18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Incydent na Westerplatte

Dzyzys • 2017-09-01, 18:56


Wojsko zablokowało mównicę harcerzowi

kolosasz

2017-09-02, 00:24

A na stronie 147 słynnego już Ceremoniału jest napisane:
Cytat:

Jeżeli w uroczystości bierze udział wojskowa asysta honorowa tekst apelu powinien być odczytywany
przez oficera z jednostki wojskowej wystawiającej asystę. Podczas uroczystości organizowanych przez
komendantów szkół podoficerskich tekst apelu może być odczytany przez podoficera.



"Powinien być" to nie "jest" albo "musi być"







Cytat:

Wojsko złamało dane Miastu Gdańsk słowo! Umówiliśmy się, że Apel Pamięci na Westerplatte przeczyta harcerz. A to harcerze są razem z Miastem gospodarzem dorocznych uroczystości na Westerplatte - napisał prezydent Gdańska na facebooku po zakończeniu uroczystości.



Źródło
Źródło
Źródło

-perry-

2017-09-02, 00:51
Fejsbuk źródłem informacji. Koniec świata.

LongDistanceTrip

2017-09-02, 01:52
Ten harcerz był z ZHP a nie z ZHR ( pisowskie ZSMP) - i o to cała akcja.
Mnie nie obchodzi harcerz czy inny gość. Jest inna sprawa.

Jawnie komunistyczna partia która leciałaby w pianę ze Chruszczowem, ma czelność wycierać sobie mordę poległymi na Westerplatte żołnierzami. Gdyby teraz wstaliby z grobów to by strzelali do nich bez opamiętania.
Tak samo wyklęci k***a. Gdyby wyklęci zobaczyli PiS to by to nich j***li serią z maxima.

Uwaga! 1 września obchodzimy atak III Rzeszy na II Rzeczpospolitą (każdy normalny naród nie pamięta klęsk) , a zaraz mamy 17 września. Już widzę tej hejt na Putina - gdzie to powinien być hejt do wewnątrz. - Polska Insurekcja Socjalistyczna.

mazga50

2017-09-02, 01:55
EvilDog napisał/a:

Ale że co ?



Już tłumaczę. Mamy dwa związki harcerskie: ZHP - które wg oberpisiora jest "be", bo nie jest kościółkowe i ch*ja im mogą zrobić obecne władze (nie podlegają pod nich), oraz ZHR, który ciągnie laskę wszystkim, od kieckowych, po Szalonego Antka. Obchody organizuje prezydent Gdańska, który jest z PO. Po wielu przepychankach i kłótniach ustalono, że apel smoleński odczytają harcerze, ale już na próbie generalnej wiadomo było, że "ni ch*ja".
A w skrócie: Maciar i spółka, pokazali gdzie mają prezydenta Gdańska, harcerzy i naród. Oni rządzą i czy ma to sens, czy nie, apel smoleński będzie odczytany. ch*j, że to bez sensu, że ofiary II WŚ są mieszane z ofiarami wycieczki samolotem do Katynia. Promowanie prezydenta Kurdupla i małżonki trwać ma. I trwa.

elfis

2017-09-02, 04:17
Gdańsk, ostoja PO i miasto Bolka

zomos

2017-09-02, 07:57
Tylko organizatorem było WOJSKO czy Miasto ? Bo ja tu widzę JAWNY BURDEL i BUBEL. Swój ma być swój i ch*j że jesteś młody. My mamy swoich i ch*j wam wszystkim w ZAD. Ten Kraj za PO nie przypominał kraju którego właścicielami są Polacy. PiS to wykorzystuje i gra że niby to Polacy są jego właścicielami a te ch*jE robią co chcą bo mają umocowanie w Mossadzie i w CIA... Państwo Polskie jest jeszcze większą wydmuszką niż za czasów "ch*j dupa i kamieni kupa". Dajcie konstruktywny przykład że jest lepiej. Nie socjalistyczny łapówkarski przykład tylko KONSTRUKTYWNY.
Wojsko stoi w miejscu drepcząc coś między prywatnym WOT a brakiem inwestycji. Inwestycje rządowe stanęły w 2015 roku w miejscu i stoją. Podatki tylko rosną. Ceny rosną przez ukrytą rosnącą inflację spowodowaną programami 500+. Propaganda sukcesu ma się lepiej niż za komuny. Zwrócił ktoś uwagę że ile się mówi jak to jest dobrze to wypowiada się tylko polityk PiS a nie szary człowiek z ulicy ?

