18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Górnik z frankami

USCHFlacha • 2015-01-16, 14:22
Kto ma dzisiaj wyjątkowy zły dzień?
.
.
.
Górnik z kredytem we frankach...

Ne...........ro

2015-01-16, 14:36
ktoś kto jeszcze raz wrzuci jakiś temat o frankach też będzie miał zły dzień

oc...........ki

2015-01-16, 15:25
dzisiaj on - jutro ty...

walusss

2015-01-16, 15:47
Kopacz ma zły dzień bo wie że ludzie sie zoorientowali że ich się okrada

Dhore

2015-01-16, 16:00
k***a, bierzesz kredyt do końca życia w wieku 30 lat, nie dość, że płacisz rate +1000zł, to te k***y dokładają jeszcze 500+ zł abyś spłacał życie podwójnie.

tranzystor

2015-01-16, 16:04
walusss napisał/a:

Kopacz ma zły dzień bo wie że ludzie sie zoorientowali że ich się okrada



No tak, okrada się ludzi i dopłaca do utrzymania górników. Teraz ludzie mają tego pełną świadomość.

patroy

2015-01-16, 16:05
mają ch*ja a nie świadomość. dalej będą na nich głosować miesiąc i o wszystkim zapomną jeszcze w międzyczasie wypuści się jakiś temat zastępczy i sprawa elegancko przysypana gównem

prusz

2015-01-16, 16:10
Namiestnik- masz kredyt pewnie ? ;)
Ludzie k***a, kredyt bierze się w krajowej walucie czyli PLN! A że ponieciliście się ładnym mieszkaniem to sami sobie w brode plujcie.

Antybozia666

2015-01-16, 16:12
Kredyty we frankach olaboga jakie biedne społeczeństwo bo 200 tyś ludzi wzięło i tera nie mogą spłacić... ch*j im w dupę za głupotę się płaci. branie kredytów walutowych to taki hazard tylko gorszy bo nie zależy od szczęścia tylko od działań ludzi którzy cały czas kombinują jak na wszystkim zarobić. Czemu nikt nie mówi o ludziach którzy wzięli kredyt w rublach. Oni mają się całkiem nieźle :)

Fishter

2015-01-16, 16:22
Spaliłeś dowcip tytułem.

Lechu66

2015-01-16, 16:50
@tranzystor
Dopłacasz do biedronek, tesco itd. Te sklepy nie odprowadzają podatków do skarbu państwa. Kopalnie płacą 23% podatek a ponadto mają opodatkowanie od wydobycia samego węgla. Łykaj dalej propagandę i żyj "godnie" za 1500zł.

!Timon

2015-01-16, 16:51
Wszystko fajnie ale zamknięcie tych kopalń to kolejne tysiące ludzi pakujących walizki. Powinni je sprywatyzować jakieś 25 lat temu ale przygotować do tego gospodarkę żeby wchłonęła pracowników tych kopalń. Dzisiaj tylko powiększą grono bezrobotnych albo imigrantów na zachodzie.

palmitis

2015-01-16, 16:56
tranzystor napisał/a:



No tak, okrada się ludzi i dopłaca do utrzymania górników. Teraz ludzie mają tego pełną świadomość.



Suma wpłat z górnictwa do budżetu państwa w latach 2000-2013 to 107.143.077,03 tys. zł. W tych samych latach górnictwo otrzymało dotacje w wysokości 10.881.609,6 tys. zł. Także taki ch*j, że dopłacacie do górnictwa. Dupa was boli, że górnik zarabia 6000, bo tak podają media. A w rzeczywistości jak dostaje 2500zł na ręke to jest szczęśliwy, bo wypłata dobra była. Wk***iają mnie już ludzie którzy mówią, że kopalnie są dofinansowywane z ich własnych kieszeni. Zapytajcie pana Tuska gdzie się te 100miliardów podziało.

