18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak zwolnić 20 pracowników i zastąpić ich 1 maszyną

maciusiek91 • 2019-04-19, 21:12
Po co płacić ZUS, wszystkie składki i użerać się z ludźmi skoro można ich zastąpić maszyną?


impressa88

2019-04-19, 21:49
Juz ci mówię dlaczego lepiej opłacić 20 pracowników. Ponieważ zakup takiego kombajnu równa się z dożywotnią wyplata dla 3 pracowników do emerytury. U mnie w firmie też ktoś przekalkulowal ze lepiej się opłaca zatrudnić pracownika do mycia pojemników zamiast kupić myjke która będzie automatycznie myła.

KlinikaAborcyjna

2019-04-19, 21:59
jakich 20 pracowników jak to jest robota dla 2 góra 3 ludzi :kawa:

~_Yarko_

2019-04-19, 22:01
KlinikaAborcyjna napisał/a:

jakich 20 pracowników jak to jest robota dla 2 góra 3 ludzi



Dopóki się nie spier...zepsuje.

woytasw

2019-04-19, 22:32
Maszyna przyszłościowa - szczególnie jak zostanie wprowadzony zakaz ogrzewania domów kominkami :)

kigam

2019-04-19, 22:40
straci robotę kilku drwali ale za to zyska konstruktor, spawacz, logistyka, kierowcy, malarze, programiści i wiele innych osób które takie cudeńka produkują. Aby być dobry pracownikiem trzeba się rozwijać i iść z duchem technologii.

masonski-cyklista

2019-04-19, 23:48
Up. Częściowo się z tobą zgadzam, ta maszyna żadnemu drwalowi nie zabierze pracy.

bleblebator1

2019-04-19, 23:55
kigam napisał/a:

straci robotę kilku drwali ale za to zyska konstruktor, spawacz, logistyka, kierowcy, malarze, programiści i wiele innych osób które takie cudeńka produkują. Aby być dobry pracownikiem trzeba się rozwijać i iść z duchem technologii.



na każdego konstruktora, spawacza , logistyka kierowcy przypada banda księgowych, jakościowców, normalizatorów, szefów, szparek sekretarek i kancelarii prawniczych, specjalistów od iso, ts iso, ul, itp

petru23

2019-04-20, 00:34
maszyna ch*jowa. Brak systemu odprowadzania trocin. Po kilku drzewkach będzie zaj***na po całości i na bank coś się zatnie.
I sypie trocinami do kabiny.

Bo...........er

2019-04-20, 08:01
serwis takiej maszyny pewnie 100 tysięcy euro dolarów

PieronJasnySzlag

2019-04-20, 11:30
k***a aż znowu musze się wk***ić i napisać swoje 3 grosze bo bolszewickiego pie**olenia niepotrafie zdzierżyć.
Oojj, kurła, maszyne kupił kapitalista jeden żeby więcej piniendzy dla siebie mieć a pracowników zwolni i ich rodziny nie będą miały na chlep.. No k***a, marksizm w czystej postaci.

Już tłumacze, jeżeli szef który ma 20 pracowników którzy robią mu pewne normy produkcyjne widzi że popytu jest dużo więcej ma kilka opcji dla rozwoju firmy:
-1. pie**olić dodatkowy zysk, ważne że firma prosperuje, że płace pracownikom i że w sąsiedztwie nie ma nikogo kto by się zorientował że zapotrzebowanie na produkt jest dużo większe niż nasza mała firma jest w stanie wygenerować.

-2. Trzeba zwiększyć zyski, zatrudnie kolejnych 10 pracowników modląc się żeby tylko 2 z nich było alkoholikami, będe musiał na nowo ich szkolić licząc że żaden nie oleje tematu i będzie solidnym pracownikiem, całkowicie zmienie progi podakowe, dobuduje dodatkową hale żeby ich pomieścić i będe produkował więcej.

-3. Kupie maszyne która wyręczy 10 pracowników przez co te 10 osób będą mogły zająć się innymi pracami w firmie która się rozwija. Biorąc to na kredyt czy dofinansowanie znacznie podnosze wartość samej firmy, jestem bardziej wiarygodny dla banków.


