18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak wygląda nowoczesny kombajn

~Sunday • 2020-04-23, 19:37

Proste, prawda? :-D

Tr...........ty

2020-04-23, 20:45
poligon6 napisał/a:

Tak nowoczesny ze istota z jednym zwojem mózgowym więcej niż kura potrafi go obsługiwać.



Na tym polega nowoczesna automatyzacja w każdej dziedzinie życia. Od samochodów, które same parkują itp, po kombajny, traktory i samoloty. Od ludzi się coraz mniej wymaga w szkole, więc z myśleniem u nich coraz gorzej. Jesteś tego jednym z bardziej jaskrawych przypadków.

uzumw

2020-04-23, 20:54
drattius napisał/a:

szmata do garów



Serio? Tyle Twój jeden zwój mózgu wypluł?

dumad

2020-04-23, 20:56
już wiem po co wysłali tyle starlinków na orbitę. żeby w kombajnach mieli podgląd na żywo z kamery satelity

Diux

2020-04-23, 21:06
Jak w samolocie :D

kwiatek9624

2020-04-23, 21:17
To nie kombajn tylko ciągnik. W dodatku wyposażony w GPS'a, który właśnie prowadzi po polu i nie musi nim to babsko kierować bo zapewne wiadomo jakby się to skończyło. Jedynie co musi to na końcu pola zawrócić i potem kierownice przejmuje GPS. No i jeszcze jest w automacie więc już dla baby prostszej rzeczy nie może być.

Zielonek92

2020-04-23, 21:21
Ożesz k***a jakież to sadystyczne... Te pościgi,te wybuchy !

KAJO

2020-04-23, 21:57
To jest ciągnik A nie kąbajn!!

To jest ciągnik A nie kombajn

bb...........55

2020-04-23, 22:03
Można jakoś p*zdofana kombajnów jakoś sobie zablokować, żeby mi się takie gówna nie wyświetlały? Ja tu po dawkę krwi i bólu wchodzę, a nie oglądać jakąś kurew w kombajnie.

Seligos

2020-04-23, 22:45
Tak teraz mnie naszła taka myśl. Przy takim sprzęcie i technice w zasadzie można za kierownicą posadzić skrajnego debila i powie mu sie (albo da kartkę z wytycznymi) : naciskasz tutaj , potem tutaj itd i będzie ogarniał temat przez 15 godzin. I teraz tak myślę że za kółkiem jest kobieta która tak świetnie sobie radzi' i nie jest tak że tylko faceci w takim zawodzie'. Dlaczego żadna się nie pchała jak na stanie były Bizony? Kiedy nie było kabiny, komputerów, bajerów, wygodnych siedzeń itp? I tak sobie pomyślałem że równouprawnienie zaczyna się tam gdzie praca jest już tak kurewsko uproszczona i tak wygodna że bardziej się nie da. Tak będzie ze wszystkim, Jak ogarną całkowicie zdalne sposoby fedrowania węgla na kopalni, gdzie nie będzie trzeba schodzić do wykopu, to nagle zjawi się wiec kobiet w sprawie równouprawnienia i równości zawodu bo one też chco być górniki, barburka, 13ka, 14ka 15ka ......

eryk-antykleryk

2020-04-23, 22:59
poligon6 napisał/a:

Tak nowoczesny ze istota z jednym zwojem mózgowym więcej niż kura potrafi go obsługiwać.



czyli kobieta musi trochę potrenować

iLike

2020-04-23, 23:45
kwiatek9624 napisał/a:

To nie kombajn tylko ciągnik. W dodatku wyposażony w GPS'a, który właśnie prowadzi po polu i nie musi nim to babsko kierować bo zapewne wiadomo jakby się to skończyło. Jedynie co musi to na końcu pola zawrócić i potem kierownice przejmuje GPS. No i jeszcze jest w automacie więc już dla baby prostszej rzeczy nie może być.




W ciągniku nie było by widać koła które się obraca za oknem. W przeciwieństwie do kombajnu kabina jest montowana przed tylną osią, w dodatku kombajn ma tylną oś skrętną a na filmie nie widać żeby koła się skręcały nawet jak zawraca- więc to jest kompajn. GPS służy głównie do jazdy na wprost, bo jest dokładniejszy i nie trzeba ciągle korygować "kursu" , zapobiega to daremnym przejazdom. I nie nie jest w automacie tylko na napędzie hydraulicznym hydrostatycznym. ;)



Tr...........ty

2020-04-24, 00:13
iLike napisał/a:

W przeciwieństwie do kombajnu kabina jest montowana przed tylną osią,



Zależy jaki kombajn, bo w zbożowym kabina jest przed lub nad przednią osią. Podobnie jest w większości kombajnów. To na filmie może być ciągnik na bliźniakach. Zewnętrznych kół nie zasłoni błotnik .

polakwrocek

2020-04-24, 00:49
Pewniej jej 14 letni syn ogarnia lepiej niż ona o.O

burn1878

2020-04-24, 03:20
Czyli jak laska jest tępa i w zasadzie nadaje się tylko do jednego, to mówimy na nią zmywarka. A jak już jest inteligentniejsza, więcej rozumie i lepiej ogarnia to mówimy na taką kombajn. Ok przyjąłem.