18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hardkorowy stomatolog z za wschodniej granicy :D

wrobel102 • 2014-12-13, 00:00
Cytat:

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Kielcach zatrzymali obywatela Ukrainy, który miał pracować w Polsce jako robotnik rolny, a zamiast tego leczył ludziom zęby, choć nie miał do tego żadnych kwalifikacji.

Okazuje się, że nielegalny dentysta miał wielu klientów, mimo że nie miał żadnych kwalifikacji. Ludzie, których nie było stać na prywatną profesjonalną pomoc stomatologiczną, leczyli się u Ukraińca po bardzo konkurencyjnych cenach. Obcokrajowiec uzyskał wizę na podstawie zaświadczenia, jakie w urzędzie pracy złożył jego przyszły pracodawca. Według tego dokumentu, 57-latek miał zostać zatrudniony jako pracownik polowy.

Okazało się jednak, że celem przyjazdu nie był praca w polu, a świadczenie usług stomatologicznych dla okolicznych mieszkańców. Mężczyzna przeprowadzał zabiegi dentystyczne nie tylko bez zezwolenia, ale bez jakichkolwiek uprawnień i kwalifikacji, w pokoju gościnnym, w warunkach odbiegających od tych panujących w gabinetach. Stosował przy tym medykamenty przywiezione z Ukrainy i niedopuszczone do obrotu na terenie Polski. Niektóre z nich straciły swoją ważność kilka lat temu

—relacjonowała Renata Kośka, rzecznik prasowy Placówki Straży Granicznej w Kielcach.

Ukrainiec będzie odpowiadał za przekroczenie granicy państwowej RP wbrew przepisom przy użyciu podstępu oraz za wykonywanie odpłatnych usług stomatologicznych bez wymaganych na terenie naszego kraju uprawnień.

Za przestępstwa, o które jest podejrzany, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.



Patologia systemu gdzie bohatersko pokonuje się problemy nieznane w żadnym innym systemie... Każe się gościa, który wykonywał usługi osobom, które je chciały. Pacjenci byli świadomi warunków jakie panowały w "gabinecie" itd. Ale Państwo wie lepiej jak o nas zadbać od nas samych.

Jak twojego przypadku nie obejmuje j***ne NFZ, a nie stać Cię na prywatną wizytę umrzyj.

Tak wyglądał "gabinet"



kradzione z...

Denobulan

2014-12-13, 00:20
Jak dorosły człowiek chce podjąć jakieś ryzyko, w tym przypadku możliwość zarażenia się czymś, w zmian za niską cenę, to czemu ma mu państwo zabraniać? Jedynym powodem byłaby opieka zdrowotna, która jest.państwowa, a więc ryzyka właściwie nie ma, bo każdy zapłaci za ewentualną chorobę w podatkach- jest jednak jedena, prosta solucja- znieść państwową służbę zdrowia.

BongMan

2014-12-13, 01:33
Czyżby Zahin Schmartz postanowił wyjechać z Wyzimy? :D

RockyWood

2014-12-13, 01:43
nie no k***a... lekka przesada. Co za zj***ny zjeb umysłowy odważyłby się w ogóle pozwolić sobie grzebać w zębach UKRAIŃCOWI (!!!), widząc dokładnie jakie ma narzędzia "pracy".... :facepalm:

Jedno jest pewne - robił to za MAX KUREW 5 zł bo o co chodzi...

Byłem ostatnio u dentystki prywatnie i zrobiła mi dwa zęby obok siebie - w jednym był dziura prawie na wylot a o drugiej dziurze obok to się dowiedziałem na miejscu jak mi ją dentystka "popieściła". 100 zł od zęba - razem zabuliłem 200 ziko. Wiercenie, napie**alanie LASEREM (!!!), plomba światłoutwardzalna i daje babka gwarancję na swoją robotę. Jak zobaczyłem że w grę wchodzi laser to se myślałem "k***a - pewnie zbankrutuję dzisiaj" ale ch*j - 100 od zęba i koniec. A. I się umówiłem u niej jeszcze na wizytę "na NFZ", czyli za FRIKO - tylko trzeba czekać miesiąc.

