18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Gry wideo a śmierć

zuzanna71 • 2013-10-11, 12:56
Kilka cytatów z jednej ze stron, którą dzisiaj odwiedziłam, był tam ranking śmierci związanych z grami wideo:

1. Matka niejakiego Daniela Petrica to kolejna ofiara przemocy związanej z grami. Po tym, jak 17-letniemu Danielowi zabrano płytę z jego ulubionym Halo 3, rodzice postanowili ją schować w domowym sejfie. Rozumowanie całkiem słuszne, nie docenili jednak poziomu agresji, jaki u nastolatka może wzbudzić odebranie jego ulubionej zabawki. Nieopatrznie też położyli płytę obok broni kaliber 9 mm. Domyślacie się ciągu dalszego? Daniel, jak na rasowego psychola przystało, poprosił swoich rodziców żeby zamknęli oczy, bowiem ma dla nich niespodziankę. Chwilę po tym oddał strzały w ich głowy, w wyniku których jego matka zmarła natychmiast a ojciec odniósł bardzo poważne obrażenia.

2. Skąd wziąć pieniądze na abonament do ulubionej gry MMO, kiedy rodzice – przestraszeni sytuacją – przestają opłacać go co miesiąc? Przed tym problemem stanął w 2007 roku pewien Wietnamczyk. Postanowił go rozwiązać w mało humanitarny sposób – z kawałkiem liny zaczaił się on na pewną 81-letnią kobietę, udusił ją, a ciało zakopał przed domem. Dinh The Dan nie poszedł jednak do więzienia, bowiem miał raptem… 13 lat.

3. W przypadku kolejnego wydarzenia trudno jednoznacznie stwierdzić, czy zgubny wpływ na psychikę Devina Moore’a faktycznie miały gry, czy gdzieś w jego umyśle siedział morderca. Jednak po strzeleckiej orgii, którą postanowił urządzić na ulicach jednego z miast w Alabamie na pierwsze strony gazet trafiła informacja, że nastolatek uwielbiał serię Grand Theft Auto. Po zabiciu trzech policjantów problemy miał nie tylko sam skazany (które skończyły się wraz z wykonaniem kary śmierci w 2005 roku), ale również firma Sony, która została pozwana przez Jacka Thompsona, znanego ze swojej niechęci do kontrowersyjnych gier wideo.

4. Śmiertelnie poważnie do tematu podszedł także Chen Rong-yu. 23-letni Koreańczyk postanowił wziąć udział w turnieju rozgrywanym w świecie League of Legends. Prawdopodobnie nie robił furory, bowiem po 23 godzinach gry (bez spania, jedzenia i picia) nikt nawet nie zauważył, że Chen odszedł. Ambitny gracz zmarł z dłońmi na klawiaturze, niczym Roland ze swoim mieczem. Lekarze za powód zgonu uznali zatrzymanie akcji serca spowodowane wycieńczeniem organizmu.

5. Skoro już przy 13-sto latkach jesteśmy, warto wspomnieć o innym, który poszedł w ślady wspomnianego już Shawna Woolley’a. Xiao Yi stracił bowiem rozeznanie między światem wirtualnym, a realnym – jego list pożegnalny pisany był z perspektywy bohatera gry, nie zaś samego nastolatka. Jeszcze przed śmiercią dzieciaka rodzice zapytali go o jego uzależnienie. W odpowiedzi usłyszeli, że gry zatruły jego życie i nie jest on w stanie znaleźć granicy między grą a rzeczywistością. Co między innymi było w notce pożegnalnej? Życzenie, by w zaświatach spotkać swoich kompanów z gry. Xiao Yi rzucił się z 24-piętrowego budynku.

6. Skąd wziąć pieniądze na abonament do ulubionej gry MMO, kiedy rodzice – przestraszeni sytuacją – przestają opłacać go co miesiąc? Przed tym problemem stanął w 2007 roku pewien Wietnamczyk. Postanowił go rozwiązać w mało humanitarny sposób – z kawałkiem liny zaczaił się on na pewną 81-letnią kobietę, udusił ją, a ciało zakopał przed domem. Dinh The Dan nie poszedł jednak do więzienia, bowiem miał raptem… 13 lat.

7. Nieco smutniejsza historia stała się udziałem 21-letniego Shawna Woolley’a – młody człowiek był fanem gry Everquest. Jak ustalono (bo rodzice przecież o niczym nie wiedzieli) spędzał on online setki godzin. Dlaczego zastrzelił się siedząc przy biurku? Tego nie wyjaśniły porozrzucane po podłodze notatki związane ze światem gry, ale nadały kierunek śledztwu.

8. Podobna historia spotkała rodaka Chena – ten jednak popisał się przed światem nieco lepszą kondycją, bowiem przed komputerem wytrzymał ponad… 50 godzin! 28-letni mieszkaniec miasta Taeg przygotował się całkiem nieźle – przy stanowisku komputerowym, które opuszczał tylko po to, by zadośćuczynić potrzebom fizjologicznym, stało małe, rozkładane łóżko z którego Koreańczyk skorzystał raz czy dwa. Przyczyna zgonu? Ustanie akcji serca spowodowane przemęczeniem.

9. Śmiertelnie poważnie do tematu podszedł także Chen Rong-yu. 23-letni Koreańczyk postanowił wziąć udział w turnieju rozgrywanym w świecie League of Legends. Prawdopodobnie nie robił furory, bowiem po 23 godzinach gry (bez spania, jedzenia i picia) nikt nawet nie zauważył, że Chen odszedł. Ambitny gracz zmarł z dłońmi na klawiaturze, niczym Roland ze swoim mieczem. Lekarze za powód zgonu uznali zatrzymanie akcji serca spowodowane wycieńczeniem organizmu.


