18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Głosowanie w sejmie

CiniakPL • 2013-10-22, 13:21
Takiego oto maila dzisiaj otrzymałem, a ponadto w mailu są dwa linki z mailami do wszystkich posłów i posłanek.


"Cześć,
Już jutro (tj. 23 października 2013 roku) odbędzie się w Sejmie głosowanie nad ważnym projektem ustawy dotyczącym referendum krajowego i obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej. Jego wynik będzie miał szczególne znaczenie dla polskiej demokracji.

Głosowanie dotyczy poselskiego projektu ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej (druk nr 1646). Zakłada on zakaz odrzucania w pierwszym czytaniu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Postulat ten zawarty jest w przygotowanej przez nas nowelizacji ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli, którą poprało już prawie 216 tysięcy osób. Poselski projekt wprowadza ponadto obowiązek ogłoszenia przez Sejm referendum ogólnokrajowego, jeśli z inicjatywą rozpisania referendum wystąpi grupa co najmniej 1.000.000 obywateli. Projekt przyznaje również obywatelom prawo do występowania z inicjatywą zmian w Konstytucji.

Naszym zdaniem posłowie nie powinni wyrzucać tego projektu do sejmowego kosza, ponieważ wzmacnia on demokrację w Polsce. Kierując go do dalszych prac w Sejmie parlamentarzyści pokażą, że robią dobrą politykę, czyli politykę opartą na długofalowych celach, a nie na doraźnych rozwiązaniach i bieżących grach partyjnych.

Jezeli zgadzasz się z nami, pomóż nam przekonać posłów i posłanki do głosowania za skierowaniem projektu do dalszych prac. Spytaj ich jak będą głosować w środę.

Nasza robocza propozycja nawiązania kontaktu z posłem/posłanką:

Dzień dobry,
Nazywam się XY.
Jestem obywatelem i sympatykiem kampanii społecznej „Obywatele decydują”, którą poparło prawie 216 tysięcy obywateli.
Piszę w sprawie głosowania w Sejmie nad poselskim projektem ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej
(druk nr 1646). Zakłada on, że obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej nie będzie można odrzucać w pierwszym czytaniu.
Proszę o informację czy poseł/posłanka będzie głosował/a za skierowaniem tego projektu do dalszych prac w Sejmie?
Informację jaką od Pani/Pana uzyskałem/am opublikuję na stronie www i Facebooku kampanii „Obywatele decydują”.
Dziękuję.

Pod linkiem podajemy kontakt do posłów i posłanek wszystkich ugrupowań parlamentarnych. Spytaj ich o głosowanie. Twoje zaangażowanie jest ważne i pilne. Ostatnia wspólna akcja spowodowała, że Pani Marszałek Sejmu Ewa Kopacz odwołała głosowanie z obawy przed przegraną. Wtedy praktycznie wszystkie partie (oprócz PO) deklarowały poparcie dla projektu rozszerzającego prawa obywatelskie.

Pamiętaj, tylko działając wspólnie jesteśmy w stanie przekonać partie do oddania części władzy i odpowiedzialności w ręce obywateli.

To Obywatele Decydują. Ty decydujesz!

Pozdrawiamy z pierwszej linii frontu walki o odzyskanie demokracji,

Rafał Górski

Maria Jaraszek"

Jako, że jestem nowy, linki do maili posłów podam każdemu chętnemu na pw.

Miłego wysyłania maili ^^