Policeman

2015-01-16, 17:00
Ludzie, wiecie gdzie mają was górnicy? A co z Robertem z Warmii i Mazur, który pracował w fabryce azbestu i fabrykę ktoś zamknął? Nie ma nic, kop w dupę i bezrobotny. A co z Magdą, co 5 lat na kasie robiła w hipermarkecie? Nic, kop w dupę i bezrobotna, ŻADNEJ odprawy. A co z Mietkiem, co drzwi do samochodów składał w fabryce OPLA? Też nic, fabryka zamknięta, Mietek pije. Nie, k***a górnikom się należy bo schodzą pod ziemię.

A kto wygrywa na Śląsku podczas każdych k***a wyborów? KNP? RN? Nie, wygrywa PO. PO i PsL, które podpisały pakiet klimatyczny, przez co wydobycie węgla staje się powoli bezcelowe. Dalej k***a popierajcie związki zawodowe, które chcą zabierać WAM WASZE PIENIĄDZE na przywileje dla górników. I jasne, kopalnie państwowe się sypią przez zarządy, przez przepisy, to też prawda, ale najważniejsza jest polityka energetyczna państwa, a nasze państwo nie wiedzieć czemu [to znaczy się wiemy czemu - zdrada] porzuca węgiel, którego mamy od cholery i który dawał ludziom zatrudnienie. Nic się nie zmieni dopóki ludzie w tym kraju nie zrozumieją, że socjalizm zniszczy wszystko, a jak już musicie mieć socjalizm, to warto by socjalistami byli patrioci jak te bałwany z PiS'u, też mają lepkie rączki i też marzą im się posadki i to jest wybór pomiędzy AIDS a cholerą.

Krew mnie zalewa, jak ludziom wydaje się, że trzeba teraz trzymać z górnikami, pracownikami PKP, LOT, a kto trzyma ze mną? Zarabiam mniej od górnika, nie mam żadnych przywilejów, nie mam 13'tek, 14'tek czy 15'tek, jak inni, a moja firma zarabia pieniądze, nikt do niej nie dokłada. Tymczasem ja muszę łożyć ze swoich podatków na LOT, PKP, kopalnie, z jakiej racji? Wszystkie są stratne, polityka rządu, no wiem, co jeszcze? Rząd na bruk, bruk na rząd, fajnie, gdzie byłeś podczas wyborów? Na kogo głosowałeś? Zainteresowałeś się kto jest radnym w twoim k***idołku? Nie, najlepiej nie interesować się polityką, bo przecież polityka nie interesuje się tobą, a raczej tym co tam sobie chowasz w portfelu.

pie**oleni zadymiarze ze śląska, zróbcie porządek w swoich kopalniach, tam strajkujcie, wyliczcie sobie cenę węgla, ile go wydobywacie, co odprowadza kopalnia, gdzie go sprzedaje, ile biorą na lewo, to wszystko jest do policzenia i zbadania. Najlepiej przyjechał z pałą, spalić oponę, drzeć ryja i czekać, aż państwo, które k***a doprowadza do upadku kopalnie celowo, nagle wam pomoże. Idźcie wy wszyscy w ch*j!

Feniks

2015-01-16, 18:25
@Policeman

Wyłącz TVN, Gliwice zakupiły projekt restrukturyzacji kopalni Sośnica-Makoszowa od Politechniki Śląskiej (przygotowywała go profesor Karbownik). Projekt zakłada że ta kopalnia w ciągu roku stanie się rentowna związkowcy go przyjęli i przedstawili rządowi - rzad nie był tym kompletnie zainteresowany nazwał ich pajacami, więc z górnikami da się dogadać - rząd tego nie chcę. I jeszcze jedno zastanów się co wolisz KW, która oddała do budżetu w ciągu 15 lat 100 mld zł, a wyciągnęła tylko 10 mld czy fabrykę Hansa, którą buduje się w specjalnych strefach ekonomicznych i nie płacą ani złotówki podatku ba nawet się do nich dopłaca i supermarkety który również nie płacą ani złotówki podatku.