18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

iamthelaw

2014-11-14, 12:40
7D. Z tego co się orientuję są tylko 3 wymiary ( niektórzy twierdzą że czas jest czwartym), więc skąd aż 7? Niech jakiś naukowiec mi to wyjaśni.

Autystyczny_Klaun

2014-11-14, 12:48
@iamthelaw
Nikt Ci tego nie wyjaśni ponieważ jesteśmy istotami żyjącymi, nadającymi i odbierającymi w trójwymiarowym świecie, na osi czasu. Więcej wymiarów możesz sobie jedynie dopisać jako matematyczne twory, optycznie nie ma więcej niż trzy dla naszej percepcji. Można nazywać wymiarami takie rzeczy jak głębia, kolor, wrażenia dotykowe itp, ale to nazywają w ten sposób tylko ignoranci albo ludzie, którzy próbują na siłę sobie coś udowodnić...

Wymiar ma wiele znaczeń, zgadzam się, uprzedzając komentarze, których i tak nie powinno być. ALE wymiar w sensie przestrzeni może być tak duży jak tylko potrafisz sobie wygenerować, za to odebrać możesz go tylko w trzech, dlatego się wszystko rzutuje na przestrzenie płaskie i generuje ich interpolacje, kiedy mamy komputerowe generowanie obrazu.

Prozac

2014-11-14, 13:32
widzialem lepsze hologramy 11 wrzesnia... wiem tam nie moglo byc wlasnie tak ale za to dowodem na atak terrorystyczny bylazbezt ktopry wyparowal i odnalezienie paszportu pilota.....

poza tym niby czemu to jest hologram 7d? skoro ma wysokosc dlugosc i szerokosc?! gdzie te inne wymiary?! z tego co wiem to wymiary troche inaczej wygladaja zreszta jak w swiecie trojwymiarowym mozna zrobic cos 7 wymiarowego....? no chyba ze chodzi o odbior wrazen zmyslowych przez ogladajacych ale to nie 7d!

vega997

2014-11-14, 15:08
Autystyczny_Klaun napisał/a:

@iamthelaw
Nikt Ci tego nie wyjaśni ponieważ jesteśmy istotami żyjącymi, nadającymi i odbierającymi w trójwymiarowym świecie, na osi czasu. Więcej wymiarów możesz sobie jedynie dopisać jako matematyczne twory, optycznie nie ma więcej niż trzy dla naszej percepcji. Można nazywać wymiarami takie rzeczy jak głębia, kolor, wrażenia dotykowe itp, ale to nazywają w ten sposób tylko ignoranci albo ludzie, którzy próbują na siłę sobie coś udowodnić...

Wymiar ma wiele znaczeń, zgadzam się, uprzedzając komentarze, których i tak nie powinno być. ALE wymiar w sensie przestrzeni może być tak duży jak tylko potrafisz sobie wygenerować, za to odebrać możesz go tylko w trzech, dlatego się wszystko rzutuje na przestrzenie płaskie i generuje ich interpolacje, kiedy mamy komputerowe generowanie obrazu.


