa to życiowi nieudacznicy, których bolała dupa, że jak apartheid się skończył to musieli zapie**alać razem z czarnymi pod kierownictwem czarnego menedżera. Na emigracji i tak zapie**alali po magazynach i na budowach, ale za to pod kierwonictwem białego. I tak było ok. Ludzie ze zrytymi baniami.