18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Historia Polski na wesoło

Mistrinic • 2012-12-30, 15:56
Historia Polski w skrócie w postaci komiksu :D


boogeyman

2012-12-30, 19:54
W Dywizjonie 303 służył i był dowódcą patron mojego gimnazjum : pułkownik Wojciech Kołaczkowski i jestem z tego cholernie dumny :) Mieszkał w mojej miejscowości. Co do nauki historii w szkole mam pewną dygresję. Po jakiego ciula uczy się dzieci pierdół o epoce kamienia łupanego i jakich narzędzi się wtedy używana. Później przepytuje się dzieciaki z tych narzędzi a one i tak tego nie pamiętają. Prehistorii, staroźytności uczyć należy pobieżnie bo nie ma czasu na to co najważniejsze-historię współczesną, komunizm i wojny światowe. Wkurza mnie fakt, że 2 wojne światową przerabia się w liceum przez 5 lekcji. Śmiech na sali! Walić taki system edukacji, który odgórnie zmierza do wychowania większości na ledwo czających. Debile, którzy nie potrafią podać daty odzyskania przez Polskę niepodległości powinno się wpierdzielać do obozów pracy i niech odrabiają państwu należności wydane na ich edukację. Nie, nie jestem zwolennikiem totalitaryzmu.

rusofil

2012-12-30, 20:43
mieciuziomus napisał/a:

Nie wiem z kąd to masz ale piwko jest! Polska zawsze spoko



Masz, przyda ci się:


maciekawski napisał/a:

Piwko, historia przedstawiona z humorem :)
Mi się to skojarzyło, nie wiem, czy wszyscy widzieli:



Historia Polski jest zajebista. I aż trudno uwierzyc w to, jaki zj***ny jest ten kraj dzisiaj, nie mówiąc już o Polakach. Ten film wywołuje prawdziwe ciary ilekroć go oglądam. Piwo za przypomnienie o nim.


A co do komiksu, to szkoda, że jest w takiej prymitywnej formie językowej. Za dużo uproszczeń to też nic dobrego, bo jeszcze gimbusy pomyślą, że jesteśmy super zajebiści, a wiedzę z czegoś takiego spożytkują na sprawdzianie z historii.

Kuba11z

2012-12-30, 20:52
maciekawski napisał/a:

Piwko, historia przedstawiona z humorem :)
Mi się to skojarzyło, nie wiem, czy wszyscy widzieli:



Wszystko spoko ale Bolek się koronował w 1025 roku.

PękniętySłoik

2012-12-30, 21:33
3:00 lewy dolny róg. Nie zmieścili w 10min w całej masy ważnych wydarzen, ale ten sk***iony znaczek musieli władować.
j***ne ścierwa.

freaky

2012-12-30, 22:15
Takimi komiksami karmi się studentów w Korei Północnej ;)
Co do naszej kwestii... Rok 39- ty. Mniej więcej do tego okresu Polska zgodnie ze swoim potencjałem ludzkim osiągała status mocarstwa. Później to już tylko komuchy, pejsy i idioci naprzemiennie rządzili tym krajem, niepotrafiąc/niechcąc wykorzystać nadarzających się okazji do wybicia się ponad ciemnogród.

zDrwal

2012-12-30, 22:41
Jeszcze jakby to Sajuz nas zaatakował w 1920...

MareKSG

2012-12-30, 23:23
Kiedyś byliśmy potęgą, teraz gówno znaczymy...

ellsworth

2012-12-31, 00:16
Kuba11z napisał/a:



Wszystko spoko ale Bolek się koronował w 1025 roku.


To nie jest koronacja! W 1000 roku, w czasie zjazdu gnieźnieńskiego Otton III nałożył Bolesławowi swoją koronę, co miało symbolizować rychłą koronizację go na króla, ale że mu sie niedługo potem zmarło to nasz książę musiał czekać kolejne 25 lat na koronę.

Ogólnie w filmiku jest sporo błędów np. napie**alajacy bez broni rycerze pod Grunwaldem, konstytucja po II rozbiorze, niektórych rzeczy brakuje inne są pokazane ze zbyt dużym skrótem przez co są niezrozumiałe, podczas gdy niektórym poświęcono zbyt dużo uwagi jak np. tym wszystkim walkom w średniowieczu. Konia z rzędem temu kto bez wgłębiania się w książki powie co to za płonący zamek i pogorzelisko jakiej bitwy zaraz potem, a dla obcokajowca (do których był ten filmik przecież kierowany) którzy historii Polski nie znają te sceny nie układają się nieraz nawet w sensowny ciąg.

Macary

2012-12-31, 00:30
Wszystko fajnie i na wesoło tylko na ostatnim obrazku dymki powinny być odwrotnie, bo na razie to w dupę Stany r*chają, ale nas.
Walczymy za nich w wojnach o ropę, nie dostaliśmy grosza z obiecanego offsetu (mieliśmy dostać 20 mld) i jeszcze dostaliśmy gówniane F-16, które co chwila się psują.
Nasi politycy włażą im w dupę bez wazeliny, a ci nawet wiz nie zniosą. Po za tym dla nich i tak jesteśmy krajem drugiej kategorii, bo jak debile zawsze im pomożemy nie dostając niczego w zamian. Nawet k***y wiz nie zniosą.

kener

2013-01-04, 11:16
maciekawski napisał/a:

Piwko, historia przedstawiona z humorem :)
Mi się to skojarzyło, nie wiem, czy wszyscy widzieli:



fajne to jest ale zbyt poprawne politycznie...;/
na poczatku wszystko ok... ale potem pominla walsnie kozakow i turasow.
i w ogole takie bitwy jak chocim czy kircholm i te wieksze pokazal tylko moskaliskie psy.