Źródło: http://grysole.com.pl/ranking/gry-ktore-kosztowaly-zycie/

Cyrk

2013-10-11, 13:00
Prosta sprawa: graczy jest przynajmniej kilkaset milionów na całym świecie, a przypadków agresji może z tysiąc rocznie. Równie dobrze można oskarżać piekarzy o to, że chleb powoduję agresję, bo zdecydowana większość brutalnych przestępców go jadło. Tak się kończy jak idioci biorą się za statystykę "na chłopski rozum"...

zuzanna71

2013-10-11, 13:05
nikt nie twierdzi, że gry powodują agresję - uważam, że większym złem są wtorkowo-czwartkowe maratony ze Stevenem Segalem (czy jak to się pisze) na polsacie. Wszystko jest dla ludzi, wszystko trzeba tylko odpowiednio dozować. Wrzuciłam akurat o grach, bo na tej stronie fajnie było wszystko opisane, a ja szukałam materiałów do pracy zaliczeniowej:)

qwachu

2013-10-11, 14:03
1. Zastanawiam się gdzie była blokada na broń i kto miał kluczyk do niej? :)

Ogólnie pasowanie na rycerza od małego rozwiązało by wiele z tych i innych spraw :) O żółtków się nie martwię bo są ich biliony i wszyscy tacy sami, więc strata jednego czy tysiąca nie robi różnicy, z resztą jak nie szył butów, czy koszulek lub nie składał elektroniki lub zabawek, to był nieprzydatny, więc do eksterminacji. :D

2 i 6 są powtórzone, tak samo 4 i 9.

Polamane_OkO

2013-10-11, 14:57
@UP

One nie są powtórzone...
Czy zwróciłeś uwagę, że w/w przypadki które się "dublują" dotyczą zółciaków?...
Przypadek?... Nie, prawda jest taka, że jest tam ich tylu, mieszkają tam tak nieprzebrane rzesze tych fabrycznych robocików, że imion, nazwisk, adresów a nawet życiorysów nie starcza dla wszystkich...
Tak oto powielają się te same przypadki i schematy... nic strasznego...
Łatwiej przecież policzyć do bilarda niż wymyślić tyle historii o życiu, od poczęcia aż do końca...
Za dużo z tym roboty i dla ułatwienia cześć tamtejszych rządów (skądinąd bardzo sprytnie) ułatwia to gromadząc ich w takich placówkach gdzie wszyscy jedzą to samo, pracują tak samo produkując to samo i wyglądają tak samo...

Nie dziękuj za wyjaśnienia... już taki jestem... :)

le...........65

2013-10-11, 15:17
@zuzanna71 weź to k***a zredaguj albo przeczytaj całość zanim wrzucisz, punkty się powtarzają i przydałyby się np screeny z niektórych gier które zabiły graczy. I czemu Sony został wezwany do odpowiedzialności za GTA?

morgan89

2013-10-11, 15:36
Co do przypadków żółtych - bez komentarza. Jeśli chodzi o synka który zabił rodziców (i jemu podobnych) to uważam, że od zawsze był popie**olony a gry nie mają tu nic do rzeczy oprócz tego, że chce wyhaczyć mniejszą pajdę poprzez zgrywanie wariata. Teraz modny gif :lodowka:

evirysum

2013-10-11, 16:26
głupia dupo czytaj co wrzucasz 2,6,4,9 są powtórzone

Ra...........py

2013-10-12, 03:03
Ja za bajtla grałem w Carmageddon, Diablo, Hexen, Quake, DukeNukem, GTA, nadal grywam w brutalne gry. Toż to powinienem teraz być seryjnym mordercą psycholem. Dobra muszę lecieć bo wędzą mi się płody w piwnicy :D

dun

2013-10-12, 12:02
slabe...zreszta pokolenie ctrl+c ctrl+v, widze ze nie zauwazylo ze opisy powtorzyly sie dwukrotnie ;/

Asteroth

2013-10-12, 14:26
Saznisty murzynski ku*as za nie przeczytanie wlasnego postu
6 i 9 to duplikaty.

Kuriki

2013-10-13, 14:29
A jak lubię jak za problemy psychiczne ludzie winią gry. Mogę się pośmiać :mikolaj:

Suka_Blyat

2013-10-13, 21:21
Zanim powstały gry ludzie też się mordowali dla pieniędzy, z zemsty itd. Także wielki ch*j dla wszystkich twierdzących, że gry wyzwalają agresję u wszystkich graczy

SzpadyZorro

2013-10-13, 21:45
Zajebiście że HALO 3 jeszcze nie wyszło...

kurpiq

2013-10-13, 21:47
Polamane_OkO napisał/a:

@UP

One nie są powtórzone...
Czy zwróciłeś uwagę, że w/w przypadki które się "dublują" dotyczą zółciaków?...
Przypadek?... Nie, prawda jest taka, że jest tam ich tylu, mieszkają tam tak nieprzebrane rzesze tych fabrycznych robocików, że imion, nazwisk, adresów a nawet życiorysów nie starcza dla wszystkich...
Tak oto powielają się te same przypadki i schematy... nic strasznego...
Łatwiej przecież policzyć do bilarda niż wymyślić tyle historii o życiu, od poczęcia aż do końca...
Za dużo z tym roboty i dla ułatwienia cześć tamtejszych rządów (skądinąd bardzo sprytnie) ułatwia to gromadząc ich w takich placówkach gdzie wszyscy jedzą to samo, pracują tak samo produkując to samo i wyglądają tak samo...

Nie dziękuj za wyjaśnienia... już taki jestem... :)




powtórzone słowo w słowo = powtórzone, nie rzucaj mordy na ścianę.