18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Graham Masterton - Czarny anioł

luqb • 2011-03-12, 21:40
Jenda z moich ulubionych książek... naprawde polecam, momenty pokazane w książce są drastycznie pokazane gdy pewien seryjny morderca zabija wymyślnie sadystycznie całe rodziny. Nie chce dokładnie pisać o czym jest, trzeba ją samemu przeczytać aby poczuć to co Masterton uwielbia ukazywać w swych książkach.

nivrim

2011-03-24, 22:14
O tak, ta ksiazka powinna tu krolowac. Nie tylko dlatego, ze jest genialna, ale przede wszystkim pasuje do pojecia sadyzmu. Juz pierwsze strony daja piekny opis morderstwa i gwaltu. Brac i czytac!

BÃ...........³g

2011-03-24, 22:33
O, dziękować.
Ostatnio w poszukiwaniu czegoś w bibliotecę, to nazwisko przyciągnęło mój wzrok.
Wypożyczę, co by pochłonąć.

Demagog

2011-03-26, 17:47
Najlepszy sadysta wśród pisarzy. Jak dobrze pamiętam to w tej książce opisane jest m.i. przybijanie kolan od spodu do podłogi, taki smaczek dla tych co nie czytali.

Sam nawet nie pamiętam ile już jego książek przeczytałem, ale jeżeli chodzi drastyczność to polecam także "Drapieżcy". :)

Scarlet

2011-05-07, 17:07
Mesterton jest z wykształcenia seksuologiem o ile dobrze pamiętam, stąd dużo soczystych scenek ;] czytywałam jego książki lata temu.

Kaśka

2011-05-09, 12:28
Dość fajnie czyta się "Dziecko Ciemności" choćby ze względu na akcje która dzieje się w Polsce ;)

Ja...........ro

2011-10-25, 18:30
UUU... Masterton. Nie przepadam za nim. Jest odrobinę mało finezyjny i lekko płytki fabularnie, lecz... Nie no, drastyczny to jest zaiste. Nie moge mu odmówić sadyzmu, prawdziwej bezwzględności. Anioł Ciemności potrafi zarówno obrzydzić, jak i wywołać szyderczy uśmiech na twarzy sadysty. Tylko zakończenie bardziej przypomina zmaganie Królika Bugsa z Porky'm, aniżeli uwieńczenie krwistej rzezi.
Może zaspoileruje, ale ta gierka słowna była po prostu jakby z dupy wzięta :P
Mimo wszystko polecam.

MetaLina

2011-10-31, 19:21
Można powiedzieć, że to książka mojego...dzieciństwa. Bardzo dobra, a właściwie jedna z lepszych w dorobku Mastertona. Warto po nią siegnąć.

Kaśka, dzięki za cynk, muszę rozejrzeć się za wspomnianą ksiązką ;-)

A na koniec, jeśli mowa o Mastertonie, to na myśl przychodzi mi zawsze King (nie wiem czemu). Przeczytajcie jego "Lśnienie". Myślę, że rownie, a może bardziej sadystyczna książka od "CzA", nie ze względy na akty jakiegoś szczególnego sadyzmu, ale ma klimat, który bywalcom tej strony powinien przypaść do gustu, no i jest wprost idealna na "helołinowy" wieczór :-P

te...........se

2011-12-12, 13:54
Czarny aniol - pierwsza przeczytana ksiazka Mastertona
ksiazek jako tako nie czytam ale Masterton wciagnal

Ve...........us

2012-04-06, 14:51
Właśnie przeczytałem. Co prawda pierwsze kilkadziesiąt stron było dobrych (dlatego przeczytałem całość), szczególnie scena tortur w tym domu, ale poza tym nie powala. *spoiler*Fabuła stereotypowa - jakaś sekta, która dąży poprzez wywołanie demona do panowania nad światem. Zresztą ektoplazma przyczepiona do papugi, czy przywoływanie duchów poprzez trzymanie się za ręce i te inne fantasy? */spoiler* Zbyt rzeczywista to ta książka nie jest, co jest akurat na minus, bo czasem się śmiałem, bo bardziej to przypominało komedię, aniżeli horror - odrealnienie - ok, ale takie coś to nie.

Pater patriae

2012-05-03, 14:26
@Venominus
Książki Mastertona są właśnie po to, aby się "rozluźnić", a nie rozmyślać nad sensem życia. Jego książki to prawdziwa uczta dla sadysty :-> , szczególnie mi się podoba zachowanie ludzkie w czasie "apokalipsy", dlatego polecam takie książki jak "Głód" czy "Plaga"

Szakhal

2012-08-11, 12:19
Książkę przeczytałem zaczynając dopiero co liceum. Idealnie zmasakrowała mój młody i chłonny umysł. Zamiast obrzydzenia, wywołała szeroki uśmiech :-) Ogólnie bardzo lekko i przyjemnie się czyta. W zasadzie będę musiał zajrzeć do tej pozycji raz jeszcze, bo coś końcówki nie pamiętam.

@ do wszystkich fanów Mastertona
Masterton będzie za nie długo w Polsce na konwencie w Bielsku-Białej. Zainteresowanym coś więcej na pw mogę skrobnąć by tu krypto-reklamy nie robić ;-)

Jamka

2012-08-15, 11:41
Ja po tę lekturę sięgnęłam w wieku 15-16 lat ;-) Moja pierwsza pozycja Mastertona. Mogę polecić, aczkolwiek nic nie pobije genialnej fabuły "ciało i krew" w/w autora.