18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Iron Dome

pazuzu • 2021-05-11, 21:36
Filmik przedstawiający działanie tzw. Iron dome (żelazna kopuła) system obrony powietrznej izraela. nagranie z aktualnego konfliktu

Ps. miniaturka filmiku z dupy


dadar123

2021-05-12, 01:10
Misiek2 napisał/a:

Mógłby ktoś mi wytłumaczyć o co oni tam sie spinają między sobą???



Najprościej można to wytłumaczyć w ten sposób: Palestyńczycy walczą o ludzką przestrzeń do życia, a Żydzi walczą o... kasę. W XII wieku wypędzono Żydów z Francji, osiedlili się przede wszystkim w Polsce. Powód wypędzenia? Ten sam, kasa, której żądni byli Żydzi

adriel

2021-05-12, 01:30
Czad, system pierwsza klasa i na dodatek względnie tani. Ciapatki strzelają setki rakiet, a (prawie) nic nie dolatuje do celu. Nie sądziłem że system da radę przy takich ilościach rakiet, a tu proszę.

notak

2021-05-12, 05:52
w poniedziałek pisano w necie o satelitach , że mają byc widoczne nad Polską

głowakozua napisał/a:

To raczej były satelity mordo. Nie wierze że te rakiety mogły by zalecieć na taki dystans, to nie możliwe. Dodam natomiast, że wczoraj siedząc w godzinach 23/24 wypatrzyliśmy ze znajomymi na niebie sporo spadających gwiazd, poruszające się satelity, i parę jeszcze ciekawych obiektów, które ciężko było nam zidentyfikować.
Mam nadzieje że rozwiałem wątpliwości.




ivinnie

2021-05-12, 07:44
Tak samo nawalali się 2 lata temu, w zeszłym roku też ... i za pare miesiecy wszyscy o tym zapomną.

szymonnas

2021-05-12, 09:54
adriel napisał/a:

Czad, system pierwsza klasa i na dodatek względnie tani. Ciapatki strzelają setki rakiet, a (prawie) nic nie dolatuje do celu. Nie sądziłem że system da radę przy takich ilościach rakiet, a tu proszę.



Czy taki tani to nie jestem pewien, jedna rakieta żymian do przechwycenia kosztuje 300tys $ a te co strzelają nimi muzumanie myślę iż jest jakoś ze 100x tańsza przynajmniej :)

wicio1933

2021-05-12, 10:20
głowakozua napisał/a:

To raczej były satelity mordo. Nie wierze że te rakiety mogły by zalecieć na taki dystans, to nie możliwe. Dodam natomiast, że wczoraj siedząc w godzinach 23/24 wypatrzyliśmy ze znajomymi na niebie sporo spadających gwiazd, poruszające się satelity, i parę jeszcze ciekawych obiektów, które ciężko było nam zidentyfikować.
Mam nadzieje że rozwiałem wątpliwości.



Satelity które widziałeś na niebie w tym przedziale godzin to były satelity Starlink od Elona Muska :) prosze sobie poczytać.

rentgenqn

2021-05-12, 10:38
nie wszystkie udalo sie przechwycic :P chcialbym widziec mine palestynczyka jak oglada filmik na ktorym telaviv sie pali :D :D ktos cos?

Besteher

2021-05-12, 11:54
No. Wszystkich to na pewno nie przechwycą :D


skywalker75

2021-05-12, 12:21
Jest to w tej chwili najlepszy system obrony przeciwlotniczej/rakietowej na świecie krótkiego/średniego zasięgu. Amerykanie tez już go wprowadzają do swojej armii , jest też proponowany Polsce w programie Narew

tfujdiler

2021-05-12, 12:57
Besteher napisał/a:

No. Wszystkich to na pewno nie przechwycą



Najlepsze video jakie widziałem od dawien dawna, i te wszystkie światełka lecą do Izraela jak miło :)

MalcolmX

2021-05-12, 13:38
Gudłaje rugują z gruntów i domów prawowitych Palestyńczyków podpierając się dokumentami z 1948’ Ale czekajcie, czekajcie jak i Polsce zapie**olą, co jeszcze zostało po „przekształceniach” Balcerowicza, na mocy Just 447. A Wasze dzieci będą „zapie**alać za miskę ryżu” żeby spłacić pożyczki brane na ch*j wie, jakich zasadach i z ch*j wie, jakim oprocentowaniem w ramach Funduszu Odbudowy.


notak

2021-05-12, 18:34
Besteher napisał/a:

No. Wszystkich to na pewno nie przechwycą



ładna kanonada, jak pisano chyba 150, ale
okupańce pewnie się zrewanżują odpowiednio,
jak niemcy za przechowywanie, uratowanie żyda..... POLAKOM

Tuco

2021-05-12, 18:34
sirapacz napisał/a:

satelity na bezchmurnym niebie widać jak przelatują. Takie słabo świecące gwiazdy poruszające się jednostajnym ruchem z dość dużą prędkością (nie da się pomylić z niczym innym).

Gówno prawda, jesteś dyletantem. Porównaj prędkość przelotową komercyjnych samolotów (które mają obowiązek posiadania stałego światła białego w dolnych partiach poszycia kadłuba) z tym co widzisz w biały dzień. Satelity są widoczne tylko w momencie, w którym panele fotowoltaiczne ustawią się symetrycznie dla oka i Słońca/Księżyca (to jest rzadkie zjawisko, nawet dla obserwatora, który sporadycznie obserwuje niebo nocą). Gdybyś nie miał wprowadzać kolegi w błąd, wiedziałbyś, że satelit jest w k***ę - inaczej miałbyś całe niebo usrane tymi swoimi jednostajnymi r*chami.

#niewiemalesiewypowiem

notak

2021-05-12, 18:36
i pomyśleć, że pradziadkowie znajomej zostali spaleni w domu, właśnie za pomoc żydom

wiadrownik

2021-05-13, 04:37
Krzysztof_Elbląg napisał/a:

Bez kitu !! ja pie**ole ja to dziś na niebie widziałem tak o 22.40 leciał taki żąd tych pocisków
co się stało że tak daleko to doleciało nad Polskę aż
kuria nie wierzę może jutro w TV powiedzą o tym



Wczoraj dokladnie o godzinie o ktorej napisales byl tzw deszcz meteorow. Kuzynka jest w temacie astro i mowila popoludniu, ze to sie odbedzie:) powiedziala jeszcze "patrz na niedzwiedzice" - sprawdz sobie, jak wczoraj nie spales Dudziaczku. Btw takie rakiety nie maja wysokiego pulapu, poza tym dalej niz 100km i tak bys tych ich nie zobaczyl.