18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak wygląda praca kontrolerów ruchu lotniczego?

flightmen13 • 2013-02-27, 17:22
zobaczcie sami :-)


maxvolumePL

2013-02-27, 18:06
W Polsce jest ch*j nie ruch. Screen z Flightradar24.com z przed minuty.


flightmen13

2013-02-27, 18:28
Co pan poradzisz. Nie lataja to nie lataja. Znajda sie i tacy co stwierdza ze to wina Tuska :D

innyczlowiek

2013-02-27, 19:03
Trochę ruchu jest, nie przesadzaj - poza tym zobacz ile samolotów leci w kierunku naszego kraju.
No i przecież masa bezzałogowców zwiadowczych lata 8-)


Deepshock

2013-02-27, 21:02
Odpowiedzialna praca ;)

RexDex

2013-02-28, 01:16
Zarabiają w ch*j albo i więcej ale to nie jest praca na długo. Dwa, że wole moją, zarabiam mniej ale nikt nie zginie jak coś spieprzę

dj_deez

2013-02-28, 01:18
Świetny materiał. Już miałem jakieś gloryhole odpalać, a tu jeb, sadistic pokazał klasę.

kurczasty

2013-02-28, 01:57
To jest nic trudnego, wiem bo jestem specjalistą - grałem w flight control na androidzie.

Jak coś możecie zadawać pytania.

kl3juuu

2013-02-28, 03:01
Nigdy nie myślałem o samolotach, jako o "statkach powietrznych" :D Dobry materiał.

cyklop28

2013-02-28, 03:23
@ maxvolumePL

Nie ogarniasz. To co widzisz na monitorze flightradar to zaledwie ułamek całego ruchu lotniczego. Flightradar pokazuje Ci jedynie te samoloty komercyjne wykorzystujące system ADS-B, czyli posiadające specjalne transpondery. Na mapie nie zobaczysz wielu samolotów. Nie zobaczysz lotów awionetek, lotów wojskowych, czarterowych itp. Wiele modeli samolotów nie posiada owego transpondera. Gdybyś chciał być rzetelny to otworzyłbyś tzw. HOW IT WORKS na stronie flightradar i już nie pisałbyś tak bzdurnych postów. Mało tego. Na filmie jasno jest powiedziane, że w ciągu doby to jest około 2000 samolotów co daje 83 samoloty na godzine. Kiedy przeglądam FR24 to widzę, że nocą jest niemal pusto. Zapewne wiekszosc z tych dwóch tysięcy lata w przeciągu 12h w dzień.

Mam nadzieję, że uczyli Cię w zawodówie angielskiego. Poczytaj sobie tą stronę
KLIK

jeżeli nie rozumiesz to polecam także to:
KLIK

[EDIT]
BTW Ja może nie jestem mistrzem ortografii... ale polecam także ten link:
KLIK

oc...........an

2013-02-28, 03:30
@cyklop28

A czy helikoptery też są obsługiwane przez tą samą kontrolę lotów? Bo ciągle są samoloty, a nigdzie nie słychać o helikopterach ;)

cyklop28

2013-02-28, 03:36
@DUST DEVIL


Cytat:

Samoloty pasażerskie zawsze latają zgodnie z zasadami IFR (Instrument Flight Rules) , czyli wg nakazów kontroli lotów i wskazań przyrządów. Zachowują się tak, jak przy zerowej widoczności. Małe awionetki i helikoptery mogą natomiast latać według zasad (warunek: dobra widoczność) VFR (Visual Flight Rules). Wtedy są również pod opieką kontrolerów, ale mogą swobodnie zmieniać kurs,wysokość oraz trasę, rozglądają się też dookoła uważając na inne statki powietrzne.



Szczerze mówiąc to nigdy się tym nie interesowałem. Musiałem wygooglować.

źródło

k2leito

2013-02-28, 10:16
16:57 i jestem wyj***ny jak obsługa po 2 godz. dziękuję idę na przerwę!