18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

jak miał wyglądać świat w 2000 roku?

Yanek43 • 2013-04-18, 11:08
Świat w roku 2000 - wg prognoz z 1926



Jak dla mnie fajna ciekawostka. Jeśli ktoś chce, to mam gdzieś sam stare gazety w domu - ten skan pochodzi z polimatów.pl.

źródło

Samudaripen

2013-04-18, 16:31
niestety przybyła wojna i komuna i cały plan w p*zdu

ktosinnyniety

2013-04-18, 17:42
W zasadzie to osoba pisząca ten artykuł przewidziała w wielu aspektach bardzo dobrze naszą rzeczywistość aż zadziwiająco dobrze.

MCL

2013-04-18, 18:27
Bo Polacy w tamtym okresie mieli łeb na karku, i prawdopodobnie gdyby nie wojna i komuna, teraz byśmy byli nie gorszym krajem pod względem technologicznym, ekonomicznym i cywilizacyjnym od Japonii, USA czy Niemiec. G8 byłoby prawdopodobnie naszym pomysłem. Szkoda, że najpierw naszą świtę narodu wytrzaskały naziści, następnie bolszewiki, a potem trzymano nas w rydzach przez wiele lat, a jak się oswobodziliśmy to niewiele się zmieniło, bo tamte pokolenie nami ciągle rządzi.
Kto wie, czy gdyby nie te okropności co wyżej, nie jeździlibyśmy ekskluzywnym autem z FSO zamiast Fordami Mondeo (z całym szacunkiem do tego auta, ale co nasze to nasze), a do pracy używalibyśmy podzespołów komputerów naszych rodzimych firm. A do komunikacji służyłby nam rodzimy smartphone, który konkurowałby na równi z SGS3 i iPhonem. My, Polacy mamy łeb, ale niestety, nie mamy sposobności do realizacji naszych pomysłów i zamierzeń, ostatnie dziesiątki lat odcisnęły na nas zbyt mocne piętno. Ale wstaniemy :)

ellsworth

2013-04-18, 18:44
Każda prognoza przyszłości ma to do siebie, że zachwyca się najnowszymi osiągnięciami ówczesnej techniki jako lekarstwem na naprawę całego świata, w tym przypadku elektryczność. W ten sposób np. Lem w swej pierwszej powieści Astronauci, na początku lat 50 widział energię atomową jako ostateczne źródło energii napędzające wszystko i pozwalajaće na dowolną manipulację materią, albo np. na początku XX wieku, po wynalezieniu samolotu prorokowano, że nawet listonosz będzie nam przy skrzynce lądował takim małym latającym ustrojstwem. Pewnie i z dzisiejszych wizji ludzie będą się za 100 lat śmiać i kręcić z niedowierzaniem głowami na komputery i próby tworzenia sztucznej inteligencji jako 'ostatniego wielkiego wynalazku człowieka'.

ripmax

2013-04-18, 19:32
borisklinga napisał/a:

ciekawe czy ktos sie spodziewal wtedy ze polska bedzie rządzil taki rudy ch*j


Ciekawe czy ktoś się wtedy spodziewał, że Polska będzie w ogóle istnieć...

abdul

2013-04-18, 19:35
gdyby nie wojna, to komuna nie bylaby potrzebna

Dzichader

2013-04-18, 20:00
Nikolo Teslo, Dlaczego odszedłeś?

robson101

2013-04-18, 21:40
@borisklinga
w 2000 roku w Polsce rządził Buzek, daleko mu do rudego koloru

sadista pl

2013-04-18, 22:14
artykuł przedni...wszystko by się prawie zgadzało gdyby był dopisek lub gwiazdka "nie dot. Polski"

Radziejny

2013-04-18, 22:16
Wtedy też rozprawiano o tym, że pokłady węgla skończą się w niedalekiej przyszłości ...