18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Granica polsko-białoruska

ASAKKU • 2013-11-08, 05:59
Granica polsko-białoruska. Korek na 30 kilometrów. Czas oczekiwania na odprawę - kilka dni. Zniecierpliwiony kierowca polskiego TIR-a podchodzi do białoruskiego pograniczniaka:
- Ej, kolego!
- No szto ?
- Wiesz kiedy Niemcy napadli na Polskę?
- No znaju... w 1939.
- A wiesz kiedy napadli na was... znaczy się wtedy jeszcze na Związek Sowiecki?
- No znaju... w 1941.
- A wiesz, skąd się wzięły te dwa lata różnicy?
- No ja nie znaju...
- Przez te wasze pie**olone formalności na granicy!!!

PumaStyle

2013-11-08, 06:03
Pan Adolf nie pytał. Pan Adolf działał :D

shaman01.

2013-11-08, 09:59
David Copperfield przekracza polsko-rosyjską granicę bez paszportu. Jednak celnik mając do niego sentyment proponuje:
- Jeśli zobaczę numer oszałamiający to puszczę cię bez paszportu.
David wyciąga rękę, rozsypuje śnieżnobiały proszek, wymawia zaklęcie, i... W niebo wzbija się gołąbek.
Na to celnik:
- To ma być sztuczka??! To ja ci coś pokaże.
Zabiera magika na bocznice kolejową gdzie stoi cysterna. Każe mu sprawdzić jej zawartość - oczywiście w środku jest spirytus. Celnik podchodzi do cysterny przystawia pieczątkę i mówi: - A teraz to jest zielony groszek.

ASAKKU

2013-11-08, 10:49
@up

Kontrola na granicy (powiedzmy polsko-rosyjskiej).
Podjeżdża luksusowy Merc, na zachodnich blachach, więc celnik zaczyna procedurę "trzepania".
Z samochodu wysiada wielki rusek, elegancko ubrany, pod krawatem itp. Podchodzi do bagażnika, otwiera go i zaczyna wykładać na maskę:
- walizka pełna 100-dolarówek, kilka paczek kilogramowych białego proszku, wagon kubańskich cygar oraz kilka bardzo ekskluzywnych butelek whisky...
Celnik zbaraniały patrzy na to wszystko, i zaczyna dukać:
- Tttoo, totooo, to wszystko Pana...???
- Nie - odpowiada rusek - Nie moje... tylko Pana, a moje to jest tych 15 ciężarówek, które za mną stoją.
:amused:

~Vladimir

2013-11-08, 10:57
Kilka zielonych papierków i czas oczekiwania się zmienia o 180 stopni. Nikt o tym nie pamieta?

TheByQ

2013-11-08, 13:03
@up Że zamiast czekać do 12 to czekasz do 18, czy jak?

Polak88

2013-11-08, 14:29
Niestety kto jeździ lub jeździł na ugandę to wie jak jest ;] szoszony pie**olone

kambodia66

2013-11-09, 06:19
Dziennikarz anonimowo zbiera informacje od celników na granicach pt"Ile czasu trzeba by z łapówek kupić BMW"
Dociera na granicę z Ukrainą i po zadaniu głównego pytania dowiaduje się że celnicy muszą zbierać na tej granicy 5-6 miesięcy i to całą zmianą.
- Panie, co pan opowiadasz, na innych granicach miesiąc , najwyżej dwa, a u was podobno największe wałki robicie i pół roku ??!
- No wiesz pan, w końcu BMW to spora firma ...

yogibp

2013-11-09, 09:03
Tak się składa że wspomnianą granice znam jak własną kieszeń i ten kawał został wymyślony przez Białorusinów i tyczy się naszych celników. Kto zarabia na granicy ten moje słowa potwierdzi. Pozdrowienia ze wschodu!