18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Jak walczyc z urzędami!

Karo7 • 2014-03-06, 14:35
wg "kobiet".

"Nie pozwalajmy władzy zagrabiać naszego życia.

Przepis na zatkanie kanalizacji w Twoim urzędzie miasta:
1. Ubierz się niepozornie – kamuflując twarz np. makijażem zniekształcającym rysy twarzy.
2.Udaj się do urzędu swojego miasta, unikając dróg z kamerami miejskimi.
3.Wejdź do toalety na ostatnim piętrze budynku miejskiego.
4. Co potrzebujesz:
– CEMENT 5-10KG (wnieś go w małych paczkach lub w torbie/plecaku)
5. Powoli wsypuj cement, spłukując małe partie.
6. Ewakuuj się zmieniając po drodze ubranie. Starego się pozbądź."

link do całości:
http://codziennikfeministyczny.pl/radykalne-anarchistki-sabotuja-prace-urzedu-miejskiego-toruniu/

:idzwch*j:

zincum

2014-03-08, 13:33
Te głupie p*zdy nawet kibla by nie potrafiły zatkać. Bo tu by potrzeba cementu "szybkiego" np. CX5. No i nie spłukiwać bo się przecież spłucze ;)

Purgen

2014-03-08, 15:57
Zwykłe kurestwo które samo nie wie czym jest i czym chce być. Anarchistki ,a się k***a wpie**alają do urzędu bo ten nie pracuje tak jak one by chciały.

bania88

2014-03-08, 15:58
O k***a. Przeczytalem artyukul z tej strony. Dobrze napie**olone we lbach one maja, sie czepiaja rzeczy niewidocznej dla normalnych ludzi.
Cytat:

Czy Internet jest przyjazny dla kobiet? Czy dobrze się czujesz, gdy widzisz komunikat: „Zapomniałeś hasła?”, „Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami”, „Możesz odnaleźć swój kod w umowie, którą otrzymałeś”?

glitchkomps

Internet od kilkunastu lat jest medium ogólnodostępnym. Wszyscy możemy publikować w nim, co tylko chcemy. Wiele osób, które choć trochę znają język obcy, uważa, że dostęp do Internetu daje im uprawnienia do pracy w zawodzie tłumacza. Wszędzie jesteśmy ze wszystkimi na „ty”. Niestety, nie zawsze potrafimy się zwracać w naturalny sposób do wszystkich użytkowniczek i użytkowników Internetu. Nie wszyscy potrafimy pisać dokumenty z poszanowaniem płci. Gramatyka nam nie sprzyja, ale to nie powód, aby nie wykorzystywać piękna naszego języka do tworzenia treści, które nie dyskryminują.

W Internecie rzuca się w oczy nadmiar form męskoosobowych, zwłaszcza na poziomie wszelkich komunikatów, opcji, nazw menu czy przycisków. Często są one tłumaczone z języka angielskiego w najprostszy sposób i bez zastanowienia nad formą.

Spójrzmy przez chwilę, na czym polega ten „męski” przekaz i jak go zmienić, aby nikogo nie raził. Najczęściej rzuca się w oczy komunikat dotyczący hasła do witryny: Zapomniałeś hasła?” – mogę się domyślać, że właścicielka/właściciel witryny uważa, iż tylko mężczyźni są zapominalscy. Świetnie! Jeśli jednak tekst miał dotyczyć również użytkowniczek portalu, to może lepiej i ładniej jest napisać „Nie pamiętasz hasła?”. Podobnie można poprawić inne przytoczone przykłady: „Potwierdzam zapoznanie się z zasadami”, „Możesz odnaleźć swój kod w otrzymanej umowie.”

Czy warto zwracać na to uwagę właścicielom stron? Zawsze warto. Reakcje są bardzo różne, a czas odpowiedzi zależy od wagi, jaką dana firma przykłada do formy przekazu.

Istnieją portale, w których przekaz ma wartość kluczową – te wyjątkowo dbają o poprawność. W innych nikt nie widzi problemu, ale po zwróceniu uwagi, opisaniu problemu i zasugerowaniu zmian administratorzy bądź administratorki reagują. Czasem przekonywanie trwa kilka dni, czasem reakcja jest natychmiastowa. Niektóre sformułowania są poprawiane od ręki, inne czekają na generalny przegląd treści.

Są jednak zespoły, które są głuche na upomnienia i nie widzą potrzeby zmian. Co więcej nie odpowiadają na maile. Czy chcemy korzystać z takich portali? Może wspólnie spróbujmy zmienić internetowy język. Internet przecież należy do wszystkich!

Anna Kuźnicka, tłumaczka


Plecionkarz

2014-03-08, 15:59
Logika feministki:
Walczmy o prawa kobiet używając pieniędzy, pomysłów, wynalazków i odkryć mężczyzn. Normalnie jak scenariusz genezy planety małp.

Niaut

2014-03-08, 16:35
Niszczmy wszystko w celu naprawienie wszystkiego ... logika

skeater15

2014-03-08, 17:56
bania88 napisał/a:

O k***a. Przeczytalem artyukul z tej strony. Dobrze napie**olone we lbach one maja, sie czepiaja rzeczy niewidocznej dla normalnych ludzi.



To jeszcze nic ! najwiekszymi debilamy wg. mnie sa zwiazkowcy, na ktorych czele stoi debil, przedstawiciel ich praw i rządan!!!! :

Dajta nam 4000 zl pensji minimalnej !!!! (ch*j nas to obchodzi ze zeby nam dac, trzeba zabrac komus innemu, wyj***ny mamy ze sami na tym stracimy!! dajta nam 4000zl, bedzie sie zylo lepiej bedzie nas na wiecej stac- k***a co za debile, przepraszam za slownictwo, i gramatyke, ale mam nerwa juz)
najlepiej pracujmy jak najkrocej, ale panowie h*j nasto boli dajta nam 4000 zl pensji minimalnej.

oni chyba nie zdaja sobie sprawy co by sie k***a stalo jakby ich rzadania spelnil rzad, ktory tez jest zlodziejem. k***a ja pie**ole w ogole po co tu moje wywody. TO I TAK SOMO pie**olNIE, oby tylko szybko dopoki jest jeszcze co ratowac i jest sporo ludzi do pracy.

dobrze ze spoleczenstwo sie wkoncu budzi !!!

a jak sie nie obudzi, to chyba bedzie powrot to PRL inflacja itp badz nawet gorzej.

wszyscy chca tylko DAJTA DAJTA, DAJTA MNIE NAJIWECEJ !!!

Gordon

2014-03-08, 19:54
lysout napisał/a:

Feministki to głupie c**y, które chcą być traktowane jak te ładne.


Jestem kobietą i powiem Ci, że oburza mnie twój światopogląd!!! On jest okropny i szowinistyczny, a najbardziej porusza mnie to, że myslę dokładnie tak samo :mrgreen:
Feministki niestety walczą nie dla kobiet a dla siebie :(

korskidegenerat

2014-03-09, 07:46
"pozbądź się starego"
- Co ma mój ojciec do tego? Przeecież mnie nie podkabluje :D

Galin

2014-03-09, 12:01
Tak k***a, a za remont zapłacimy my...