18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Granat

~_Yarko_ • 2020-11-20, 16:17
Emerytowany wojskowy odgrażał się byłej żonie granatem.


Charków.

spoiler

bakus1233

2020-11-20, 19:15
Mirajne napisał/a:

Jaki mąż, taka żona.



Znaczy się wy kobiety totalnie zrzucacie odpowiedzialność za swoje zachowanie. Zawsze macie swoje wytłumaczenia, że wina faceta. Nie mówię, że nie, bo jest sporo idiotów, no ale jeszcze nie spotkałem kobiety, która by wzięła odpowiedzialność na siebie :-D zawsze wszystko co złe, to facet, mistrzynie usprawiedliwiania się 8-)

uFo125

2020-11-20, 19:45

luxpiotr

2020-11-20, 20:17
Jak grałem w CSa to zawsze się zastanawiałem, czemu gość jeszcze żyje skoro dostał HE. Teraz już wiem.

odjazdowy272

2020-11-20, 21:31
kolens88 napisał/a:

Wygląda jak RGD-5 czyli 110g. trotylu, na wiki piszą że promień śmierci to 3m ale nie ma odłamków bo to granat zaczepny czyli dobry raczej w zamkniętych pomieszczeniach niż placu zabaw. Ale urwana łapa i to przed łokciem to rzeczywiście mały damydż



Rg 42 120 gram ladunku promień odlamkow chyba jakieas 15m i potrafia zrobić krzywde jak już

sirmlcs

2020-11-20, 22:30
Warystor napisał/a:

Rosja chyba upada. .



Jak to ukropskie ścierwo jest

pankruk

2020-11-20, 23:21
sirmlcs napisał/a:

Jak to ukropskie ścierwo jest



Wyluzuj, z tej strony Ukrainy nigdy nastrojów antypolskich nie było, normalni ludzie jak my

Marco_Zg

2020-11-21, 00:42
Pula idiotów uaktualniona.

Kutarate-Miszcz

2020-11-21, 03:38
Cytat:

Emerytowany wojskowy odgrażał się byłej żonie granatem.




No to jej się k***a odgroził... Teraz do wk***ienia na byłą żonę dojdzie wk***ienie przy podcieraniu dupy :lol:

Kondzio0888

2020-11-21, 03:46
Ciekawe co za sk***iel zasadził w tamtym miejscu drzewo..

wioletkak

2020-11-21, 04:46
Asuritta napisał/a:

j***ne żony ... tak się dzieje z facetami gdy baba ukochana złapie ich na ciąże lub na obrączkę ... kobieta przestaje być ukochaną ... przestaje chcieć się kochać , robi non stop awantury o byle co byle kłótnia była bo przechodzi tydzień przed okresem pie**olca w czasie okresy 7 dni i PO okresie 7dni i na facetach się wyżywają ... wścieklizna mącić po ślubie jest już nie tamowana bo wtedy się bały że je rzucisz i stracą mieszkanie i kasę twoją ... po ślubie maja wyj***ne nie uciekniesz lub zabiorą połowę tego co masz ! po ślubie jesteśmy kozłami ofiarnymi i niewolnikami harującymi jak najwięcej by do nich nie wracać a po porodzie to już wogóle mają NAS w dupie



Smutne życie masz

:-(



:lol:

RadziuKG

2020-11-21, 06:57
Gościu wie, że Granata odpali i upie**oli mu łapę, albo może nawet zginie, robi to przed blokiem więc pewnie wie, że ktoś to może nagrywać, no i 3 kulminacyjnym momencie chowa się za drzewo.. Ja pie**ole, muszę dać 7/10

notak

2020-11-21, 10:03
bakus1233 napisał/a:

Znaczy się wy kobiety totalnie zrzucacie odpowiedzialność za swoje zachowanie. Zawsze macie swoje wytłumaczenia, że wina faceta. Nie mówię, że nie, bo jest sporo idiotów, no ale jeszcze nie spotkałem kobiety, która by wzięła odpowiedzialność na siebie zawsze wszystko co złe, to facet, mistrzynie usprawiedliwiania się



złote słowa

intermag

2020-11-21, 10:32
plastic napisał/a:

tylko łapa bo to nie był chyba granat odłamkowy. jest gładki, więc chyba wybucha jak mała bombka. taka petarda. jakby nie zaciskał dłoni, to w ogóle nic by mu się nie stało. serio.



Raczej to nie jest zwykły granat bojowy bo ten pocharatal by go mocniej, wygląda jak cwiczebny poniewaz sa robione z owiele cieńszej blachy i maja mniej ładunku miotającego vos jak nasze ( achtung) na sylwestra, swoja droga fajne maja tam wojsko skoro można sobie granaty wynosić.

Shchoopack

2020-11-21, 20:34
petru23 napisał/a:

oho, specjalista, który się za dużo amerykańskich filmów naoglądał.
Granat odłamkowy RGD-5. Sklada się z dwóch GŁADKICH części. Odpowiednik amerykańskiego M67. Śmiertelny w promieniu 5m, odłamki ranią do 15m. Na filmiku kolo ma najprawdopodobniej jego replikę ćwiczebną, czyli TAG 19 o czym świadczy sraczkowaty jego kolor oraz poniesione obrażenia.
Wystarczyło mi 3 min w googlu mając kat D z paragrafem.



Ale głupoty gadasz, ch*jowy research zrobiłeś . Po pierwsze RGD-5 występują w różnych kolorach, ale akurat ten ,,sraczkowaty'' jest jak najbardziej stosowany na granatach bojowych. Po drugie, TAG19 ma czarny zapalnik, dźwignię spustową i ucho zawleczki. Bojowe mają zwykle właśnie świecące blachy jak u bohatera wyżej. Kolejna sprawa, TAG19 nie urwie dłoni, ma za mały ładunek (prawdopodobnie fotobłysk jak większości takich zabawek) a dodatkowo jest otoczony skorupą (nie, nie metalową), kulkami albo pyłem w zależności od wersji, które znacznie wytłumią wybuch tej petardy. Na sam koniec, nie wiem czy widziałeś i słyszałeś kiedykolwiek jak detonuje materiał kruszący, ale tu na filmiku masz modelową wręcz detonację takowego biorąc pod uwagę huk, kolor dymu i rozmiar eksplozji. To, że granat ma zasięg skuteczny x metrów nie znaczy, że na 100% kogoś w tym zasięgu zabije. Za to rękę urwie i pozbawi trwale słuchu. A ćwiczebna wersja RGD-5 to URG-N w kolorze czarnym. Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań informacji ;)