18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Honor brygadzisty wymaga...

Halman • 2018-07-13, 22:30

Zasady BHP sprzed pół wieku na filmie instruktażowym o BHP

Wiewór

2018-07-16, 08:44
Hranipex napisał/a:

Kiedyś były filmy instruktażowe i szkolenia.
Teraz podpisuje się kwit, że przeszło się szkolenie BHP.
Taki mamy klimat.


Takie jest podejście polskich pracodawców. Srają na BHP bo w Polsce kary za nieprzestrzeganie BHP są hipotetyczne. Nawet za śmiertelne wypadki ciężko kogokolwiek skazać a jakakolwiek kara dla firmy jest praktycznie niemożliwa do nałożenia.
Polskie prawo w tym temacie jest wadliwe.
Nawet jak dojdzie do procesu to sprawy w sądzie trwają po 10 lat.
Kary są śmiesznie niskie a inspekcja pracy i sanepid są absolutnie skorumpowane. Mają kompletnie wyj***ne ma łamanie BHP i praw pracowniczych. W tych służbach pracują ludzie bez honoru. Babę z sanepidu na kontroli kupuje się za butelkę taniego wina i paczkę ch*jowych czekoladek z biedry.

Za taki stan rzeczy odpowiadają polskie rządy, które nie są zainteresowanie normalizacją. W Polsce wyrobiło się przekonanie, że pracodawcom należy odpuszczać i nie przeszkadzać bo wielki pan fabrykant daje pracę i wyciąga chamów z biedy więc to samo w sobie jest takim aktem łaski, że wszyscy boją się zwrócić uwagę, że epoka wungla i pary się skończyła i ludzie mają prawa.

bubek90

2018-07-17, 18:00
Gówno wiecie... w dzisiejszych przepisach jest ten sam zapis który mówi o dotknięciu ręką przewodzących części w których nie ma napięcia w obecności „roboli”... i niemalże codziennie to robię...

TrisK

2018-07-19, 23:26
O BHP :) Mi się przypomniał taki fajny filmik o zagrożeniach dla dzieci na wsi, coś w kształcie "10 małych murzynków" na końcu się jedno ostaje... A znalazłam wpiszcie sobie "Apaches 1977"

Piolho1987

2020-06-06, 19:17
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Kiedyś były filmy instruktażowe i szkolenia.
Teraz podpisuje się kwit, że przeszło się szkolenie BHP.
Taki mamy klimat.



bzdury gadasz.... ja nigdy nie miałem tak fajnie że sobie przyszedłem pierwszy dzień do pracy i dali mi kwit do podpisu.
zawsze szkolenie, fakt że czasem skracali, czasem jakieś filmiki puścili i sie to oglądało bo kazali, ale szkolenie było.
gdzie tak robią że dają tylko papier do podpisu i nara? bo ja się jeszcze z czymś takim nigdy nie spotkałem.