18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

II Wojna Światowa w kolorze

dareqq • 2013-06-07, 23:51
Trochę historii w kolorze

Źródło: Liveleak

Kubusiek333

2013-06-08, 10:47
Co w 0:40 robi Steven Seagal?

nemiroff

2013-06-08, 10:56
@stanek888 mialem pisac identycznie to samo, slowo w slowo...

orzeszwmorde

2013-06-08, 11:02
Początkowe kadry to Gdańsk.
W 0:07 i 0:17 widać budynek poczty.

toto92

2013-06-08, 11:05
tak naprawdę to 80 % tego filmu to czarno biały film -po koloryzowany wiem bo właśnie tym się zajmuje
pracowalem np nad apokalipsa Hitlera która czasami puszczają na bbc Knowlege

masterwow

2013-06-08, 11:14
czekam z niecierpliwością na HD

facio945

2013-06-08, 11:18
Kręcone Łopatą ma ktoś wersje HD ?

orzeszwmorde

2013-06-08, 12:06
facio945 napisał/a:

Kręcone Łopatą ma ktoś wersje HD ?


Nie k***a, nie ma jest tylko ADHD.

DarkBolo

2013-06-08, 12:23
Za WWII zawsze piwo.

Lordzik92

2013-06-08, 12:37
socjalmmv napisał/a:

Przytoczę słowa W. Churchill'a "Demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego". Ta demokracja doprowadzi do III WŚ jak i zagłady naszej planety. Jak dla mnie smutny filmik ponieważ przez czyny zwykłych jednostek, czyt. hitler, stalin - zwykli ludzie tacy jak my, cierpią niewinni. Wojna od tysięcy lat jest nie odłącznym elementem naszej historii, lecz wtedy jeszcze nie wynaleziono broni masowego rażenia. Jestem pewien w 90%, że za mojego życia powstanie konflikt między koalicjami posiadającymi bomby atomowe. Przede mną jeszcze z około 50 lat, nie jestem w stanie sobie wyobrazić nawet tego co się przez pół wieku będzie działo na tej malenkiej planecie. Może jakiś fallout powstanie, wiem pie**ole smęty lecz zauważcie, że jest to całkiem możliwe.



Swiat przezyje, tylko ludzi bedzie troche mniej, a wiele panstw nie przetrwa proby czasu, min. Polska jesli nie zreformuje swojego systemu. Nasz kraj ma mniejwiecej 10 lat na reformy. Potem nie damy rady w krotkim okresie czasu utrzymac gospodarki a zarazem rozbudowac armii, przeszkolic obywateli itp. Hitler potrzebowal 6 lat radykalnych rzadow na stworzenie z ruiny kraju, europejskiej potegi.
My potrzebujemy ludzi typu Korwin, by w ciagu dziesieciolecia, odbudowac ruiny.
Ludzie nie rozumieja dalszych skutkow obecnej polityki. W przyszlosci przez popelnione teraz bledy, nie tylko czeka nas wielki kryzys, a ponim stagflacja przez dziesiatki lat... Ale nieunikniona wojna ktora zakonczy ere jako takiej wolnosci i swobody. Nasza kulture, wraz z kultura europejska czeka zaglada. Wydaje sie to nieprawdopodobne, ale w nowy rok 1939, ludzie tez niewierzyli ze wybuchnie wojna.
Wiec nie warto mowic ze jakos to bedzie, jakos przezyjemy, gdyz w ciagu kilkunastu lat zobaczymy jak bardzo bylismy w bledzie.

Co...........21

2013-06-08, 12:43
War, war never changes

TheMilanos14

2013-06-08, 12:48
0:41 - Steven Seagal walczy wszędzie!

michaldrzewko30

2013-06-08, 12:56
Taki filmik powinien być puszczany na każdej lekcji historii!
Od razu większe zainteresowanie tematem by było :)

lazybone

2013-06-08, 13:56
Panowie. O muzyke chcialbym jeszcze zapytac... zna ktos?

Simoo

2013-06-08, 14:29
Uwielbiam każdy materiał związany z wojną, ale to jest niesamowicie przej***ne że mogliśmy żyć te 70 lat wcześniej i mieć niezły bajzel dookoła. "Wojną fascynują się tylko ci, którzy jej nigdy nie zaznali" - wydaje mi się - pomimo moich zainteresowań - że to jest jedna z najbardziej życiowych sentencji na świecie. No bo k***a co to za świat, w którym śmierć dookoła byłaby czymś normalnym, wszędzie rozpie**ol wybuchające bomby nad Twoim domem? I ci wszyscy ludzie, którzy chcąc nie chcąc musieli to robić i musieli w tym uczestniczyć. No wyobraźcie sobie że za 3 lata popie**alacie po pustyni w Libii i strzelacie do Niemców. Albo siedzicie na statku u wybrzeży Norwegii i obsługujecie działo przeciwlotnicze, albo skaczecie pod ostrzałem ze spadochronem nad Holandią. No k***a, aż musiałem się z wami tym podzielić.

orzeszwmorde

2013-06-08, 15:27
lazybone napisał/a:

Panowie. O muzyke chcialbym jeszcze zapytac... zna ktos?


Klimatem przypomina utwory Hansa Zimmera.