Noside

2017-09-02, 08:21
Mnie wk***iło tylko tyle, że pis musi zawsze i wszędzie - od rocznicy wybuchu wojny, po otwarcie biedronki - wpie**olić dziesięć linijek tekstu o j***nym Kaczyńskim. W porównaniu do tych uroczystości ch*j mnie Smoleńsk obchodzi i nie chcę, żeby coś takiego było czytane z mównic podczas obchodów upamiętniających wydarzenia historyczne.

zonk

2017-09-02, 09:07
A polaczki jak zwykle muszą żyć przeszłością. Zaorać, zapomnieć i robić swoje.

RedIsGood

2017-09-02, 10:36
Ochroniarz dostał polecenie aby harcerza zablokować a podwładna Macierewicza wydała rozkaz harcerzykowi, że ma się nie ruszać.

kenzol

2017-09-02, 13:48
Wczoraj był 1. września, 78. rocznica wybuchu II wojny światowej, a dla naszego kraju 78. rocznica napaści Niemiec na Polskę. Co było tematem numer jeden przez cały dzień na polskojęzycznym niemieckim portalu internetowym "onet.pl"? Właśnie to. To coś było tak niesłychanie ważne. tutaj też spuszczacie się wszyscy nad czymś koniecznie na siłę wyciągniętym przez antypolskie media zapychaczem dnia. Czymś co by tu pokazać, żeby nie mówić o tym że Niemcy zbrojnie napadły na Polskę.

mazga50

2017-09-02, 15:59
kenzol napisał/a:

Wczoraj był 1. września, 78. rocznica wybuchu II wojny światowej, a dla naszego kraju 78. rocznica napaści Niemiec na Polskę. Co było tematem numer jeden przez cały dzień na polskojęzycznym niemieckim portalu internetowym "onet.pl"? Właśnie to. To coś było tak niesłychanie ważne. tutaj też spuszczacie się wszyscy nad czymś koniecznie na siłę wyciągniętym przez antypolskie media zapychaczem dnia. Czymś co by tu pokazać, żeby nie mówić o tym że Niemcy zbrojnie napadły na Polskę.



