18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Generał Petelicki Trybunału Stanu dla Tuska

razraz • 2013-08-26, 22:38


Mądre słowa mądrego człowieka.



było to wywalić

sz...........an

2013-08-26, 23:36
O polityce? A na cholerę gadać o polityce? Po co w ogóle robić coś takiego jak polityka kiedy ma się opcję władzy wojskowej? Polityka to jedynie szambo, na dodatek zbędne które należy usunąć bo im dłużej istnieje tym większy smród się po kraju roznosi. Wystarczy, że piłsudski robił coś dla kraju a nie dla polityki. Bo kraj to ludzie a nie pierdzistołki w sejmie. A druga wojna to w ogóle jakieś nieporozumienie, idealny przykład sejmowych zjebów vs. narodowy socjalizm niemiecki

eS.Ka

2013-08-26, 23:37
@PanMarian
świetny tekst :) Niestety kiepsko znam w Chile dlatego tu się nie wypowiem, dzięki za info chętnie się temu przyjrzę. Władza militarna jest faktycznie szeroko pojęta skupiłem się tu głównie na tym że jeden z głównych urzędów piastuje ktoś związany poniekąd z militariami ;) Fakt że prawdziwego kopa militaryzacji państwa u nas nie było.

Pozdrawiam również



@Szer.Lucjan

k***a zdecyduj się ja tu zadeklarowałem tylko polityczne aspekty, to że jest bohaterem i świetnym strategiem to nie wykluczam.
Trzymajmy się jednego.

stankry

2013-08-26, 23:59
No to juz wiem dlaczego "popełnili mu" samobójstwo

tmmy

2013-08-27, 00:31
Piłsudski był 'wtedy' potrzebny, bo to nie były dobre czasy do miękkiej polityki. General Petelicki był potrzebny teraz i z tego materiału jednoznacznie wynika, że chciał dobrze dla Polski. Niech spoczywa w pokoju, bo nie odszedł z tego świata tak jak powinien.

PanMarian

2013-08-27, 01:01
tmmy napisał/a:

General Petelicki był potrzebny teraz

Szkoda tylko, ze 80% fanow zyskal dopiero po odwiedzinach samobojcy, gdyby zyskal taka popularnosc juz wczesniej, to nawet jesli nie dokonywal zadnego puczu, przewrotu itp. stalby sie sila, i autorytetem polakow, z ktorym trzeba sie liczyc prowadzac polityke. Przed jego smiercia byly glosy, ze ma wspomoc albo pis albo knp, ja osobiscie mialem nadzieje ze byloby to knp, bo majac tak wielkiego Polaka i Patriote, zyskaliby duzo sily ognia, i to nie tylko w przenosni, a ze knp jest po czesci partia promilitarna co wynika z samej idei panstwa minimalnego, byl ten scenariusz bardzo mozliwy.

No i nie watpie, ze byl to bardzo dobry zolnierz i general, ale wstrzymalbym sie z mianowaniem go potencjalnym przywodca Polski, wiekszosc jego wypowiedzi ograniczala sie do opisu Polskiego Wojska, i problemow w kraju, informacje o jego pogladach politycznych sa szczatkowe, a przyjaciol w polityce tez w wiekszosci zyskal po smierci jak stal sie top tematem w mediach, i kazdy chcial powiedziec ze z nim rozmawial, bo dostawal dzieki temu czas antenowy.

Pozdrawiam

Sz...........jk

2013-08-27, 08:42
@PanMarian

Petelicki jako były agent SB i syn komunisty nie wzbudzał sympatii ze względu na swoją przeszłość, dopiero pod koniec życia zmienił front na prawicowy. Gdyby zyskał na znaczeniu w polityce to momentalnie odwołano by się do jego agenturalnej działalności, wątpie żeby KNP współpracował z człowiekiem, który brał czynny udział w tworzeniu agentury komunistycznej. Może zmienił się pod koniec życia, może był patriotą, ale przeszłość miał nieciekawą. Był kilka razy na zagranicznych delegaturach, gdzie jego zadaniem było inwigilowanie środowisk polonijnych w Szwecji i USA.

