18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak spuszczać olej

pscoa • 2017-11-22, 13:47


Domyślam się tylko że pracownik, chciał odciągnąć/odpompować olej z samochodu, prawdopodobnie gdzieś bądź coś podpiął źle i mamy finał.

woytasw

2017-11-22, 14:01
Przyczłapa do bulbulatora mu odpadła - stąd taki efekt.

krzyks

2017-11-22, 14:34
Bo olej to trzeba mieć w głowie. Jak widać, nawet do takiej roboty :ciasteczkowy:

Bohdansk

2017-11-22, 15:48
Czy tylko ja czekałem aż ten samochód na niego spadnie :/

kalijanek

2017-11-22, 16:03
up@ moja dziewczyna też na to czekała

Maciek22377

2017-11-22, 16:43
pscoa napisał/a:



Domyślam się tylko że pracownik, chciał odciągnąć/odpompować olej z samochodu, prawdopodobnie gdzieś bądź coś podpiął źle i mamy finał.



co k***a? :facepalm:

nsbikescom

2017-11-22, 16:51
Jest to zbiornik do wymiany oleju. Ma dodatkową funkcję, odsysania oleju od góry, gdy nie można tradycyjnie spuścić oleju dołem. Do wyssania oleju, prócz długich i cienkich rurek potrzeba ciśnienia ( a raczej podciśnienia ). Czasem nieumiejętne skorzystanie z tego urządzenia, kończy się wyj***niem rury z misą zlewową w kosmos, a czasem jak na tym filmie, samoczynnym opróżnieniem zbiornika oleju.

lilmuzynio

2017-11-22, 16:53
Ktos wytlumaczy dlaczrgo tak sie wszyscy rozbiegli?

Anonimowyja

2017-11-22, 18:12
Kiedyś pracowałem w wakacje jako pomocnik w warsztacie samochodowym (zresztą bardzo kiepskim, którego mechanik nie miał nawet klucza dynamometrycznego, a po zdjęciu głowicy kazał użyć tej samej uszczelki). Efekt był taki, że po nalaniu 5L wody (takiej kranowej) poziom w zbiorniku wcale się nie podnosił. Gdy mechanik zrozumiał swoją głupotę, to kazał mi spuścić olej. Tutaj porada w podobnych przypadkach: woda z racji na gęstość większą od oleju osadza się na dnie miski olejowej, a z racji na dużo mniejszą niż w przypadku oleju lepkość - wylatuje i chlapie znacznie szybciej i mocniej w porównaniu do samego oleju. W efekcie miałem ubabrane w mieszaninie wody z olejem całe ciuchy i ręce, choć miło wspominam tamten incydent :)

gabriel0

2017-11-22, 18:19
To nie był chyba ten przypadek, ale zbiornik na olej posiada możliwość wypompowania z niego oleju po podłączeniu ciśnienia. Tylko przed tą czynnością trzeba zakręcić odpowietrznik który jest u góry bo w innym wypadku mamy fontannę.

Jestem ekspertem, w warsztacie się zawsze odkręcało i przekładało kurek tak aby wyglądało że jest zamknięty.

elfis

2017-11-22, 18:37
lilmuzynio
a ty nie boisz się węża

Aleo

2017-11-22, 19:59
co za niedojda

SkoQ

2017-11-23, 08:56
lilmuzynio napisał/a:

Ktos wytlumaczy dlaczrgo tak sie wszyscy rozbiegli?



Wymieniając olej w motocyklu, rozgrzewa się silnik, żeby olej był gorący, (nigdy nie wymieniałem oleju w samochodzie ale) w samochodzie jest pewnie tak samo.

Gorący olej jest rzadszy, przez co łatwiej i szybciej przeprowadzić dokładniejszą wymianę. Jeśli tak samo było w tym wypadku, to oberwanie gorącym olejem, jest mało przyjemne.

klos79

2017-12-03, 23:15
Cymbał jak ch*j