Trochę się pomyliłeś. Odczuwamy 4 wymiary ponieważ czas również jest wymiarem i nie można go oddzielać od wymiarów przestrzennych tak jak robi większość ludzi. Błędnie się zakłada że nasz świat jest trójwymiarowy bo dość często podawane jest ze istnieją trzy wymiary przestrzenne i wymiar czasowy. Przez to ludzie zakładają że są trzy wymiary i czas jako coś zupełnie oddzielnego. Dodatkowo ciężko jest zaobserwować realny wpływ czasu na przestrzeń ponieważ obiekty wokół nas poruszają się zbyt wolno żeby zobaczyć jak przestrzeń dostosowuje się do upływu czasu przez zaginanie się. Polecam obejrzeć "Struktura kosmosu" bardzo fajna seria filmów i jest tam odcinek o czasoprzestrzeni gdzie Brian Greene bardzo dobrze tłumaczy zależności miedzy czasem a przestrzenią.
Jeśli chodzi o to 7D to tutaj dużo osób mylnie zakłada że mówimy o wymiarach w czasoprzestrzeni. Oznaczenia 2D, 3D, 5D nie odnoszą się do wymiarów tylko do odczuć naszych zmysłów.
Ten kto wymyślił ze przy filmach odczucia będą tak oznaczane pokpił cala sprawę. Wiele osób uważa ze 2D w filmie oznacza ze film będzie plaski a to oznacza ze film zawiera dźwięk i obraz. Dojście głębi jeszcze bardziej pogłębiło stereotyp ze 3D w kinie oznacza wymiar ponieważ doszła głębia która powoduje efekt 3D.
W Polsce gdy wchodziło 3D do kin na świecie już bylo od 2-3 lat, wiec nie uświadczyliśmy pokazów technologicznych oznaczanych 2D gdzie był tylko obraz z głębia pokazujący możliwości technologii. Te wszystkie czynniki złożyły się na to że my wychodzimy z błędnego założenia o oznaczeniach w kinie. Dodatkowo nikt nie ma zamiaru uświadamiać ludzi w tej kwestii na za sadzie "po co to komu jak każdy wie ze jak idzie na 3D to będzie obraz z głębią".

socjalmmv

2014-11-14, 16:23
Dubai, 7d hologramy ale k***a na youtube ani jednego filmiku z tego w wersji HD.

kih0n

2014-11-14, 23:30
jak w dubaju to chyba miraż a nie hologram :>

Sliski

2014-11-15, 14:51
Jak coś jest bardziej realistyczne niż sam pokaz 3D to nie można tych dodatków policzyć i dodać jako k***a wymiary.
Inna sprawa to fakt że k***ica mnie bierze jak widzę ilość wyświetleń takiego ścierwa tylko dla tego że ma 7D w tytule, przecież jak ktoś sobie ten syf puszcza to i tak ma dwa wymiary (w dodatku o w ch*j niskiej jakości) i dźwięk (jak na wczesnych telefonach z pierwszymi ripami mp3).

Dla niezorientowanych, literka D odnosi się wyłącznie do słowa Dimensions tak że film 2D to obraz płaski (umysł co prawda potrafi odnaleźć w nim pewną głębię) a 3D to obraz odbierany jako rzeczywisty.(umysł odbiera go jako rzeczywistość o ile jest zrobiony zgodnie z zasadami)

Autystyczny_Klaun

2014-11-15, 20:02
vega997 napisał/a:


Trochę się pomyliłeś. Odczuwamy 4 wymiary ponieważ czas również jest wymiarem i nie można go oddzielać od wymiarów przestrzennych tak jak robi większość ludzi. Błędnie się zakłada że nasz świat jest trójwymiarowy bo dość często podawane jest ze istnieją trzy wymiary przestrzenne i wymiar czasowy. Przez to ludzie zakładają że są trzy wymiary i czas jako coś zupełnie oddzielnego. Dodatkowo ciężko jest zaobserwować realny wpływ czasu na przestrzeń ponieważ obiekty wokół nas poruszają się zbyt wolno żeby zobaczyć jak przestrzeń dostosowuje się do upływu czasu przez zaginanie się. Polecam obejrzeć "Struktura kosmosu" bardzo fajna seria filmów i jest tam odcinek o czasoprzestrzeni gdzie Brian Greene bardzo dobrze tłumaczy zależności miedzy czasem a przestrzenią.



Ale ja to właśnie napisałem, odbieramy trójwymiarową przestrzeń na osi czasu. Ująłem to w takim sformułowaniu, ponieważ jest tak naprawdę tylko jeden wymiar. CZAS. Bez niego nie ma żadnego z trzech podstawowych. Poza tym chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojej wypowiedzi.

Co do 7D to słusznie zauważyłeś i zrozumiałeś. Podsumowując, to kompletny bezsens nazywać coś czymś czym nie jest. Wiele osobników z ludziów żyjących na świecie jest na tyle głupich, że gdyby nikt im nie powiedział prawdy to nadal czciliby Słońce jako boga i przypisywali bożkom lasu to, że im kutwy stają...