Pisząc inaczej. Nikt kto ma firme która prosperuje na stałym poziomie nie kupuje maszyny za 100tyś zł tylko żeby zastąpić pracowników (chyba że jest januszem biznesu).
Maszyny się kupuje kiedy firma się rozwija i sam kapitałludzki niepotrafi sprostać zwiększająej sie produkcji.
Mój szef 3 lata temu kupił maszyne za milion i też wszyscy pie**olili że ludzi pozwalnia. A jest tak że roboty jest więcej bo po prostu bardzo mocno zwiększyliśmy swoją produkcje.

Dżizas_kurde

2019-04-22, 23:41
Cytat:


Juz ci mówię dlaczego lepiej opłacić 20 pracowników. Ponieważ zakup takiego kombajnu równa się z dożywotnią wyplata dla 3 pracowników do emerytury. U mnie w firmie też ktoś przekalkulowal ze lepiej się opłaca zatrudnić pracownika do mycia pojemników zamiast kupić myjke która będzie automatycznie myła.


Maszyna nie weźmieurlopu na żądanie i długiego L4....


Jeżeli możesz zastąpić pracownika maszyną - to ...
Ten pracownik nie ma prawa w moim mniemaniu do
- podwyżki
- urlopu

Niczego... jest k***a maszyną.

JanuszexMyciexPojemnikosPOL.sp.zoo.spk ?

Cytat:


U mnie w firmie też ktoś przekalkulowal ze lepiej się opłaca zatrudnić pracownika do mycia pojemników zamiast kupić myjke która będzie automatycznie myła.



Bo to jedyna firma we wsi ?

Cytat:


na każdego konstruktora, spawacza , logistyka kierowcy przypada banda księgowych, jakościowców, normalizatorów, szefów, szparek sekretarek i kancelarii prawniczych, specjalistów od iso, ts iso, ul, itp


I wszyscy ci ludzie pracują na to zeby ten jeden głąb po zawodówce miał pracę.
Tak to działa.
Bo żeby ten spawacz miał co spawać to trzeba znaleźć kogoś kto potrzebuje mieć pospawane...
A po tym jak zapłaci... to ktoś musi od tego odprowadzić podatki składki itd.

Dla takich głąbów - to proste - robię robotę - biere pieniondz.

Ale to tak nie działa...
Znajdź sobie robotę i spawaj.

~tip.top

2019-04-23, 09:34
Pogląd, że maszyny zabiorą ludziom pracę jest stary jak rewolucja przemysłowa. Od początku XIX wieku ludzi obawiają się automatyzacji.

W Anglii Luddyści obawiali się do tego stopnia, że w trosce o swoją pracę zaczęli niszczyć nowoczesne (jak na tamte czasy) maszyny, za co groziła im kara śmierci.
Luddyści odeszli w zapomnienie, pogląd niestety przetrwał... jak widać do dzisiaj.
Po dwóch wiekach dynamicznego rozwoju, postępu techniki i automatyzacji na ogromną skalę, paradoksalnie rąk do pracy w najbardziej zautomatyzowanych gospodarkach świata raczej brakuje :roll:
Nie rozumiem więc czego ta ciemnota się obawia.

Lizodup

2019-05-09, 14:12
ja słyszałam że 100 ludzi zastepuje

Wiewór

2019-05-09, 21:13
Gołym okiem widać, że ta maszyna nie spełnia wymagań zasadniczych bhp.

tip.top napisał/a:

Pogląd, że maszyny zabiorą ludziom pracę jest stary jak rewolucja przemysłowa. Od początku XIX wieku ludzi obawiają się automatyzacji.
W Anglii Luddyści obawiali się do tego stopnia, że w trosce o swoją pracę zaczęli niszczyć nowoczesne (jak na tamte czasy) maszyny, za co groziła im kara śmierci.
Luddyści odeszli w zapomnienie, pogląd niestety przetrwał... jak widać do dzisiaj.
Po dwóch wiekach dynamicznego rozwoju, postępu techniki i automatyzacji na ogromną skalę, paradoksalnie rąk do pracy w najbardziej zautomatyzowanych gospodarkach świata raczej brakuje
Nie rozumiem więc czego ta ciemnota się obawia.



W szewcji robią już próby autonomicznych ciężarówek. Wiesz ile ludzi, którzy potrafią tylko kręcić kołem i lac na felge straci robotę.