18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Grom z jasnego nieba

CrazyEdek • 2021-04-16, 13:22
Pierun jeden.


Kriski

2021-04-16, 13:45
No nie wiem czy takiego jasnego, skoro widać że pada.

Igorek95

2021-04-16, 15:21
Taka ciekawostka - to nie piorun wali w ziemię, a wychodzi z ziemi na ok. 50m w górę w odpowiedzi na ładunek lecący z góry :D

IcoJaRobieTu

2021-04-16, 15:41
Kozak ten koleś, ja bym nie potrafił "rozchodzić" uderzenia pioruna. Może następnym razem pokaże jak "rozchodzić" nowotwór?

nowynick

2021-04-16, 15:43
Igorek95 napisał/a:

Taka ciekawostka - to nie piorun wali w ziemię, a wychodzi z ziemi na ok. 50m w górę w odpowiedzi na ładunek lecący z góry



Kończę w tym roku Politechnikę Warszawską na wydziale elektryki, więc opinia jako tako eksperta: co Ty k***a pie**olisz za kocopoły? :D

maxkulczyk

2021-04-16, 16:24
ciekawe czy mu dziure wypalilo w stopie Jak PO shotgunie

Cheeki

2021-04-16, 17:17
Igorek95 napisał/a:

Taka ciekawostka - to nie piorun wali w ziemię, a wychodzi z ziemi na ok. 50m w górę w odpowiedzi na ładunek lecący z góry



Coś tam słyszałeś, ale niedosłyszałeś.

"Poza wyładowaniami doziemnymi pioruny biją również w odwrotnym kierunku; z badań wynika, że takowe stanowią około 15% wszystkich wyładowań, a najpotężniejszy z badanych miał aż 70 km długości"

Juzwa

2021-04-16, 17:31
nowynick napisał/a:

Kończę w tym roku Politechnikę Warszawską na wydziale elektryki, więc opinia jako tako eksperta: co Ty k***a pie**olisz za kocopoły?



Ta Polibuda to chyba w piwnicy u kolegi?

_ropcio_

2021-04-16, 19:34
Ja widziałem dwa uderzenia: jedno koło kontenera a drugie w pikapa z zieloną plandeką.

Juzwa

2021-04-16, 20:10
Chyba gościa trzepło napięcie krokowe. Jajca ugotowane.

polakwrocek

2021-04-16, 20:15
_ropcio_ napisał/a:

Ja widziałem dwa uderzenia: jedno koło kontenera a drugie w pikapa z zieloną plandeką.



Wygląda na to że piorun uderzył w metal na aucie poszło po pace i haku do naczepy , cześć przez kolesia się uziemiła a część ładunku przeskoczyła dalej w prawo i uziemiła się koło kontenera.

Tuco

2021-04-17, 01:00
nowynick napisał/a:

Kończę w tym roku Politechnikę Warszawską na wydziale elektryki, więc opinia jako tako eksperta: co Ty k***a pie**olisz za kocopoły?



Polechtales swoje ego i przez pół minuty czułeś się ze sobą lepiej.

Rafer

2021-04-17, 05:38
nowynick napisał/a:

Kończę w tym roku Politechnikę Warszawską na wydziale elektryki, więc opinia jako tako eksperta: co Ty k***a pie**olisz za kocopoły?




Kiedyś to kształcili elektryków, teraz same k***a p*zdy z tytułami za obciąganie dziekanowi i kanclerzowi. Może i potrafisz zmieżyć napięcie baterii AAA, ale o piorunach ch*ja wiesz, tyle co obciągałeś w dziekanacie! GAMONIU

KrystekKrystek

2021-04-17, 09:19
Rafer napisał/a:

Kiedyś to kształcili, teraz same k***a p*zdy z tytułami za obciąganie dziekanowi i kanclerzowi. Może i potrafisz ZMIERZYĆ!!! napięcie baterii AAA, ale o ORTOGRAFI ch*ja wiesz, tyle co obciągałeś w dziekanacie! GAMONIU


Igorek95

2021-05-17, 14:27
nowynick napisał/a:

Kończę w tym roku Politechnikę Warszawską na wydziale elektryki, więc opinia jako tako eksperta: co Ty k***a pie**olisz za kocopoły?



Ja skończyłem Poznańską 2 lata temu, weź sobie jeszcze inż. pie**olnij przed nickiem klaunie :D A o piorunach doczytaj (nie na wikipedii), to nie żadna wiedza tajemna.

" Przy zbliżeniu się kanału do ziemi, natężenie pola elektrycznego wzrasta na tyle, że z powierzchni ziemi rozwija się kanał długości około 10 metrów, spotykający się z kanałem rozwijającym się z chmury."

Mowa tutaj o wyładowaniach odgórnych.