18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gra o Tron

Aeternitas • 2013-05-03, 00:02
Wyższość książki nad serialem.

pi...........in

2013-05-03, 00:23
Przeczytałbym już dawno, tylko w bibliotece... ciągle jest wypożyczona.

Sk...........ll

2013-05-03, 00:55
Wlasnie przebrnalem przez Uczte dla wron. Zastanawiam sie jak mogli zrobic tak swietny serial z tak mizernej ksiazki. Mnostwo kilkurazowo uzytych nazwisk i za duza wielowatkowosc sprawiaja ze nie da sie tego czytac ani po polsku, ani po angielsku. Znaczy sie, ja nie moglem tego czytac.

Ra...........py

2013-05-03, 02:01
[up] Co Ty opowiadasz ? Właśnie duża wielowątkowość jest mocą tej książki, co do ilości postaci zgadzam się: trochę ich za dużo, ale poza tym to książka jest świetna.

prosiak43

2013-05-03, 05:03
Serial zrobiony fajnie, ale nie ma się co łudzić, nie da się w 10 odcinkach zawrzeć 1-2 tomów książki. Ja zaczynałem przygodę z sagą od HBO, po pooglądaniu 1 sezonu zabrałem się za książki i w sumie się cieszę, bo np czytając mam w wyobraźni postać małego lannistra z serialu, który moim zdaniem został świetnie dobrany.

Sarissofoi

2013-05-03, 05:27
Taniec ze smokami jest jeszcze nawet bardziej rozwlekły i nudnawy niż Uczta dla wron.
Pierwsze tomy były mocne. Teraz to przemieniło się w Mode na sukces prawie.
W tym przypadku serial jest dużo lepszy niż książka.
...
Nigdy bym nie przypuszczał że to powiem ale jednak to prawda.

Raxo110

2013-05-03, 08:03
Kwestia gustu, przeczytałem wszystkie tomy jakie się ukazały i podobają mi się zajebiście. Serial też jest zajebisty, dobrzy aktorzy, efekty i całą reszta (w końcu robi go HBO), ale jak ktoś już pisał nie da się w jednym sezonie zawrzeć całego tomu, a co mówić dwa. Sezon musiałby mieć w tedy 30 odcinków.

mazin

2013-05-03, 08:52
Serial da się obejrzeć, co nie zmienia faktu, że to taka Dynastia cz Moda na sukces. Serial jest fajnie zrobiony, to znaczy ma klimat - ale jest to dla mnie drugi przypadek, kiedy ekranizacja jest o niebo lepsza od książki - pierwszy to "Lot nad kukułczym gniazdem". Książkę może i warto przeczytać, ale jest wiele lepszych opowieści fantasy, które nigdy nie doczekały się ekranizacji.

Szkoda, że Polacy zrobili film o Wiedźminie, to znaczy - taki film. Ciekawe, czy gdyby zrobili film o Mordimerze Piekary, to tez wyszedłby taki gniot.

donplicco

2013-05-03, 09:02
Jedyna słuszna gra o tron, to trwa z rana, jak każdy chce pierwszy do kibla lecieć.

maciek24043

2013-05-03, 10:43
Gra o Tron dobra saga, ale i tak nic nie dorówna Wiedźminowi.

ds...........gr

2013-05-03, 10:56


Wyższość filmu nad książką ;)

aleks2002

2013-05-03, 11:30
@lajtowy zapomniałeś dodać :orgazm:

bl...........ed

2013-05-03, 12:09
Wielowątkowość? pfff... Malazańska Księga Poległych - tam jest dopiero wielowątkowość i mnogość postaci.

iHadToGo

2013-05-03, 12:30
badwolf88 napisał/a:

Wlasnie przebrnalem przez Uczte dla wron. Zastanawiam sie jak mogli zrobic tak swietny serial z tak mizernej ksiazki. Mnostwo kilkurazowo uzytych nazwisk i za duza wielowatkowosc sprawiaja ze nie da sie tego czytac ani po polsku, ani po angielsku. Znaczy sie, ja nie moglem tego czytac.




Przyznaj się, że to były twoje pierwsze książki które zacząłeś czytać.

@topic

Właśnie o to chodzi, w serialu jest wszystko spłycone, nie ma tej szarości, dla każdego bohatera określony jest archetyp. A wiecie dlaczego? Bo serial zrobiony jest dla ogółu. Zresztą wystarczy zobaczyć, że dużo osób oglądających ten serial to tępaki. Jak by była większość zgodna z książką to by się kretyni nie połapali.

zwirooo

2013-05-03, 13:39
próbowałem przeczytać "Gre o tron",ale po kilkunastu stronach stwierdziłem że jest ona napisana dla skretyniałych amerykanów. Dopiero wtedy zauważyłem, jak HBO musiało nastarać się, aby zrobić tak dobry serial.