18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hops do bozi

~Angel • 2017-10-27, 12:31


Najprawdopodobniej nad powierzchnią wody znajdowały się jakieś trujące gazy.

krzyks

2017-10-27, 12:49
Angel napisał/a:


Najprawdopodobniej nad powierzchnią wody znajdowały się jakieś trujące gazy.



Najprawdopodobniej był to metan, którego przykłady uwalniania się w zbiornikach wodnych mieliśmy okazję już widzieć na sadolu. 8-)

ewangelik

2017-10-27, 13:02
Srają, leją i pływają siarkowodór wytwarzają.

batmanx19

2017-10-27, 13:26
Jestem ekspertem ta woda byla dla niego zbyt czysta i organizm och*jal z wrazenia!!!

nelbox

2017-10-27, 13:51
@upy, ech eksperci. To był zwykły dwutlenek węgla, który jest cięższy od tlenu i uwolnił się z dna zbiornika podczas skoku.
P.S. od razu wyjaśniam kolejnym ekspertom, dlaczego zatem na naszej Plancie nie jest CO2 przy samej ziemi. Otóż procesy sortowania grawitacyjnego w atmosferze są znacznie słabsze od procesów mieszania makroskopowego przez unoszenie (konwekcję i turbulencję) oraz mikroskopowego (dyfuzja). Tylko w takim małym zbiorniku i w tak krótkim okresie CO2 tak szybko się nie wymieszał z resztą powietrza.

pierdylion83

2017-10-27, 14:55
Siarkowodór jest bardziej prawdopodobny niż dwutlenek węgla.

Dlaczego?
Zakładam, że woda w zbiorniku jest raczej "ciepła" ~20st C
- rozpuszczalność w wodzie przy 20 st C i ciśnieniu 1 atm (w gramach na 100g wody)
* H2S 2,58
* CO2 0,023

Stężenia śmiertelne:
- CO2: powyżej 30% śmierć natychmiastowa
- H2S: powyżej 1 g/m³ śmierć może nastąpić już w wyniku zaczerpnięcia jednego oddechu

Dodatkowo wygląda to jak zbiornik wodny wypełniający jakiś utwór wulkaniczny? W takich miejscach związków siarki jest pod dostatkiem

kokos_123

2017-10-27, 15:10
Cokolwiek by tam nie było, winna jest lokalizacja, nigdy nie wskakujcie w takie zagłębienia, czy z wodą czy bez.
Podobnie jak z chodzeniem po kanałach...

alniukai

2017-10-27, 19:12
nie przeczytałem opisu pod filmikiem i cały czas miałem przed oczami jakiegoś wężą pod wodą który go kąsa i wciąga :D D

SaveTheTrees

2017-10-27, 19:15
Piwo - gość się topi, a koledzy z uśmiechem na ustach nagrywają. Bez paniki, bez ratowania ofiary, ucięte po zakończeniu akcji i tak zaserwowane Sadolom.
Miodzio.

kokos_123

2017-10-27, 19:20
SaveTheTrees napisał/a:

Piwo - gość się topi, a koledzy z uśmiechem na ustach nagrywają. Bez paniki, bez ratowania ofiary, ucięte po zakończeniu akcji i tak zaserwowane Sadolom.
Miodzio.


Gdyby zaczęli wskakiwać kolejni, to dopiero by były jaja.

elfis

2017-10-27, 19:20
ostatnimi laty, kilka osób zmarło w podobny sposób u nas,
czyszczenie szamba, studzienka kanalizacyjna, inne dziury w ziemi
chyba nie skomentuję, bo taka śmierć to k***a

AN...........or

2017-10-27, 19:29
ważne, że drugi raz nie popełni już tego błędu

krasnal_hałabała

2017-10-27, 19:31
nelbox napisał/a:

@upy, ech eksperci. To był zwykły dwutlenek węgla, który jest cięższy od tlenu i uwolnił się z dna zbiornika podczas skoku.
P.S. od razu wyjaśniam kolejnym ekspertom, dlaczego zatem na naszej Plancie nie jest CO2 przy samej ziemi. Otóż procesy sortowania grawitacyjnego w atmosferze są znacznie słabsze od procesów mieszania makroskopowego przez unoszenie (konwekcję i turbulencję) oraz mikroskopowego (dyfuzja). Tylko w takim małym zbiorniku i w tak krótkim okresie CO2 tak szybko się nie wymieszał z resztą powietrza.



Więc mówisz że lubisz naukę? ja tam wolę r*chać...

Mroczny_Patataj

2017-10-27, 20:15
Cała wioska się tam przed nim wykąpała, więc co się dziwić :roll:

OxY

2017-10-27, 21:52
Najgorsze jest to, że śmiertelne stężenie powyższych gazów jest całkowicie niewyczuwalne... Niskie jeszcze jako tako capi (nie mówię o CO2 tylko o siarkach i amoniakach) ale ekstremum dla nas tak podrażnia układ oddechowy, że śmiertelnego stężenia gazu w otoczeniu nie czujemy :(