18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Inwigilacja

rozrubacz • 2016-02-08, 16:37
Witam Sadole! Jako że wczoraj weszła ustawa o inwigilacji, wrzucam to ku przestrodze!

Wczoraj za sprawą podpisu prezydenta Andrzeja Dudy, w życie weszła kontrowersyjna nowelizacja ustawy o Policji, zwana ustawą inwigilacyjną. W niniejszym artykule opisujemy w jaki sposób służby mogą nas inwigilować oraz co możemy zrobić, aby zachować prywatność i poufność komunikacji, nie tylko w internecie.


Choć pod kątem technicznej ochrony przed inwigilacją, kwestie polityczne nie mają żadnego znaczenia, z kronikarskiego obowiązku przypomnijmy genezę niniejszej ustawy. Jej pierwotną wersję stworzyła koalicja PO-PSL. Ustawa zawierała kontrowersyjne zapisy ale posłowie nie zdążyli jej przegłosować przed wyborami. Kiedy PiS doszedł do władzy, poprawił ustawę poprzedniego rządu, ale wcale nie na lepsze… i bez oglądania się na wiele głosów sprzeciwu (m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Naczelnej Rady Adwokackiej, Biura Analiz Sejmowych, GIODO i Krajowej Izby Radców Prawnych), ustawę uchwalono. Dopóki rząd (obecny lub przyszły) ustawy nie zmieni, każdy z nas może być inwigilowany w internecie i — na mocy ustawy — nigdy się o tym nie dowie…

Sprawa z ustawą nie jest prosta. Z jednej strony przecież służby muszą mieć możliwość sprawnego stosowania kontroli operacyjnej, także w internecie, aby “łapać przestępców” i dbać o nasze bezpieczeństwo — z drugiej, realizacja powszechnej, masowej inwigilacji i jedynie pozorna (bo następcza) kontrola nad kontrolującymi budzi uzasadnione obawy o możliwe nadużycia.

Nie wątpimy oczywiście, że wśród pracowników polskich służb i policji znajdują się osoby z silnym kręgosłupem moralnym, które nigdy same z siebie świadomie nie naruszyłyby prywatności niewinnych osób — ale wiemy też, że te osoby mają swoich przełożonych, często z politycznego nadania, co może prowadzić do różnych niezdrowych (i małoetycznych) sytuacji. Dlatego też, dmuchając na zimne, przedstawiamy zbiór kilku porad, które mają na celu ochronę Twojej prywatności w sieci.


zaj***ne z niebezpiecznik.pl

ke...........00

2016-02-08, 16:38
A ile zarabiacie na kliknieciach? Podzielicie sie? Frajerow szukajcie gdzie indziej!

rozrubacz

2016-02-08, 16:40
kevin2000 napisał/a:

A ile zarabiacie na kliknieciach? Podzielicie sie? Frajerow szukajcie gdzie indziej!

na jakich kliknięciach? człowieku ty chory jesteś. Link do tego artykułu, znalazłem na facebook'u i chciałem się z nim podzielić z użyszkodnikami, bo się może przydać.

ke...........00

2016-02-08, 16:50
,,W niniejszym artykule opisujemy (...),,

Trzeba bylo od razu wstawic artykul, a nie zebrac o klikniecia w link :)

W............R.

2016-02-08, 16:55
Polecam moderatorom taką formułkę:

"Twój temat został usunięty. Informujemy, że reklama w serwisie www.sadistic.pl jest płatna."

rozrubacz

2016-02-08, 16:59
kevin2000, :P skopiowane z tego artykułu metodą kopiuj wklej. Nie jestem autorem artykułu. Chciałem dobrze, dostałem zjebe hehe - Sadistic :D

lapps

2016-02-08, 17:00
kevin2000 napisał/a:

,,W niniejszym artykule opisujemy (...),,

Trzeba bylo od razu wstawic artykul, a nie zebrac o klikniecia w link :)



ten cytat jest przekopiowany ze strony...

ke...........00

2016-02-08, 17:08
@up Cóż poradzę :( Temat zdechł :)

eunstachy

2016-02-08, 17:34
Prawda jest taka, że ludzie serdecznie pie**olą tą całą inwigilację. Najlepszym tego przykładem był Snowden. Każdy powie to samo "ja nie mam nic do ukrycia, niech sobie NSA podsłuch*je jeśli to ma poprawić bezpieczeństwo".

Ludzie to kretyni.