18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Izu Ugonoh vs Vicente Sandez cała walka KO 05.12.2015

Polnischefuhrer • 2015-12-05, 15:54
Izu pokonuje rywala w pierwszej rundzie i na tę chwilę wydaje się być najlepszym polskim pięściarzem wagi ciężkiej mającym szanse na tytuł mistrza 8-)

rzemien

2015-12-06, 00:27
Niech ktoś mi wytłumaczy jak można skupić się na nacji bardziej niż na narodzie?. Albo łatwiej. Jaka jest różnica między nacją, a narodem?

crop1337

2015-12-06, 01:34
Chciałem tylko wspomnieć tym co piszą o takich jak on Polak bo urodził się w Polsce, że ci co wysadzają się w powietrze min. we Francji też często się tam rodzili.
Serdecznie pozdrawiam.

Hvsarz

2015-12-06, 01:48
rzemien napisał/a:

Niech ktoś mi wytłumaczy jak można skupić się na nacji bardziej niż na narodzie?. Albo łatwiej. Jaka jest różnica między nacją, a narodem?


Anglosasi faktycznie bardzo często łączą jedno z drugim i definicja pochodząca stamtąd będzie się zwykle na tym opierać. Ale Anglosasami nie jesteśmy.
Generalnie, nacja to wspólna (może być i narodowa ale to nie ma większego znaczenia) to wspólnota na podłożu czysto etnicznym, a naród to bardzo szerokie pojęcie społeczności będącej pod berłem jednego władcy (darujcie sobie skojarzenia) lub jak dziś częściej - składający się na obywateli danego kraju.
Naród to nasi przodkowie, my i jeszcze nienarodzone dzieci, który nie musi być jednolity etnicznie, kulturowo ani nawet językowo. W czasach I RP na terenie naszego kraju używano bardzo wielu języków i dialektów, bo nikomu do łba nie przychodziło, że można i da się komuś narzucać to jak ma mówić.
Nacja to my - biali Słowianie, a jeśli ktoś bardzo chce to może określić to jako biali Polacy. Niestety jak w przypadku wielu słów słowa te przez swoje niedoprecyzowanie są używane bardzo różnie w stosunku jak wyżej do różnych grup ale zawsze opiera się to na grupie etnicznej.

A "skupianie się" to po prostu ideologie. Oczywiście każdy ma prawo też postrzegać wszystko jak chce i nazywać siebie samego jak chce. Choć jak mawiał Konfucjusz, naprawdę państwa, należy zacząć od naprawy pojęć - a w najgorszym razie ustaleniu wspólnie jakichś ram definicji poszczególnych pojęć, by potem się ich konsekwentnie trzymać. Inaczej jak to ma miejsce dziś bardzo często i jest wiele "nieporozumień" gdy kilkoro ludzi używa jednego słowa, a każdy o czymś innym myśli.

Z samym wyrazem naród też oczywiście jest ten sam problem, bo dziś się mówi np o "narodzie żydowskim", który z mojego punktu widzenia nie istnieje, czy też "naród Kataloński" albo Śląski.

crop1337 A co ma piernik do wiatraka? Jak też pisałem - kwestia jeszcze nieformalna kim się taki rozrywkowy chłoptaś czuł, też ma znaczenie. Poza tym, dla mnie jak i pewnie dla ofiar nie ma znaczenia kim był, poza tym, że zaślepionym debilem. Szufladkowanie, to dokładnie takie samo zaślepienie. Muzułmanie w dużej mierze to robią i Ty to robisz. Pytanie tylko co napiszesz, gdy wysadzi się muzułmański francuz z "dziada pradziada". Wiesz, być przeciwnikiem islamizacji europy to jedno ale warto wiedzieć przeciw czemu się tak naprawdę występuje i to jasno określić. Bo ja jestem przeciwny islamizacji, ale nie przeciwko jednostkom islamskim. Religia jak religia, każda jest zgubna.

wglowiesieniemiesci

2015-12-06, 17:47
na sadolu wytworzył sie stereotyp o murzynach, żarty przeistoczyły sie w rasizm i nie da rady tego juz naprawic, nawet jakby murzyn uratował wasze dziecko przed białym pedofilem wy i tak byście wylizali ku*asa białego bo jest biały, takie k***a wasze niby żarciki skromne, dowartościowywanie się takimi pustymi hasłami o murzynach sprawia że wynoscie to z domu do ludzi, połowa z was nie widzi swojego ku*asa bo wpie**ala czipsy i pije tajgery na siłe, głupio sie dziwicie że czarny jest rodowitym Poakiem i lepiej włada jezykiem polskim od wa, ja pie**ole cos nie spotykanego. No spiąłem dupe przyznam sie ...

Kluseczek

2015-12-06, 18:00
bambo walczył o banana proste

KaruzeLek

2015-12-07, 09:43
To jest 100% Polak nawet robi sie z niego mistrza po 15 walkach z kelnerami, to tak jak innych białych Polskich mistrzów :)