18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hawking'owy dystans.

Cp...........ly • 2013-04-27, 21:28
Wielu z Was zapewne przynajmniej kojarzy jego nazwisko. Jak jednak dowiódł ostatni żart-obrazek o wszczykiwaniu marihuaniny - nie wszyscy. Co więcej w komentarzach ktoś wspomniał o nabijaniu się z kalek, zaprezentuję wam więc dowody na spory dystans do siebie Stephena Hawkinga. (jak z resztą przystało na osobę przy której żarówki wydają się ciemne - dla tych którzy nie zajarzyli żartu z Gatesem, marihuaną i Hawkingiem wyjaśnienie: Jest tak światły, że żarówki wydają się ciemne, co w tym kontekście kojarzy się z kolokwialnym określeniem głupoty).


Są to obrazy z ksiażki "A Brief History of Time"





Stephen obrazuje, że jeżeli masa ciała zwiększy się dwukrotnie to jego przyciąganie (z ang attraction) również się podwoi.


Tutaj Stephen lewitując w swoim wózku prezentuje wygląd współrzędnych.


Tutaj rozmazany Stefek obrazuje jedno z podstawowych zagadnień fizyki kwantowej.


PS: Polecam przeczytać ową książkę, jest świetnie napisana i ma niecałe 200 stron, na prawdę warto.

INOGIEKSA

2013-04-29, 20:24
jeżeli dobrze przetłumaczyłem to po polsku na książka nazywa się "krótka historia czasu". mam ją, przeleciałem wszystkie strony, ale tych panienek nie było, jak i reszty obrazków. trafiłem tylko na psa, ale śmieszny to on nie jest :/ przyznam się, że podczas czytania tej książki miałem problemy, rozdziały czytałem po 2 razy w pełnym skupieniu. i podobnie jak kolega z góry - jest to moja druga książka, którą przeczytałem (tak wiem, nie ma się czym chwalić), a pierwszą była "zew cthulhu" h.p lovecrafta, którą jakby nie było przeczytałem po zagraniu w call of cthulhu: mroczne zakątki świata :P

raper900

2013-04-29, 21:34
Cptn Obviously napisał/a:

PS: Polecam przeczytać ową książkę, jest świetnie napisana i ma niecałe 200 stron, na prawdę warto.


naprawdę - łącznie
na pewno - rozdzielnie

Przepraszam, nie mogłem przejść obok tego obojętnie.

MArcin911

2013-04-29, 22:29

kokroucz

2013-04-29, 22:49
dzieki, skutecznie mnie zacheciles do przeczytania :)

pomaranczowy4

2013-04-29, 23:14
chyba będe potrzebował to przeczytać 5 razy żeby chociaż trochę z tego zrozumieć...więc dla mnnie 1000 stron :)

Rothius

2013-04-30, 00:06
Cptn Obviously napisał/a:

wspomniał o nabijaniu się z kalek



Kaleką jest premier... My jesteśmy niepełnosprawnymi bądź dopuszczamy nazwę "kulawymi" = osoba poruszająca się na wózku. Tak, jeżdżę na zajebistym wózku i jestem z tego dumny. :]

Gienek2

2013-04-30, 08:39
ileż życie tego Człowieka daje do myślenia