Freedom_69

2013-08-27, 08:45
Przestańcie pie**olić o polityce znowu, człowiek wspaniały, nie bał się krytykować rządu, wyciągać politycznych brudów na wierzch, zawsze bronił swoich żołnierzy i ojczyzny.Po pewnym czasie redaktorzy dostali zakaz zapraszania go do telewizji komercyjnych bo stawiał rząd w bardzo złym świetle. Polecam wyszukać sobie yt dwuczęściowy wiwad z nim w tv trwam i wypowiedzi żołnierzy gromu o nim. Pomimo tego, że jestem brudem i szczycę się swoją apolitycznością to jego, jako jednego z nielicznych darzę ogromnym szacunkiem. A wszyscy "patryjoci" od 7 boleści z onr-u, powinni się nim zainteresować bo większość pewnie o nim nawet nie słyszała ;)

alfLeso

2013-08-27, 10:09
Te k***y z rządu Polskiego zabiły Petelickiego. Nie wierzę, że tak mądry człowiek się zabił, zabijają się ludzie, którzy nie mają, co do roboty.

killerZeWsi

2013-08-27, 10:52
@alfLeso
A ty się k***a naucz pisać przymiotniki z małej...

Synter

2013-08-27, 11:30
@Abdulan

Z tego co czytałem o generale Petelickim, to przyłączył się do tej czerwonej strony, bo po prostu chciał być w wojsku a innej wtedy możliwości nie było. Poza tym sam twierdził, że miał taką zasadę, żeby nie działać na szkodę Polaków, jak było na prawdę tego nie wiem. Ktoś kiedyś wspomniał, że mimo, że niektórzy wojskowi byli w LWP, to tacy ludzie jak Petelicki zdecydowanie się nawrócili i stali cały czas po słusznej stronie, a zestawiając to z takimi zdrajcami Jaruzelski chyba nie ma o czym mówić.

Odbiegając od tematu, to zauważyłem niedawno, że niektórzy politycy nawet się już nie kryją z tym swoim uwielbieniem dla komunizmu, niby wszyscy walczyli ze zbrodniczym systemem a teraz jak się zapytają ich w TV, czy komunizm był zły to bronią tego rękami i nogami a potem jeszcze świętują urodziny morderców i zapraszają ich na wykłady na uniwersytetach. I niech mi ktoś powie, że w tym kraju nie ma postkomuny.

S4ndal

2013-08-27, 11:40
u widze gimbusiarnia szaleje w ostatnie dni wakacji na sadisticu.

"szer.Lucjan
eS.Ka napisał/a:
Nie lubię jak wojskowi biorą się za politykę to nigdy niczego dobrego nie wróży.
Pozdrawiam


Tak? A moim zdaniem Polska nigdy źle nie wyszła na wladzy wojskowej, tylko..."

ku.... czego wy sie w szkole uczycie matoly ....


Pan_Generał

2013-08-27, 11:49
I wiele innych.




Jeszcze dorwiemy tych sk***ysynów panie Generale!

Fa...........hi

2013-08-27, 12:40
tupolew spadł bo ich zadużo załadowali

Varyz

2013-08-27, 12:55
Dzięki za wstawkę, piwo ;)

W końcu usłyszałem konkretne informacje o tym gazie, bo telewizja tak zakłamane informacje podaje... że mało, że się nie ma co cieszyć. A tu nagle 300 lat? No proszę.... I to, by z Rosją nie rozmawiać na kolanach. Wódka dla Generała

Captain's Burger

2013-08-27, 13:35
szer.Lucjan napisał/a:



Tak? A moim zdaniem Polska nigdy źle nie wyszła na wladzy wojskowej, tylko na władzy pajaców ze wsi... Przykład marszałka Piłsudskiego. Jedyna opcja żeby było u nas dobrze to objęcie władzy właśnie przez wojskowego z jajami.


Mieliśmy już takiego, generał Wojciech Jaruzelski.
:idzwch*j: