18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

George Carlin o edukacj

Manian • 2012-03-31, 23:28

Dobrze gada polać mu :wodka: ... a zapomniałem ... nie żyje :dead:

ticorr

2012-04-02, 18:02
ogot napisał/a:



ticorr zastanów się wpierw nim coś napiszesz..
Chile za Pinocheta pokazało? co pokazało?
Pinochet sprzedał swój kraj zagranicznym inwestorom czyt. korporacjom które zalały rynek tanimi dobrami. W roku 1974 inflacja wynosiła tam 375%!!!! najwyższy poziom inflacji na świecie!!
Te twoje "minimalne koszta i odpowiednie narzędzia" - BRAWO!
Podczas zmian przeprowadzanych w Chile w duchu szkoły chicagowskiej i eksperymentów Friedmana, którymi Pinochet był zachwycony, torturowano, mordowano, doprowadzono do nędzy setki tysięcy ludzi, dokonano tam ludobójstwa! nie z powodu religii czy koloru skóry, ale z przekonań politycznych i nie ważne ile miało się lat 14-70+ nie jesteś z nami jesteś przeciwko.
Ciekawe kiedy ten kraj wyjdzie z szoku który został im zaserwowany przez ludzką głupotę.



No to żeś teraz zabłysnął ignorancją historyczną i gospodarczą, jak mało kto... dawno już się tak nie uśmiałem... :mrgreen:

W 1974 to o Pinochecie nikt tam jeszcze nie słyszał, więc ta inflacja to dzieło Allende - komucha na usługach Moskwy, a nie Pinocheta. Reformy Pinocheta to dopiero rok 1978 - reformy, po których Chile stało się najbogatszym państwem w Ameryce Południowej i nawet komuchy temu zaprzeczyć nie mogą, bo liczby mówią same za siebie - a tych żadna propaganda nie zagłuszy.

A co do tych "setek tysięcy" ch*j wie jak bardzo "cierpiących" katusze... no to już można tylko spaść z krzesła ze śmiechu... tortury... morderstwa.. ludobójstwa.. głód.. nędza.. coś ci się pomyliło chyba z komunistyczną Kubą lub Wenezuelą... W Chile zginęło paru agentów KGB, co biegali z kałaszami po ulicach lub przeprowadzali zamachy na posterunki policji i wojska - ale taki to już los bandytów, że giną.

Weź posłuchaj sobie czegoś obiektywnego na temat Pinocheta i przestań pie**olić o jakimś "szoku":

http://www.dailymotion.com/video/xnogx7_dr-roman-konik-rzydy-gen-augusto-pinocheta-1-2_news