18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Historia Świata

C0...........BO • 2017-05-23, 17:49
Sadystyczne? Nie... kreatywnie popie**olone, a zarazem ciekawe.


można dorzucic do cyklu "sadol uczy..."

zaj***ne z mordoksiążki... ale więcej tego typu filmów znajdziecie na YT tutaj: https://www.youtube.com/channel/UC6gNjP1W4FXWExT5QpYkmhQ/videos

jezeli zbyt suche to spalić ten świat :mrgreen:

BKKWK

2017-05-23, 18:25
Szkoda tylko, że ta mapka pomija ponad 70% obszaru Eurazji. Nawet za czasów Imperium Rzymskiego pokazują, że w Europie poza granicami Imperium nie było nic. Noż k***a! A potem wychodzi, że ludzkość jest niedouczona.

radomiak1989

2017-05-23, 18:27
p*zdy a nie świata, a gdzie Lechistan?

aleleble

2017-05-23, 18:33
@up

Lechici w tym czasie podbijali kosmos.

lapps

2017-05-23, 18:33
to nie jest historia swiata, tylko to co cywilizacja zachodnioeuropejska ustalila jako "znana nam historie"

hardowski

2017-05-24, 00:04
Nikt mi nie wmówi, że w dawnych czasach nie istniały państwa w Afryce i obu Amerykach... A Polska po prostu się pojawiła na mapach w 966...
Nazwa powinna być "Znana i udokumentowana historia świata", a nie po prostu "Historia świata"... :kawa:

parolpl

2017-05-24, 01:00
Ma kilka braków np. nie ma zaznaczonych Słowian (są Chanaty), zignorowano Skandynawię, na terenach obecnej Rosji istniały plemiona w sumie dość spore terytorialnie, wyżej wspomniane braki w amerykach (choć trzeba przyznać, że nawet gówna w Afryce umieszczono, czy te państewka indyjskie i rusińskie).

Amur

2017-05-26, 14:22
nasz rodak kolumb odkrył ameryke więc Ameryka należy do polski !!!

Xx...........oJ

2017-05-28, 14:12
Kolumb raczej nie był Polakiem, chociaż kto wie.

PawełWspaniały

2017-06-13, 16:34
Nawet kroniki niemieckie podają królów Lechii przed Mieszkiem, to historia już znana i nie wiem dlaczego nie uczą jej w szkołach. Kronikarze z perscy też podobno pisali, że Mieszko odziedziczył silne państwo z bardzo dobrym systemem podatkowym, który warto naśladować. :-/

Ork.Fajny

2017-06-14, 22:05
PawełWspaniały napisał/a:

Nawet kroniki niemieckie podają królów Lechii przed Mieszkiem, to historia już znana i nie wiem dlaczego nie uczą jej w szkołach.


Bo zapewne te kroniki to wytwór Twojej wyobraźni...? Jeśli się mylę to proszę zacytuj te kroniki czy coś.

Ti...........ch

2017-06-14, 22:36
PawełWspaniały napisał/a:

Nawet kroniki niemieckie podają królów Lechii przed Mieszkiem, to historia już znana i nie wiem dlaczego nie uczą jej w szkołach. Kronikarze z perscy też podobno pisali, że Mieszko odziedziczył silne państwo z bardzo dobrym systemem podatkowym, który warto naśladować. :-/



Kroniki niemieckie podają również, że Niemcy nagle wyparowały w 1934 roku i pojawiły się równie niespodziewanie z powrotem 11 lat później - biedne, oskarżane o rzeczy, które zrobili ci wstrętni naziści. Niemcy na pewno by na to nie pozwoliły, ale wtedy nieszczęśliwie ich nie było.

PawełWspaniały

2017-06-16, 16:33
Ork.Fajny, Skoro wytwory mojej wyobraźni powstają również w języku niemieckim to sam siebie chyba się zacznę bać. Najpierw podam niemiecki "wytwór mojej wyobraźni" mówiący o rozbiorach, ale podający również władców przed Mieszkiem. Publikacja pod tytułem "Die theilung Polens in den jahren 1773, 1793, 1796 und 1815 nebst einer dynastien-tafel der könige von Polen und der Wiener kongress im jahre 1815" z roku 1864:
https://books.google.pl/books?id=nZgBAAAAQAAJ&pg=PR23&dq=wizimir.dk&hl=pl&sa=X&ei=L9kIVJzuHJSp7Aa494HgDQ&ved=0CEAQ6AEwBjhG#v=onepage&q&f=false

Tutaj dla porównania link do Jana Długosza, który również podaje władców przed Mieszkiem: https://polona.pl/item/192557/4/

Mógłbym dorzucić Gala Anonima, Wincentego Kadłubka, Marcina Bielskiego i kroniki Czesko Węgierskie, ale nie chcę pisać zbyt długo, każdy może znaleźć. Chodziło mi jedynie o pokazanie tego, że różne, niezależne dzieła podają władców przed Mieszkiem, nawet te wrogie, niemieckie.
Warto też zauważyć, że według napisu na kolumnie Zygmunta III Wazy w Warszawie Zygmunt III był 44 królem Polski Wandalów, co jest zgodne tak z kronikami polskimi jak i niemieckimi, i z pocztem królów z Jasnej Góry. Wiem, że obecnie próbuje się zaklinać rzeczywistość na każdej płaszczyźnie i na różne sposoby, ale nawet Niemcom 150 lat temu nie przyszło do głowy, że da się sprawić żeby cały naród zapomniał o swojej historii, dlatego wydawali takie publikacje.
Jako ciekawostkę dodaję na koniec link do kroniki Hlemolda, który towarzyszył jako kronikarz niemieckim wyprawom chrystianizacyjnym na Połabiu i Pomorzu Zachodnim, więc wiadomo pod czyje dyktando pisał. Jednak ściśle łączy on Wandalów i Winitów (Wendów / Windów) ze Słowianami oraz można znaleźć u niego takie smaczki jak: „Druga rzeka, to jest Odra, zdążając ku północy, przepływa przez środek ziemi Winulów (Wendów) i oddziela Pomorzan od Wilców (Weletów)”.
http://bc.wimbp.lodz.pl/Content/12337/Paplonski_Helmolda_kronika_a.pdf

Tilg_die_Schmach, Również uważam, że trzeba być ostrożnym w stosunku do Niemców i wszystkiego co z nimi związane, ale jednak niektórym nie wystarczy powołanie się jedyne na "nasze" kroniki, nawet jeśli jest ich kilka. Dlatego pokazuję, że inni też o tym pisali.