Ależ nikt nie zapomina, że to Niemcy, a nie jacyś Naziści czy Hitlerowcy napadli na Polskę w 1939r. Mnie tylko wk***ia promowanie brata Prezesa, który miał parcie na bohaterską śmierć i tego dopiął. Szkoda tylko, że tylu niewinnych pociągnął za sobą. Poleciał do Gruzji, ale kapitan był rozsądny i nie zgodził się na lądowanie pod ostrzałem. Za to załoga straciła pracę. Drugi sort załogi, bez odpowiedniego przeszkolenia i języka, poleciała do Smoleńska. Żeby nie było powtórki z Gruzji, Błasik jako ich przełożony wymusił lądowanie na lotnisku bez odpowiednich urządzeń, nieprzygotowanego do lądowania we mgle. Pomni tego co spotkało poprzedników, próbowali zejść poniżej pułapu mgły i mimo wszystko wylądować, bo już impreza się zaczęła, a tu spóźnienie. No i jak tu zaczynać kampanię wyborczą Kartofla od spóźnienia, albo odwołania imprezy? PO suchej nitki by na nich nie zostawiło. No to "ląduj dziadu" poszło na telefon satelitarny i Błasik pilnuje, żeby kapitan nie sp***olił na zapasowe. Zawsze jakby co, to przejmie stery, bo znany był z tego, że lubi "podsiadać" pilotów. No to chłopy się zawzięły i lądują. Wyszło to co wyszło. Zeszli za nisko, zaczepili podwoziem o drzewa, a na końcu słynna brzoza przypieczętowała ich los.
No to natychmiast wybielanie i peany, jaki to wybitny prezydent, Wawel, pie**olenie o zamachu, o spisku Tusk-Putin, jazda co miesiąc na trumnach i wybielanie Błasika. Już nie był pijaczkiem naginającym i łamiącym przepisy, który pilnował pilotów, teraz jest wybitnym dowódcą i niezastąpionym generałem.
A to pie**olenie 24/7 o Smoleńsku, , o zasługach Kartofla (jakich?), o spisku,o zamachach itd., to wszystko to jest gra polityczna, żeby wk***ionych napuścić na PO, SLD, Rosjan. A 500+ jest po to, żeby tych których nie udało się wk***ić, bo mają to w dupie, po prostu przekupić. I w ten oto sposób Maciar, ręka w rękę z Dudusiem i Szydło, którzy są zdalnie sterowani przez "szeregowego posła" robią wam wszystkim wodę z mózgów.
Incydent na Westerplatte to kpina z prezydenta Gdańska, ZHP, Wojska (które jest coraz bardziej wk***ione na Maciara) i z reszty społeczeństwa, które ośmiela się mieć inne zdanie niż Kurdupel żoliborski.

elfis

2017-09-02, 16:15
SQT napisał/a:

A polaczki jak zwykle muszą żyć przeszłością. Zaorać, zapomnieć i robić swoje.


a co ty, loaloa pod nowym nickiem

RedIsGood napisał/a:

Ochroniarz dostał polecenie aby harcerza zablokować a podwładna Macierewicza wydała rozkaz harcerzykowi, że ma się nie ruszać.


a co , wyr*chałbyś harcerzyka pewnie , jednak wiedz
prawdziwy harcerz wie, co to dyscyplina, mimo tremy,
sorry
nie dotyczy komunistycznego ZHP

voidinfinity

2017-09-02, 19:21
Ej, to co się w końcu stało w tym smoleńsku, że jakiś gówno-apel na cześć zdrajcy ojczyzny odczytują? ;-)



POPIS zawsze na propsie :krejzi:

The_Generat

2017-09-02, 20:31
no proszę tego bym się nie spodziewał :)

ale to jest fakt, traktat lizboński odebrał Polsce suwerenność w znacznej mierze, także każdy kto przyłożył rękę do jego podpisania jest zdrajcą... a miejsce zdrajców jest... no na pewno nie na Wawelu

zygmunt151

2017-09-02, 23:10
"Jesteśmy zawiedzeni, że mimo naszego kompromisowego nastawienia i zgody na odczytanie w treści apelu nazwisk Prezydentów RP Ryszarda Kaczorowskiego i Lecha Kaczyńskiego z małżonką, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem - MON chciał wprowadzić dalsze zmiany ograniczające rolę harcerzy w odczytywaniu Apelu. Nie możemy się na to zgodzić. Wcześniej uzależniano udział wojska od odczytania tzw Apelu smoleńskiego, a przecież w ubiegłym roku wraz ze środowiskiem kombatantów po ostatniej uroczystości na Westerplatte podjęliśmy wspólną decyzję iż podczas uroczystości rocznicowych za wyjątkiem Dnia Pamięci Ofiar Zbiór Katyńskiej taka forma apelu w Gdańsku nie będzie odczytywana.

Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/gdansk/a/78-rocznica-wybuchu-ii-wojny-swiatowej-konflikt-podczas-uroczystosci-na-westerplatte-wideo,12438766/"

wojsko się wpieprzyło ignorując władze miasta