18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak kościół okrada Polskę

seba888.93 • 2014-11-20, 14:55
Dość ciekawy materiał ile nasz piękny kraj wydaje pieniędzy na kościół. Filmik dość stary, ale po tagach nie znalazłem, więc jak było to wj***ć go do święconej wody :mrgreen:




:idzwch*j:

pi...........ja

2014-11-20, 15:35
Jest to hit tylko na miarę działu zesłań "polityka i religia".

Ork.Fajny

2014-11-20, 16:14
Jak an kogoś kto mówi o faktach to ma małe uczulenie do dzielenia się źródłami...
1. Kapelani w wojsku i innych służbach? No i k***a co? Jak wywali się parę klech to ruskie rakiety nie trafią tak dobrze w nas w razie potencjalnej wojny? Czy może autor-kretyn myśli że uczciwi urzędnicy wydadzą to na ulepszenie wojska...?
2. Rozumiem że szerzenie mitologii za 1,5mld PLN dotyczy tylko szkół do poziomu średniego...? Ciekawe. Budżet w 2011r. przeznaczał ogólnie na takie szkoły ok. 58mld PLN. Sporo ta religia kosztuje... A raczej nie kosztuje. Dane wyssał z palca.
3. Stworzenie świata parę tysięcy lat temu i kłamliwe teorie naukę na innych lekcjach. To jest ten moment w którym wiem że mam do czynienia z kłamcom i j***nym trollem który na gimboteistach chce nabić sobie wejścia. Ale idę dalej...
4. Ciekawe dotyczące tych 6 Szkół Wyższych. Zwłaszcza że w 2011r. nagle dostają tylko ok. 150mln PLN. Niezłe redukcje w etatach mieli... Anioły kosmosu...?
5. Cały fundusz pomocy dla studentów i doktorantów to ponad 1,5mld PLN więc te 5mln nie brzmi zbyt imponująco...
6. Państwo "Polskie" utrzymuje te szkoły bo musi. Nie ma w Polsce żadnych prawdziwie prywatnych szkół. To jest sprzeczne z prawem tutejszym. Doucz się.
7. Samo Min.Kultury jako urząd w 2011r. kosztowało nad jakieś 60mln. Ja Ci powiem że konserwacja zabytków i tworzenie nowych świątyń za 30mln to w sumie pokaz oszczędności.
8. Budżet kościelny? Chyba fundusz kościelny... Z resztą nie jest źle. Partie polityczne(tylko cztery) dostawały w 2011r. aż 70mln PLN. Znowu widzę tutaj zdolności oszczędzania u Kościoła.
9. Odliczenia podatkowe nie są czymś co trafiło by do budżetu, tylko jest czymś co nie trzeba było tam składać. Liczenie tego jako wydatek to albo przejaw głupoty, albo wyjątkowo chamskiego fałszowania rzeczywistości.
10. Kwestia remontu zabytków jest prosta. Podczas wojny najpierw Naziści a potem Sowiecie odebrali własności należące od setek lat do Kościoła. Cześć z tego (np. co starsze katedry i kościoły) nie wróciła jeszcze w ich ręce, więc państwo jako właściciel musi sam to remontować mimo że kościół tam działa.
11. Właściwie to konstytucja nie jest najważniejsza... W kraju wiele procesów w tym takiego gościa jak pan Sowa i jego wojna z ZUSem, kończy się w ten sposób iż sąd argumentuje wydanie wyroku zgodnie z prawem i nie musi się stosować do tego co mówi konstytucja. Ten świr z filmiku powinien o tym mówić.
12. Po co Ministerstwo FINANSÓW miałoby w ogóle w jakikolwiek sposób być związane z Kościołem...? On w ogóle wie co ono robi...?
13. Potem kolejne wyliczenia o 3,5; 5 albo 10mld PLN rocznie. I dalej bez źródeł...

Skończyło się już? Dzięki niech będą Allachowi! Myślałem że cały film będzie o tych bzdurach.

mierzeja

2014-11-20, 18:32
Ork.Fajny,piszesz kłamcom,znaczy jeszcze przed gimnazjum.

Luqas95

2014-11-20, 19:35
ch*jowe , polecam temu co napisał o zapytanie a po ch*j w wojsku kapalenan albo w szpitalu niech przeczyta np grudzińskiego, rużewicza albo obejżyj stalingrad albo inny film wojenny żołnieże to nie roboty to coś strachliwe i srające pod siebie każdy żołnież ci powie że kapelen w tak extremalnych sytuacjach jest niezbędny spytaj kogoś z afgana albo iraku czy kapelan tylko przeszkadzał czy im pomógł wszystko się tyczy autora filmu a nie osoby która go zamieściła

Ork.Fajny

2014-11-20, 20:44
mierzeja napisał/a:

Ork.Fajny,piszesz kłamcom,znaczy jeszcze przed gimnazjum.