A ten sk***ysyn to musiał mieć klientów podobnych do tych raczących się najtańszym winem pod monopolowym... Innych sobie nie jestem w stanie wyobrazić na tym jego fotelu.

Luqas95

2014-12-13, 02:04
@up ale o co spina ktoś się godził i chciał pozatym nie byly to huba dzieci tylko osoby dorosła a jak ci zenek z pod płota ząb wyrwie to co tyz zle ,aj waj w dupach sie wam poprzewracało , nikt nie narzekal to hyba h*jowo noie było lae ktos go podpie**olił

Dziku11

2014-12-13, 03:44
A może jest dentystą tyle, że miał w dupie całą tą nostryfikacje dyplomu i zeszedł do "podziemia" z resztą wyp***zielić lekko ponad 4000 zł na egzamin i na głupi papierek (jak by autorytet uczelni zagranicznej nie wystarczył) to lekko bez sensu, choć za warunki należy mu się soczysty kij w oko bo w dupę za przyjemnie. Natomiast wszyscy, który go tak bronicie bo niby chcącemu nie dzieje się krzywda, się kuźwa mylicie bo jeśli gościu spieprzył, u któregoś "pacjenta" robotę to za leczenie skutków zapłacimy my wszyscy a gościu co najwyżej dostanie zakaz takich praktyk i kare w zawieszeniu, bo nikogo nie zabił.

lexusx

2014-12-13, 07:48
Plomby światłoutwardzalne w ofercie tez ma. Maszynka leży w szafce.

ziomka22

2014-12-13, 10:19
Wyp***ziany fotel, lampka z carrefoura... Profesjonalizm w czystej postaci :D
Może to szpec który zszedł do podziemia, ale tutaj same warunki są conajmniej...nieco inne.

Nikczemny_Płód

2014-12-13, 11:33
Ktoś tu jest k***a poj***ny.

Kolejno:

wrobel102
Denobulan
Luqas95

Jest jakieś od górnie narzucone prawo (pomijam czy mądre czy nie), które reguluje zawód lekarza jak i dentysty.

W obu przypadkach istnieje uzasadnienie tego by ludzie mieli umiejętności poparte papierem. W przypadku stomatologa potrzebna jest duza wiedza nie tylko na temat zębów.

W gabinetach powinny panować sterylne warunki żeby nie dochodziło do zakarzeń.


Jeśli ktoś przymknąłby oko, wedle waszej jakiejś poj***nej logiki? Za dużo Korwina bez zrozumienia chyba... To zaraz mielibyśmy 4000000 Januszów którzy poszliby w jego ślady. A jak sprawdzić czy Janusz mam papier skoro by tego nikt nie kontrolował?

Co do samych zębów i braków kasy na leczenie. Sory ale stomatolodzy są... tani. Leczenie 1 zęba to koszt 100-150zł, kanałówka od 150-300. To jest koszt który jest trwały, nikt mi nie powie, że lata z zębami co miesiąc do dentysty.

A jeśli lata... To jakosci biedni ludzie często mają duuuzo pieniędzy na słodycze. Wystarczy darmowa profilaktyka i przeciwdziałanie to nie będzie problemów z zębami.

Wiele osób ze starszego dalej ma swoje żeby.

Przestałem jeść słodycze i pić nałogowo kole, dodatkowo wystarczy węgle zamienić na białko i voila. Zaczątki próchnicy moga się cofnąć. Do tego płukanie jamy ustnej soda oczyszczoną.

Kaszysz

2014-12-13, 12:30
@up

ale nikt nie zmusza Cię do korzystania z ich usług. Rynek ich zweryfikuje bardzo szybko :)

Taksówkarz też zawód regulowany, tylko po h*j?

Nikczemny_Płód

2014-12-13, 14:36
Brak kontroli i kar powoduje naruszenia regulacji. Zwłaszcza w tym kraju.

Chce iść do dentysty, i skąd będę wiedział, że idę do dobrego stomatologa z papierami?


A weryfikacja rynku trwa bardzo długo. Wolny rynek także musi być kontrolowany i tyle. Bo na tej zasadzie zalałoby nas mięso kompletnie choćby nieprzebadane.