18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Igraszki z kataną

Kudłaty Ogur • 2012-10-06, 13:29
Zniesmaczony wstawką, gdzie Hamburgerykańce porównywały możliwości katany z możliwościami langschwerta, wrzucam krótki filmik, mający na celu pokazanie poprawnego cięcia kataną. Taka mała informacja dla osób niezorientowanych w sztukach walki bronią białą: mata tatami omote, którą tnie ten pan, ma mniej więcej konsystencję ludzkiego ciała.


Ork.Fajny

2012-10-07, 16:52
#up
Z tego co mi wiadomo żadnych kryzysów finansowych w czasach husarii Polskiej nie było...

Danlew

2012-10-07, 16:58
Co do katan dobra broń kumpel wydał majątek na znalezienie kowala w Japonii czy tam w chinach i drugie tyle żeby zrobił mu taką katanę to jak raz u mnie był a ja w sadzie musiałem wyciąć drzewko to spytałem czy przetnie drzewko które ma 15 cm średnicy to jak się zamachnął a posta postawny z niego chłopak i bardzo długo z op sesją uprawia sztukę walki kataną to przeciął na raz. Byłem w szoku on mi coś tam tłumaczył że to trzeba poruszyć wszystkie mięśnie itd ale nie interesowało mnie to ale 3 drzewka takie mi ściął.

P.s nie znam się na tym i nie interesuje mnie to ];-> ale fajnie ciął drzewka :D

Amol.the.Herbal.Liquor

2012-10-07, 17:04
po to się ćwiczy żeby nie machać w bitwie jak pała.
tyczy się to wszystkich broni tak samo jak i sportu

ćwiczysz kopniecie piłki by nie kopać na oślep, tak samo ćwiczysz strzelanie do celu by nie wyj***ć całej amunicji w mur.

Tak samo z walką bronią białą, ćwiczysz cięcia ataki sztychy bloki i uniki by nie napie**alać na oślep bo przeciwnik wtedy na 70% wygra

sinjids

2012-10-07, 18:19
Tak na marginesie to chciałbym zauważyć jeszcze jedną rzecz.
Katana była to broń samuraja, którego technika polegała na tym by jako pierwszy zranić wroga. Dlatego katana musiała być lekka i dobrze ciąć. Zabijać można było wyciągając ją z pochwy. Poza tym nie przypominam sobie by samurajowie walczyli tym w wielkich bitwach tak jak średniowieczne rycerstwo.

A jeśli chodzi o rycerstwo to wg mnie bardziej charakterystyczną bronią dla zakutych była kopia, nie miecz. Rycerze walczyli w zwartym szyku, na koniu - miażdżyli szarżą przeciwnika używając głównie ciężkich kopii. Tak samo wspomniana husaria. Szable husarskie nie były używane z konia, husaria używała głównie kopii i koncerzy, czyli broni służącej głównie do kłucia.


Jak coś pokręciłem to poprawcie.

Suka_Blyat

2012-10-07, 18:30
sinjids napisał/a:


A jeśli chodzi o rycerstwo to wg mnie bardziej charakterystyczną bronią dla zakutych była kopia, nie miecz. Rycerze walczyli w zwartym szyku, na koniu - miażdżyli szarżą przeciwnika używając głównie ciężkich kopii. Tak samo wspomniana husaria. Szable husarskie nie były używane z konia, husaria używała głównie kopii i koncerzy, czyli broni służącej głównie do kłucia.
Jak coś pokręciłem to poprawcie.


Najbardziej charakterystyczną bronią rycerza był miecz półtora ręczny ;) Nim posługiwali się walcząc na koniu i na piechotę. Co do husarii używali oni kopię przeważnie w trakcie pierwszej szarży, potem kopia się wbijała w przeciwnika, łamała i trza ją było porzucić. Potem husarz dobywał albo koncerz albo pałasz i dalej szarżował. Koncerz się złamał to się go wywalało i dobywało szablę husarską, którą walczył dalej czy to z konia czy pieszo ;)
Żródło: opowiadania Jędrka o husarii

sinjids

2012-10-07, 19:21
~Sklej napisał/a:


Najbardziej charakterystyczną bronią rycerza był miecz półtora ręczny ;) Nim posługiwali się walcząc na koniu i na piechotę. Co do husarii używali oni kopię przeważnie w trakcie pierwszej szarży, potem kopia się wbijała w przeciwnika, łamała i trza ją było porzucić.



Wiem, ale chodziło mi głównie o przeznaczenie jednostki. To jasne że kopie były jednorazowe, ale przecież rycerz nie miał jednej. Byli pocztowi i giermkowie, którzy mieli m.in. za zadanie dostarczać broń.