Tak potężny argument w dyskusji że aż łap Piwo ode mnie. Czuje się zagięty.

kamilwaldi

2014-11-21, 03:00
Robert Więckiewicz ?

premium122

2014-11-21, 22:11

Dowiedzielismy sie juz ze kosciol okrada nas bardziej niz politycy PO.
W nastepnych filmikach dowiemy sie:
Jak kosciol gwalci wszystkie dzieci na swiecie,
Ze te wszystkie gwalcone dzieci sa nieslubnymi dziecmi ksiezy,

A potem juz z gorki - wojny religijne kosciola
- krucjaty - wymordowano wszystkich w europie i zagranica
- inkwizycja - wymordowano wszystkie kobiety (bo wiadomo ze kazda kobieta to wiedzma)
- kosciol wywoluje 1 i 2 wojne swiatowa, planuje 3 i prawdopodobnie 4.
- kosciol napadl na irak,afganistan,ukraine
- swiat zyje w przerazeniu i trwodze przed fundamentalistami KK plci zenskiej,w moherowych beretach i w wieku emerytalnym
- rydzyk w sekrecie zarzadza fiskusem i biznesem w Polsce i nasza nedza gospodarcza to przez niego
- ksiadz natanek z kolei steruje pogoda - dlatego w lecie mamy za goraco a w zimie za zimno i notorycznie opoznia pociagi

I na koniec moj osobisty postulat - zlikwidowac gre kółko i krzyżyk - miejsce krzyza jest w kosciele!!!
Od dzis niech bedzie tęcza i krzyzyk.

Ork.Fajny

2014-11-22, 11:08
premium122, chyba raczej "kółko i tęcza", no nie?

premium122

2014-11-22, 17:08
Ork.Fajny napisał/a:

premium122, chyba raczej "kółko i tęcza", no nie?



A tak, slusznie.Widocznie piszac to myslalem juz o czyms innym.

Mell_Rebook

2014-11-22, 17:54
Ork.Fajny napisał/a:

Jak an kogoś kto mówi o faktach to ma małe uczulenie do dzielenia się źródłami...
1. Kapelani w wojsku i innych służbach? No i k***a co? Jak wywali się parę klech to ruskie rakiety nie trafią tak dobrze w nas w razie potencjalnej wojny? Czy może autor-kretyn myśli że uczciwi urzędnicy wydadzą to na ulepszenie wojska...?
(...)



Co do punktu pierwszego to faktycznie kapelani nie zwiększają w żaden sposób potencjału bojowego wojska, ale są potrzebni.

Nie wiem jak to by działało w obecnych czasach, sposób prowadzenia wojny zmienił się od czasów poprzednich wielkich wojen, ale mimo wszystko żołnierz to też człowiek, podczas wojny nie tylko zmaga się z wrogiem, ale też z faktem, że w praktycznie każdym momencie może zginąć od zabłąkanej kuli bądź odłamka pocisku wystrzelonego z artylerii.
Kiedy człowiek żyje w ciągłym strachu przed śmiercią, a do tego musi zabijać innych, aby samemu przeżyć potrzebuje wsparcia i gwarancji jakiegokolwiek bezpieczeństwa.
To, że takie wsparcie zapewnia mu niewidzialny pan z brodą z synem zombie, nie ma najmniejszego znaczenia. Morale żołnierza w wojsku są bardzo ważne, bez nich armia by się rozpadła.
Jeśli żołnierz się załamie to dyscyplina i poczucie obowiązku żołnierskiego schodzi na drugi plan, co może doprowadzić do katastrofy i upadku kraju. Także kapelani są potrzebni, bo wojna to nie Call of Duty tylko coś co zmienia człowieka, i podejrzewam, że większość ateistów podczas wojny zaczęłaby się modlić do kogoś tam na górze.

Reszta podpunktów oczywiście jest trafna, jedynie musiałem się przyj***ć do pkt. 1.

EDIT: Dodam, że nie komentuje wysokości wynagrodzeń dla kapelanów, bo są faktycznie niezbyt na miejscu.

Ork.Fajny

2014-11-22, 19:54
Mell_Rebook, tylko że to nie do mnie się powinieneś przyj***ć. Ja nie mam nic przeciwko kapelanom. Ja tylko podkreśliłem że ich wywalenie nie ma żadnego logicznego sensu i nie zmienia nic w wojsku na lepsze.

kamuha

2014-11-23, 02:02
Człowiek musi mieć sens życia, a ten sens zapełniany jest przez religię czy się to komuś podoba czy nie.
Oczywiście mowa tu o statystycznym ogóle społeczeństwa, a nie o całości, wystarczy wspomnieć tu o grupie gorliwych katolohejterów , ekspertów od jedynej prawdy we wszechświecie. Każdy samodzielnie myślący człowiek jest w stanie zaobserwować narastającą nagonkę na kościół w ciągu ostatnich lat.
Do czego to może doprowadzić? Prostolinijnie do odwrócenia się od kościoła. Czyli dokładniej do tego, że coraz mniej osób będzie przyznawało się do swojej wiary, kościół stanie się niepotrzebny. W końcu pozostanie margines którego nikt nie zauważy.
Co wtedy? Mogę podejrzewać, że wtedy kiedy zabraknie tej religii to zacznie się odwrotny proces tzn. ludzie którzy nie będą zaangażowani w żaden sposób w religię będą czuć pustkę i wewnętrzną potrzebę jej wyznawania. Są to procesy które dzieją się od setek lat i nie dotyczą jednego zakątka na ziemi. Tłumaczenie tego, że czas religii bezpowrotnie minął z nadejściem technologii i i XXI w. można włożyć sobie głęboko w dupę, tak samo jak tezę większości społeczeństwa, że żyjemy w czasach sprawiedliwości, pokoju i bez niewolnictwa.

Wracając do człowieka i religii. To tak jak zostawić niezapisaną książkę. Kto pierwszy złapie ją w swoje ręce ten ją zapisze.
Obawiam się, że rozrastający się z roku na rok islam będzie właśnie tym który zbierze żniwa.
Katolicyzm w obecnej formie jest religią która jest jedną z najbardziej liberalnych i rozwiniętych jaką znam.

Dlatego zamiast pie**olić trzy po trzy jaki to kościół jest zły uważam że pomimo swoich wad jest po tysiąckroć lepszy niż religijny fanatyzm.