18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Iskierka nadziei

~Velture • 2023-05-29, 19:47
Pamiętajcie o segregowaniu swoich kartonowych słomek w mcdonaldsie :krejzi:

Nie jestem pewien co do daty bo ostatnia cyfra niewyraźna ale chyba 25, jakby co proszę poprawić.


mit2

2023-05-30, 18:16
kris1978 napisał/a:

Styropian trudno się pali. Wiem, ponieważ w ubiegłym roku próbowałem spalić cały plaster i ciężko było.


Bzdura. Styropian co najwyżej ciężko się zajmuje ogniem. Kiedy już jednak zacznie się mocniej palić, to robi to bardzo gwałtownie.

kris1978

2023-06-03, 21:54
mit2 napisał/a:

Bzdura. Styropian co najwyżej ciężko się zajmuje ogniem. Kiedy już jednak zacznie się mocniej palić, to robi to bardzo gwałtownie.



No widzicie, znafca przez duże fy. Piszę wyraźnie że paliłem cały plaster, to chyba wiem. A w dużym ogniu to i beton się spali. Styropian na pewno nie zapali się od iskry. Polałem go rozpuszczalnikiem i ten fragment co im nasiąkł szybko się spalił a reszta zaczęła przygasać.

mit2

2023-06-04, 00:12
kris1978 napisał/a:

No widzicie, znafca przez duże fy. Piszę wyraźnie że paliłem cały plaster, to chyba wiem. A w dużym ogniu to i beton się spali. Styropian na pewno nie zapali się od iskry. Polałem go rozpuszczalnikiem i ten fragment co im nasiąkł szybko się spalił a reszta zaczęła przygasać.


Widać lepszy "znafca" od ciebie, skoro potrafię bez problemu zapalić styropian ;-)
I naucz się czytania ze zrozumieniem. Sam w poprzednim poście przyznałem, że styropian niezbyt łatwo zająć ogniem. Z samym płonięciem jednak już nie ma żadnego problemu, czego dowód masz na filmiku wyżej. Styropian pod wpływem ognia się topi, a stopiona maź pali się intensywnie i długo.