18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Husaria

n00ber1 • 2013-04-09, 12:27
Skleiłem film o Husarii. Temat nie nowy, ale może komuś się spodoba.

Film na YouTube nazywa się "Husaria - Amor Patriae Nostra Lex"

Klapu

2013-04-09, 14:44
Możesz podać wszystkie tytuły, z których korzystałeś przy tworzeniu sklejki? (Polujące orły możesz odpuścić). Byłbym wdzięczny.

torro, gówno wiesz o husarii.

xarkons

2013-04-09, 14:50
milosc ojczyzny naszym prawem... I co zrobisz trzeba kochac, co z tego ze niepelnosprawna i niedorozwinieta to nasza ojczyzna troche.

Nilfgardczyk

2013-04-09, 14:51
Oczywiście durna wizja artystyczna matejki i idiotyczne skrzydła muszą być..

sandal007

2013-04-09, 14:53
@Policeman wez sie juz zamknij. W kazdym mozliwym temacie pierniczysz jacy to inni sa zajebisci a my nie , bo nie mamy atmomowki. Wyglada jakbys sie zatrzymal na zabawach plastikowymi zolnierzykami.

Co by ci ta atomowka dala ? chyba tylko to, ze hamburgery zaliczyly by nas do panst osi zla i najechaly nas.Albo nalozono by na nas takei sankcje, ze na widok coca coli spuszczal bys sie jak male dziecko.
W dzisiajeszych czasach liczy sie ten ktory ma lepsza gospodarke, jakies surowce , ktorymi jest w stanie zdobyc dobra pozycje na rynku, jak np. Rosja z gazem.

kaktuz

2013-04-09, 14:58
sandal racja k***a juz nawet w gimbazie ucza ze wspolczesna wojna to wojna glownie gospodarcza

i znowu mnie ktos zjebie tekstem typu ktory to k***a juz twoj komentarz pod 1 filmikiem

n00ber1

2013-04-09, 15:01
Klapu napisał/a:

Możesz podać wszystkie tytuły, z których korzystałeś przy tworzeniu sklejki? (Polujące orły możesz odpuścić). Byłbym wdzięczny.

torro, gówno wiesz o husarii.



Wszystko co jest czyli Ogniem i Mieczem, Odsiecz Wiedeńska, 1612, Taras Bulba. 1612 jeszcze przetrawisz, ale ten Ukraiński wątpię. W nim husaria szarżowała z szablami :D

adresikpuma

2013-04-09, 15:09
kijowo że tak przekłamali obraz husarii w współczesnych produkcjach.Ale myśle że lepiej wygląda z tymi "skrzydełkami" i jest bardziej rozpoznawalna przez laików,niż z tymi długimi paskami materiału przy siodle.Polska ma potencjał,w każdym okresie historycznym mieliśmy odwagę i potrafiliśmy przeciwstawić się silniejszemu wrogowi tylko ktoś na górze ten potencjał skutecznie blokuje

pauauek

2013-04-09, 15:10
Film o Husarii- Jednej z najlepszych jazd na świecie(jak nie najlepszej), a wy pierniczycie o atomówkach...

Jeżeli już jesteśmy przy tym temacie to Polska ma potencjał, nie raz już "rozbierali", atakowali itd. Jesteśmy narodem który dumę i honor, a przede wszystkim miłość do Ojczyzny ma w krwi. Tylko szkoda, że zaczynamy działać za późno- jak mówi przysłowie "Mądry Polak po szkodzie".
Tak Polska może być potęgą, ale sami rozbieramy kraj z naszych dóbr mineralnych i ch*j wi jakich jeszcze.

EDIT: Na wojnę atomową raczej nie liczę, bo ludzie na górze dobrze wiedzą, że było, by to błędne koło (Ameryka zrzuca na Rosję- Rosja na USA). Wiec nie potrzebna nam jakaś atomówka tylko dobry sprzęt, bo żołnierzy mamy dobrze wyszkolonych

Za filmik oczywiście PIWO!

Mr.ANALigator

2013-04-09, 15:11
czy tylko mnie ciary ciagle przechodzily ??

DiesIrae

2013-04-09, 15:16
Kiedyś wdałem się w internetową polemikę na temat skuteczności i triumfów husarii. W celu poszerzenia wiedzy i zasobu argumentów przeciwko sceptykom przeanalizowałem wszystkie bitwy w których 'rozbójnicy' brali udział i wyciągnąłem następujący wniosek: husaria jako formacja NIGDY nie przegrała. Przegrywało wojsko, w niektórych bitwach szarże były nieskuteczne lub pozbawione sensu ale jako samodzielny oddział nigdy nie dostali po dupie

sandal007

2013-04-09, 15:24
@DiesIrae tez kiedys szukalem paru informacji na temat husarii. Wielu wrogow gdy slyszalo , ze beda walczyc przeciwko husarii lalo w majtki, a paru nawet zrezygnowalo z bitew.
Teraz anwet nie panmietam , ktory z amerykanskich aktorow kiedys wykazal sie wiedza na jej temat, i powiedzial, ze gdyby nie polska husaria europa wladali by turcy.

To byla swietna jazda, i jeszcze piekniejsze konie ( specjalnie trenowane do tego).Kazdy husar mial 2-3 konie w zapasie gdybypadl jeden, wracal po nastepnego i znowu jazda, cos pieknego.

Nilfgardczyk

2013-04-09, 15:40
adresikpuma napisał/a:

kijowo że tak przekłamali obraz husarii w współczesnych produkcjach.Ale myśle że lepiej wygląda z tymi "skrzydełkami" i jest bardziej rozpoznawalna przez laików,niż z tymi długimi paskami materiału przy siodle.Polska ma potencjał,w każdym okresie historycznym mieliśmy odwagę i potrafiliśmy przeciwstawić się silniejszemu wrogowi tylko ktoś na górze ten potencjał skutecznie blokuje


Problem leży w tym, że to My zawsze byliśmy słabsi i musieliśmy sie przeciwstawiać tym silniejszym. Nigdy nie byliśmy tymi silniejszymi praktycznie zawsze byliśmy w defensywie, a jeżeli atakowaliśmy to z przymusu.

n00ber1

2013-04-09, 15:42
piotrek_asia napisał/a:

czy tylko mnie ciary ciagle przechodzily ??



Na YouTube już takiej furory niestety nie robi :D

dzarul

2013-04-09, 16:13
torro napisał/a:

I te śmieszne skrzydełka na plecach, których ponoć nie było. Faktycznie wygląda to groteskowo i wyobrażam sobie, jak by to przeszkadzało w jeździe, że o walce nie wspomnę...


Masz rację te skrzydła wprowadził do polskiej mitologi historycznej Sienkiewicz. Pierwotnie husarzy podczas walk nie stosowali skrzydeł, nosili je tylko podczas oficjalnych uroczystości takich jak pogrzeby, wesela, itp, itd. Z czasem znaczenie husarii na polach bitew spadła do zera, i została im rola typowa reprezentacyjna . I z tego okresu opisuje ich Sienkiewicz.Ale cóż mitu tego w ch*j nie da się zwalczyć :(