18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Idea Kościoła Katolickiego

Norbias • 2013-05-31, 02:56
I oto cała Idea Kościoła katolickiego w pigułce 8-)

ramzes12

2013-05-31, 14:50
Po Bożym Ciele nastąpił wysyp oburzenia i antykatolicki bełkot na sadisticu.
To jest takie ważniejsze święto, gdzie raz w roku manifestuje się swoją wiarę. W końcu mamy wszechobecną tolerancję, czyż nie? Chyba, że wolicie widzieć codziennie gibających się muzumanów na ulicy.

gruchens

2013-05-31, 14:51
@Bugini - pogaństwo przeniknęło do kościoła katolickiego. Wszystkie matki boskie to przykład wielobóstwa, które przeniknęło do nas. Tak samo jak wszyscy święci, którzy mieli zastąpić bogów starosłowiańskich i ich święta. Chociażby św Walenty - jego kult miał jedynie zastąpić noc kupały i zrobić grzeczniejsze święto zakochanych. Przykładów są tysiące.
I tak swoją drogą - porzuciliśmy pogaństwo prawie tysiąc lat temu i dzięki temu po tych setkach lat kulturalnie należymy do Europy Rzymskokatolickiej. Porównaj z zachodnim prawosławiem - oddziela nas od nich mentalnie tak cholernie dużo właśnie przez wiarę, która kształtowała kulturę tyle lat.

A tak swoją drogą jestem agnostykiem, ale uznaję istotną rolę KK dla kultury Europy, która powinna być jednością. Za jazdę po chrześcijaństwie piwa nigdy nie dam. Nawet jak jest ziarnko prawdy w postaci pedofilii (za którą powinna być kula w łeb nawet dla księdza). Do własnego, chrześcijańskiego, europejskiego gniazda srać nie będę.

LICH0

2013-05-31, 14:53
Przecież on jest rudy! Jak śmiesz go tu wrzucać?!

dulek93

2013-05-31, 14:54
@Ja-ah-qu-ub-el
islam śmierdzi gównem
pedofile,kozojebcy,terroryści, szmatogłowe tępaki

powinni cię zlińczować za nick i poglądy !
może w innych krajach to przeszło ale u nas w polsce islam ssie!

Sick_Stick

2013-05-31, 14:56
Mój dobry kumpel był ministrantem, niestety trafił na nowego księdza co jeszcze nie wiedział co i jak xD
Mógłby być zajebisty materiał "własny" :D

PS. Chcą nam spedalić dzieci, "Przyszła nowa fala, nie pozorna tak" spalić na stosie to gówno!!!

golind

2013-05-31, 14:59
@dulek93 Ty przczytałeś w ogóle co @Ja-ah-qu-ub-el napisal? Czy jesteś tak tępy że nie potrafisz przeczytać prostego krotkiego tekstu ze zrozumieniem?

ostatni

2013-05-31, 15:02
dulek93 napisał/a:

@Ja-ah-qu-ub-el
islam śmierdzi gównem
pedofile,kozojebcy,terroryści, szmatogłowe tępaki

powinni cię zlińczować za nick i poglądy !
może w innych krajach to przeszło ale u nas w polsce islam ssie!



Widziałem islam w Polsce. Pamiętam jak na uczelni w kątach ciapaki rozkładały swoje dywaniki by publicznie napie**alać pokłony w stonę Mekki. Co by było jakby ktoś ukląkł sobie i zaczął odmawiać "Ojcze Nasz" na korytarzu?... Pamiętam jak na juwenaliach kumpel zapytał się ciapaków czy mają fajki i usłyszał, że jest psem jedzącym wieprzowinę z kilkom fuckami zamiast przecinków. Pamiętam jak tej samej nocy ciapaki pobiły innego Polaka pewnie w imię Allaha. Rektor na wieść o tych wybrykach nabrał wody w usta. W końcu petrodolary ważniejsze. Oni w ogólem się nie integrują nawet z ludźmi innych narodowości ze swojego wydziału. Najgorsze jest to że łażą grupami, chodzą do kibla całymi ekipami i gdziekolwiek ich spotkasz samemu patrzą bykiem jakbyś był nie u siebie. A gdyby czasem doszło do jakiejś awantury to dostaniesz wpie**ol i lewactwo urządzi pokazowy proces...oczywiście przeciw tobie. Petrodolary ważniejsze. A i jeszcze mają przykry zwyczaj, jak któremuś zachce się srać na uczelni to podmywa się wodą mineralna zachlapując cały kibel i nie spuszcza wody.

Ork.Fajny

2013-05-31, 15:07
Bugini napisał/a:

@up swoja to była wiara słowiańska, to są nasze korzenie a nie dzieje jakiegoś Jezusa którego ukrzyżowano w p*zdu daleko od nas i kazano w to wierzyć pod groźbą śmierci całych osad...


Ta "swoja" wiara nie ma z nami nic wspólnego od tysiąca lat, Polska znana nam dziś wywodzi się od katolickich tradycji i błędem rzeczowym jest nazywać wiarę słowian za "naszą".
Poza tym. Podziękuj chrześcijaństwu za technologię i naukę która się w europie rozwijała od początków dominacji tej wiary do początków XX wieku.
Niektóre inne cywilizacje niezwiązane z chrześcijaństwem trwały dwa razy dłużej od chrześcijaństwa a nie udało im się osiągnąć za wiele przy dzisiejszym stanie rzeczy.

Koniec Świata

2013-05-31, 16:34
Ja pie**olę waszych bożków, chrześcijańskich, muslimskich i innych. Co mi zrobicie, frajerzy?

D.O.A. - "That's Why I'm an Atheist"

Ork.Fajny

2013-05-31, 19:51
Koniec Świata napisał/a:

Ja pie**olę waszych bożków, chrześcijańskich, muslimskich i innych. Co mi zrobicie, frajerzy?


Nic ci nie zrobią bo mają w dupie internetowych bohaterów wojującego ateizmu...

Koniec Świata

2013-06-01, 00:34
@up

Ja nawołuję do ateizmu zawsze i wszędzie. Nie tylko w internecie. Wyśmieję każde mumble jumble i wywołam ból dupy u każdego wierzącego w ch*jowe brednie kretyna. :lol:

mic.mat

2013-06-01, 01:27
Koniec Świata, Nie zesraj się tylko.

Swoją drogą ciekawe dlaczego nie hejtujecie np. Bożego Narodzenia... Aaa. Wolne przecież. ;]

Norbias

2013-06-01, 16:30
mic.mat napisał/a:

Koniec Świata, Nie zesraj się tylko.

Swoją drogą ciekawe dlaczego nie hejtujecie np. Bożego Narodzenia... Aaa. Wolne przecież. ;]




Gówno. Ja akurat byłem 24, 25, 26 grudnia w pracy. Jedyne co mnie wk***ia to ta ludzka mentalność że wszyscy mają wolne a ty nie. Według mnie to albo k***a wszyscy albo nikt. Tylko potem to ja się śmiałem dupą bo akurat mam system pracy zwykle 14-15 dni po 12 godzin tak więc, można pięknie sobie ułożyć potem w ciągu 3-4 czy 5 dni wolnego :)