18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hulajnoga elektryczna

CrazyEdek • 2021-05-10, 17:23
Krótkie spięcie.


damian0612

2021-05-10, 19:49
Jak dla mnie to naped odrzutowy samoczynny

~Beny

2021-05-10, 19:50
moja stara napisał/a:

Bo napakowane benzyną fury są bezpieczne



Porównując: napakowaną benzyną furę w miarę szybko ugasisz wodą, a samochodu elektrycznego nie. To taka ciekawostka, o której (o zgrozo) jeszcze mało się mówi, pomimo iż samochodów elektrycznych na ulicach jest coraz więcej. Te samochody przez przepisy przeciwpożarowe często mają zakaz wjazdu na parkingi wielopoziomowe i do garaży znajdujących się pod budynkami.
Tutaj masz opisane więcej https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-samochody-elektryczne/samochodyelektryczne/news-czy-polska-straz-potrafi-gasic-samochody-elektryczne,nId,4834889

AndyDy

2021-05-10, 20:04
Ghost Rider: Zemsta Diabła!

DiamondBack

2021-05-10, 20:19
To jest hulajnoga spalinowa

plastic

2021-05-10, 20:28
~Beny napisał/a:

Porównując: napakowaną benzyną furę w miarę szybko ugasisz wodą, a samochodu elektrycznego nie. To taka ciekawostka, o której (o zgrozo) jeszcze mało się mówi, pomimo iż samochodów elektrycznych na ulicach jest coraz więcej. Te samochody przez przepisy przeciwpożarowe często mają zakaz wjazdu na parkingi wielopoziomowe i do garaży znajdujących się pod budynkami.
Tutaj masz opisane więcej



gaszenie benzyny wodą, powiadasz?

polakwrocek

2021-05-10, 20:31
Powdychajcie sobie ten dymek gabarity ... nie żeby był toksyczny prawda ?

moja stara

2021-05-10, 20:34
plastic napisał/a:

gaszenie benzyny wodą, powiadasz?



Co drugi to lepszy ekspert tu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bodziosowy111

2021-05-10, 20:37
chińskie gówno z ogniwami z gówna i tyle

sobekkk

2021-05-10, 20:53
moja stara napisał/a:

Bo napakowane benzyną fury są bezpieczne



benzyna sama z siebie się nie zapala, baterie już tak
podpalona benzyna w baku nie eksploduje - za mało tlenu
jak przepali bak to się rozleje cieka warstwa i będzie płonęło pol garażu - ale można ugasić piana
baterie można obserwować czy równo płoną

Nie jestem ani za, ani przeciw elektryką, najlepiej mieć i benzynę i elektryka ale to drugie trzymać dalej od domu

:mrgreen:

koliberk

2021-05-10, 21:25
Te Li-poly baterie sa tak napakowane energia, ze w zasadzie nie mozna ich zgasic bez specjalistycznego sprzetu. Nawet w pokrowcu ochronnym to nie zabezpieczy przed spaleniem.


luxpiotr

2021-05-10, 22:04
To tylko hulajnoga a jak ładnie by się Tesla jarała :-P

daymaker

2021-05-10, 22:07
Bateria Litowo-Jonowa. Lit w połączeniu z tlenem zawartym w powietrzu pali się żywym ogniem. Wystarczyło że ktoś przedziurawił baterie.

PsikutaBezS

2021-05-10, 22:26
Tylko benzyna! A nie jakiś wodór, zielony gaz, napęd z gówna...


Carti

2021-05-10, 22:34
jakoś te miejskie się nie psują pewnie szmelc z neta kupiony z Bangladeszu

kzf

2021-05-10, 22:40
PsikutaBezS napisał/a:

Tylko benzyna! A nie jakiś wodór, zielony gaz, napęd z gówna...



A tam pie**olisz. Benzyna czy tak, czy tak kiedyś się skończy i albo zostanie opracowana wydajna metoda produkcji paliw syntetycznych, albo przejdziemy na wodór. Tutaj Japończycy pokazują kunszt. Najpierw Toyota zbudowała model Mirai na wodór (ogniwa paliwowe), a teraz ryżowe chrupki wzięli sobie zwykły silnik iskrowy i do garów zamiast benzyny wlatuje wodór.

Jak to będzie się sprawować? Okaże się podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Fuji Speedway.