18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

INSiDE

Blake Carrington • 2010-02-09, 17:01


Zaburzenie dysocjacyjne tożsamości (osobowość mnoga, osobowość naprzemienna, osobowość wieloraka, rozdwojenie osobowości, rozdwojenie jaźni, ang. multiple personality, dissociative identity disorder, DID) – zaburzenie dysocjacyjne, polegające na występowaniu przynajmniej dwóch osobowości u jednej osoby. - wikipedia.

Reżyseria - Trevor Sands.

ko...........67

2010-02-09, 17:20
Lubie takie filmy, jeśli możesz polecić coś więcej zlinkuj.

Koperek

2010-02-09, 18:15
Wciągające, ale dlaczego najspokojniejszy gość był przypięty pasami do krzesła?
Czy cały ten film miał jakieś przesłanie?

Scarlet

2010-02-09, 18:25
ciekawie zrobiony filmik. to zaburzenie jest niesamowicie interesujące http://pl.wikipedia.org/wiki/Osobowo%C5%9B%C4%87_mnoga

pisałam kiedyś artykuł na temat kim noble, angielskiej artystce, która na to cierpi.
polecam do poczytania i pooglądania: http://www.kimnoble.com/

a swoją drogą jeremy sisto chyba stworzony jest do grania ludzi chorych psychicznie ;)

Cytat:

Kim Noble od 14 roku życia błędnie diagnozowana przez lekarzy psychiatrów (podejrzewano u niej między innymi schizofrenię, depresję kliniczną, amnezję, anoreksję i bulimię) dowiedziała się o swojej przypadłości zaledwie jedenaście lat temu. Wtedy to lekarze odkryli u niej ponad dwadzieścia osobowości, wśród których byli zarówno mężczyźni jak i kobiety, dorośli a także zupełnie małe dzieci. Trzy lata temu Kim trafiła w ręce art psychoterapist Debbie McCoy, która otworzyła ją na świat sztuki. Spośród, jak wspomniałam wyżej, ponad dwudziestu osobowości, aż dwanaście odkryło w sobie aspiracje artystyczne.


trnn

2010-02-09, 19:28
Koperek napisał/a:

Wciągające, ale dlaczego najspokojniejszy gość był przypięty pasami do krzesła?
Czy cały ten film miał jakieś przesłanie?



k***a błagam, powiedz, że żartujesz.

film mega. jednak domyśliłem się zakończenia w momencie kiedy pani doktor krzyknęła do tych ludzi. mimo to, piwko leci. jak ktoś ma więcej to linkować!

Koperek

2010-02-09, 19:46
Chyba teraz zrozumiałem. Mianowicie ci wszyscy ludzie na około to jest osobowości. @trnn potrzebowałem "opie**olu" od kogoś żeby to ogarnąć :P

Matuch90

2010-02-09, 20:08
Po mojemu, to pokazana jest tutaj mnoga osobowość i schizofrenia.
Tzn. Autor może nie miał tego na myśli, ale jeśli koleś rozmawia z tą lekarka, to nie może ona być częścią jego osobowości. Tamte pozostałe ludziki, tak, ale lekarka na początku nie. Z tego co mi się wydaje, to chory chyba, nie wie o istnieniu innych osobowości w swojej głowie, na daną chwilę jest jedną osobą i nic więcej, o reszcie chyba nie wie. Stąd właśnie śmiem twierdzić, że jest też element schizofrenii.
Ale to tylko moje domysły, psychologii nie studiowałem.

Ks...........ak

2010-02-09, 21:08
To Billy! :D

JDRK

2010-02-09, 23:45
no ale na brak przyjaciół to pewnie nie narzeka

Sir_Isaac_Newton

2010-02-10, 02:03
Barnaba, dokładnie:D Billy z 6FU :D Jak już ktoś wcześniej wspomniał, koleś jest stworzony do takich ról ;)

BTW: Jakoś przedwczoraj na tvp2 oglądałem z nim kolejny film. Nie musiałem się przyglądać, żeby go rozpoznać, wystarczyło, że powiedział słowo:D Chyba tylko Zordon przerasta go głosem. Ale młody wtedy był jeszcze:D Dla ciekawych:
http://www.filmweb.pl/f33866/Za%C5%82oga,1994

czaki126pl

2011-07-19, 18:04
Obejrzyjcie sobie filmy o tym i przeczytajcie o chorych w bibli -starym i nowym testamencie to się ostro zdziwicie .

Podpowiem tylko na discawery było że w ameryce jakis tam psycholog odkrył ze w ludziach uwięzione są inne dusze które spokoju nie zaznały i , że to one powodują taki stan zmienny osobowości poprzedzając bólem głowy .