18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak wygląda życie żołnierza Legii Cudzoziemskiej? - Kacper M

Su...........wn • 2020-04-29, 19:50
Kacper przyszedł do mnie z zamysłem, aby opowiedzieć swoją historię oraz pomóc przyszłym ochotnikom, którzy są zainteresowani wstąpieniem do Legii Cudzoziemskiej jak to zrobić, bo jak sam przyznał - kiedy on szukał danych na ten temat, poza strzępkami znalezionymi w internecie nie wiedział nic o samym procesie rekrutacji.
Dlatego w tym wywiadzie znajdziecie absolutnie wszystkie szczegółowe informacje, które pomogą dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji od samego początku, aż do zostania legionistą i wykonania misji przydzielanym żołnierzom. Pod koniec za to dużo dyskutujemy na sam temat bycia żołnierzem, jak dzięki takiemu życiu rozwija się żołnierz, ile zarabia legionista czy co można robić po opuszczeniu wojska.

Szacunek dla prowadzącego wywiad.



Inny ciekawy wywiad-Marek Kogut – były żołnierz 2 Pułku Cudzoziemskiego Spadochroniarzy Legii Cudzoziemskiej

bigoslaw_lyzka_von_wood

2020-04-29, 20:27
Można zarobić na milion sposobów, zabić na 3 miliony sposobów, przeżyć przygody na 10 milionów sposobów, ale dać się ubrać w kamasze to trzeba być tęgim jełopem nawet gdyby to były setki tysięcy "ojro" miesięcznie i życie na karaibskim archipelagu :P

Kulabambula

2020-04-29, 21:35
Jako czynny najemnik legii cudzoziemskiej powinien być ścigany z urzędu w Polskim prawie.

parolpl

2020-04-30, 09:45
@up
Nie chodzi o sam fakt bycia najemnikiem (bo o ile kojarzę nie jest zakazany), ale o to że jako najemnik służył obcemu kraju.

coincrush

2020-04-30, 17:43
Kto, będąc obywatelem polskim, przyjmie bez zgody właściwego organu obowiązki wojskowe w obcym wojsku lub w obcej organizacji wojskowej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - art. 141 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997r. Kodeks karny (Dz. U. z 2018 r. poz. 1600, z późn. zm.).

~KIERR3

2020-05-01, 12:36
Z tego co się orientuję można uzyskać zgodę MON-u na służbę w obcej armii.

coincrush

2020-05-02, 14:10
Można jeśli masz uregulowaną SW w Polsce.

Gimelord

2020-05-11, 16:57
Świetny film, dużo można się dowiedzieć z pierwszej ręki.