18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gotowi do startu? Start!

~Angel • 2014-11-10, 15:56
na szczęście gnojek zdążył :krejzi:


Bekrasit

2014-11-10, 20:28
Wina kierowcy bo jechal pod prąd

Lord_Rzeźnik

2014-11-10, 20:46
Powinni go jeszcze skopać za głupotę.

Loaloa

2014-11-10, 21:48
Tego typu przejścia dla pieszych są bardzo popularne w UK. Jeżeli nie ma skrzyżowania dróg, tylko zwykłe przejście przez ulicę, prawie zawsze wystąpi ono w takiej wersji, nie z klasycznymi sygnalizatorami. Co wyjątkowego jest w tak oznaczonym przejściu? Jeśli się dobrze przyjrzycie, zauważycie po każdej stronie drogi, po prawej stronie patrząc z punktu widzenia przechodnia zamierzającego przekroczyć ulicę, migające żółte światło. Oznacza ono dla pieszego pierwszeństwo, dla kierowcy nakaz zachowania szczególnej ostrożności, a w przypadku, gdyby pieszy zamierzał przejść na drugą stronę, nakaz ustąpienia mu pierwszeństwa.

ALE

Jeżeli przy takim przejściu, wzdłuż krawężnika i pośrodku drogi są namalowane (a prawie zawsze są) zygzakowate linie, to niedoj***ny pieszy ma trochę trudniej. Otóż jeśli ulegnie wypadkowi (głównie potrąceniu) i jeśli przed wypadkiem przekroczył jedną z tych zygzakowatych linii, to ponosi całą i wyłączną winę za zaistniały wypadek. Przy czym zarówno odpowiedzialność prawną, jak i materialną. Lekko licząc, ubezpieczyciel kierowcy samochodu po wypłaceniu mu pieniędzy będzie żądał rekompensaty od potrąconego. Ze strony prawnej pewnie rozejdzie się po kościach, ale gdyby gnojek kiedyś zrobił prawo jazdy i kupił samchód, może zapomnieć o zniżce na ubezpieczenie (a to jest dość drogie w UK).

thestroyer

2014-11-10, 21:58
@loaloa
pierwszy sensowny komentarz pod filmem, wnoszący coś ciekawego, jakąś informację, a nie durnowate " hyhy but mu spadł"

shiven

2014-11-10, 22:06
Wina kierowcy, nie patrzył w lusterka...

party_chips

2014-11-10, 23:45
To abbey road, przejście na którym przechodzili Beatlesi na okładce jednej z płyt

Krzecha

2014-11-11, 01:42
nic mu k***a nie będzie, po ch*j bić pianę

Razheel

2014-11-11, 06:30
spadl mu but... stan krytyczny na pogotowiu wyczuwam :X

JankoSado

2014-11-11, 07:57
Dlaczego linie malowane na jezdni są takie zygzakowate ?
U nas tylko po pijaku podobne malują.

dth

2014-11-11, 12:22
najwyraźniej mama zapomniała nauczyć że po ulicy się nie biega, a przed wejściem na nią należy się rozejrzeć.

Niestety sam mam podobnych znajomych i czasem aż strach z nimi gdzieś iść, bo potrafią prawie że wleźć pod jadący samochód, bo o rozglądaniu się chyba nie słyszeli. Jak ja jestem obok to zawsze ich za szmaty złapię zanim się zabiją, ale ciekaw jestem jak oni przeżywają na codzień, gdy mnie nie ma obok. No i dziwnym przypadkiem wszyscy są młodsi ode mnie, w okolicach 20-24 lat. To teraz do szkół policjanci nie przychodzą i nie uczą dzieci kiedy się wchodzi na ulicę a kiedy nie? Do mojej szkoły przyszedł raz i zapamiętałem na całe życie, więc chyba jednak się opłaca...

ivers

2014-11-12, 22:32
Ja bym jeszcze poprawiła :bije_konia: zeby sie j***na nauczyła że na pasy się nie wbiega