18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak zaparzyć kawę za pomocą skutego lodem jeziora?

Hans-Kloss • 2016-01-11, 12:34
Gaz błotny, znany Wam prawdopodobnie lepiej pod nazwą metanu, uwalniany jest w procesie trawienia materii organicznej przez bakterie, a w pewnych miejscach dzieje się to również pod wodą. Zakładam, że w tym momencie niektórym z Was zapaliła się w głowie czerwona lampka, a odpowiedź stała się jasna. Widzicie, gdy gaz wydostaje się na powierzchnię, zwykle jego bąbelki po prostu ulatniają się w górę, prosto do naszej atmosfery. Jednak gdy pokryć jezioro grubą warstwą lodu, gaz zostaje uwięziony w wodzie, dopóki lód nie stopnieje, albo… nie pomogą mu z tym procesem ludzie.
W takim przypadku, możliwe staje się wywiercenie w lodzie dostatecznie dużej dziury, aby pozwolić na uwalnianie się stałego strumienia gazu, który następnie można podpalić, tworząc w ten sposób swego rodzaju lodowy palnik.



zródło: Crazy Nauka

mygyry

2016-01-11, 12:35
Sorry, ale twój tytuł jest bez sensu

Hans-Kloss

2016-01-11, 12:41
@up Twoje życie jest bez sensu..

el_kadafi

2016-01-11, 12:52
Jak postawię na lodzie frezarkę 3D + jakiś generator prądu. I wykonam tym zestawem aluminiowe dildo to też będę mógł powiedzieć, że zrobiłem twardego ku*asa za pomocą lodowego prądu i jeziornej frezarki?

Hans-Kloss

2016-01-11, 12:54
@up heh prawdopodobnie :-D

kaiel

2016-01-11, 12:59
ta lodowa sierota chyba pierwszy raz w życiu zapałek używa.

to bąki Pani z jeziora

weryfikator4

2016-01-11, 13:07
@up - dokładnie.Najpierw niech nauczy się posługiwać ogniem, obczai co to jest koło i że ziemia nie jest płaska. Potem niech się zabiera za uczenie ludzi jak mają przetrwać...

Hans-Kloss

2016-01-11, 13:24
@up- podejrzewam że jego niezdarność w posługiwaniu się zapałkami była spowodowana najprawdopodobniej niską temperaturą powietrza a także lekkim stresem przed tym jak zachowa się zapalony przez niego gaz ,bo nie da się ukryć że nie stał on na stałym gruncie tylko na zamarzniętym jeziorze .

sylwusiex

2016-01-11, 13:34
@hans-kloss dla czego obrażasz innych skoro Twój tytuł jest bez sensu. Zaparzył kawę? Nie. Czy do zaparzenia kawy wystarczy jezioro? Nie. Zmarnowane 4 minuty bo pinokio - mitoman myśli że jest fajny. Napisałabym jeszcze coś ale nie swędzi mnie kolejne W5 od Edka.

Dragoon44

2016-01-11, 14:37
el_kadafi napisał/a:

Jak postawię na lodzie frezarkę 3D + jakiś generator prądu. I wykonam tym zestawem aluminiowe dildo to też będę mógł powiedzieć, że zrobiłem twardego ku*asa za pomocą lodowego prądu i jeziornej frezarki?



Kadafi, jesteś tak mocno pie**olnięty, że nie wiem, czy sie smiac, czy płakać!
Jak już coś, to frezarka 3 Axis lub 3-osiowa, a 3D to Ty masz jelita !! :facepalm: Następna sprawa, nie wiem jak chcesz rozplanować ku*asa na 3 osiach, ale zanim byś przezbroił maszynę, napisał program na G-code lub w CAD / CAM i chciał uruchomić maszynę CNC bez kompresora, to śnieg już dawno by się roztopił, a Ciebie wj***liby do wariatkowa, bo zagrażasz ludziom swoją głupotą !!
Dlaczego kompresor ?? pomyśl, jeśli już zaczynasz pisać o CNC i generatorze prądu.

Łapek nie dostałeś za aluminiowe dildo, bo takie teksty cieszą gimbazę, także to jest portal dla dorosłych, a Ty sp***alaj z tak ch*jowymi tekstami na kwejka, ewentualnie na instagrama - tam masz rówieśników, a sadola zostaw w spokoju, bo inaczej przyjadę do Ciebie i trzepnę Cie w ten pusty beret.
:homer:

Pierre d'Ollony

2016-01-11, 16:03
sylwusiex napisał/a:

@hans-kloss dla czego obrażasz innych skoro Twój tytuł jest bez sensu. Zaparzył kawę? Nie. Czy do zaparzenia kawy wystarczy jezioro? Nie. Zmarnowane 4 minuty bo pinokio - mitoman myśli że jest fajny. Napisałabym jeszcze coś ale nie swędzi mnie kolejne W5 od Edka.



Toć na końcu parzy kawe na tym jeziorze...

Essent

2016-01-11, 18:12
Tylko dlaczego ten fachowiec podczas odpalania gazów jeziora zawsze stoi pod wiatr ?? Włosy w nosie opalone.

BlanX

2016-01-11, 19:06
p*zdę możesz sobie usmażyć,a nie kawę zagotować na takim płomyczku!

Hochsztapler

2016-01-11, 19:06
Hans-Kloss napisał/a:

@up Twoje życie jest bez sensu..



a Twoje niby ma jakiś sens?

charakternik

2016-01-11, 19:10
Dragoon44 napisał/a:


Jak już coś, to frezarka 3 Axis lub 3-osiowa, a 3D to Ty masz jelita !! :facepalm:


Z tego co wiem (a trochę wiem, bo budowałem frezarkę) to nazwa 3D, 4D, 5D jest poprawna. Sama śmietanka cnc.info uzywa takiej nomenklatury więc :idzwch*j: i się nie czepiaj o byle gówno zwykłych ludzi.

Dragoon44 napisał/a:


Następna sprawa, nie wiem jak chcesz rozplanować ku*asa na 3 osiach


Zwyczajnie. Kupi walec aluminiowy, na szlifierce zaokrągli czubek, a wyfrezuje tylko wylot cewki na grzybie.


Dragoon44 napisał/a:


ale zanim byś przezbroił maszynę, napisał program na G-code lub w CAD / CAM i chciał uruchomić maszynę CNC bez kompresora, to śnieg już dawno by się roztopił, a Ciebie wj***liby do wariatkowa, bo zagrażasz ludziom swoją głupotą !!
Dlaczego kompresor ?? pomyśl, jeśli już zaczynasz pisać o CNC i generatorze prądu.


Program może napisać przed następną zimą.
A co masz do generatora prądu? Według Ciebie każdy musi używać niewiadomo jakiego wrzeciona?
Taki kozak jak Ty dokładnie wie, że CNC można zbudować na 300 watowym dremelu i silnikach krokowych od drukarki. W zupełności wystarcza to do zrobienia dziurki w ku*asie z aluminium.
Masz chyba jakiś problem życiowy, strasznie nerwowo reagujesz na frezarki. Pewnie uważasz się za wyjadacza i specjalistę w tej dziedzinie i na tym forum. A pewnie na cnc.info odstawiasz jakieś ramy co się krzywią przy obróbce styropianu.
Pozdro palancie. Lecz kompleksy. Chciałeś zabłysnąć, ale dzisiaj raczej zgasłeś w wielu oczach.