18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gdy rolnicy się zjednoczą.

T3RMINATOR • 2024-01-04, 11:37
To w kupie siła.


Kondzio1920

2024-01-04, 20:58
Rolnicy... 90% z nich to sprzedajne kurtyzany. Poszli za tym debilem i ich wydymał bez mydła. Kto da więcej dopłaty temu będą robić laskę.

majeńka

2024-01-04, 21:57
Tu by się trochę wolnego rynku przydało. Jeśli jakiś rolnik tak jak płacze finansowo nie wydoli (przez wódę bo dopłaty mają nieziemskie), niech gospodarstwo upadnie, pole lasem obsiać dla poprawy klimatu, a samego rolnika na kasę w Biedzie gdzie sporo wakatów. W ten sposób nadprodukcja żywności się zmniejszy, ceny w skupie wzrosną, reszta rolników się wzbogaci (ok, ci którzy pracują, a nie ci na lewych rentach).

Przez uleganie protestom sami do tego doprowadziliśmy: wieśniacy się nauczyli że bardziej opłaca im się stać pod ministerstwem niż pracować, i gnój wylać na ulicę a nie na pole.

Loookas79

2024-01-04, 22:11
Oooo LoveParade powróciło do Berlina

darek1234

2024-01-04, 23:54
miotaczkiszonki napisał/a:

Akurat obsługuje kilka spółek rolniczych ( od 500 do 5 tys ha) i wszyscy twierdzą to samo - Unia daje tyle, że mogliby nie robić nic cały rok.



Spółki, które obsługujesz to mała skala rolnictwa w Polsce, które znowu zaczęło się rozdrabniać. Obawiam się, że nie masz pojęcia o mniejszych rolnikach i ich problemach

Kondzio1920 napisał/a:

Rolnicy... 90% z nich to sprzedajne kurtyzany. Poszli za tym debilem i ich wydymał bez mydła. Kto da więcej dopłaty temu będą robić laskę.



Wszystko jest w traktacie akcesyjnym, dopłaty też. Jeżeli masz na myśli debila Kaczora to słusznie, bo chłopy powinny Jurgiela na gałęzi powiesić, choć sam Kaczor tak pomógł rolnictwu jak Ziemianie stworzeniu świata

ibrahim

2024-01-05, 00:23
j***ć psl....

Bul_od_bytu

2024-01-05, 00:24
darek1234 napisał/a:

Przyznam, że przeczytałem komentarze i mało jest trafnych, a jeżeli nawet takie są to tylko w części. Pracuję z rolnikami już dwadzieścia kilka lat i problem jest bardziej złożony niż się wydaje. Przede wszystkim rolnicy to głupie barany, które wierzą we wszystkie bzdury podszyte kościołem i sami sobie krzywdę robią na wiele sposobów. W zasadzie to ciężko mi się odnieść do jakiegokolwiek komentarza, a ten który mówi o dzierżawie z ARiMR za grosze to już totalna bzdura. Fakt jest jeden: spośród wielu grup zawodowych rolnicy pracują najciężej i do tego mają niewdzięczną pracę, bo plon nie tylko zależy od ilości chemii, ale przede wszystkim pogody. Jak ktoś będzie chciał coś merytorycznie to z chęcią się odniosę, byle bez pie**olenia ile to oni zarabiają itd



Dareczku, widzę, że czytanie sprawia ci trudność lub dyskomfort więc spieszę z wyjaśnieniem.

O dzierżawie ziemi z ARiMR za czapkę gruszek to zwykły rolnik może pomarzyć. To konfitury dla PSL i spółki, która pasożytuje tam od dekad. Nie miałem na myśli prawdziwych rolników tylko tych co "ziemię mają w kwiatkach na parapecie" i doją hajs z dotacji dzięki układom.

Życie rolników to na ogół od kredytu do kredytu i wieczna loteria jaki będzie nadchodzący rok.

Bmwf10520

2024-01-05, 00:31
Ludzie_to_DEBILE napisał/a:

Zrobili rozpiździel i rządzący mogą teraz wiedzieć jaki paraliż mogą spowodować, bo co innego mogą zrobić prócz BLOKAD MIAST, TRANZYTU, URZĘDÓW? nic, więc właśnie to robią - a sprzątnie firma posiadająca maszyny budowlane i rolnicze, może nawet oni sami posprzątali? A zresztą ch*j, koszty sprzątania są niczym w porównaniu jak jebią ludzi na podatkach.



w ch*ju politycy maja a tylko sie utwierdza ze ta grupa jest niereformowalna i tyle.Wynajma zaraz firme sprzatajaca albo bezrobotnych i wyj***ne w te szambo maja,ci co pracuja w tych budynkach dostana urlopy płatne z kasy podatnika na czas ogarniecia chlewu.

postal16

2024-01-05, 09:34
Dobry chłop to martwy chłop. Mieszkam 33 lata obok nich i nie spotkałem nigdy chłopa który nie narzeka. Dopłacają do interesu zawsze. Za dużo deszczu - dopłaty, za mało - dopłaty, zmarznie - dopłaty, wieje - dopłaty. Ja im zawsze mówię żeby sprzedali te hektary po dziadkach i poszli do normalnej roboty to zamykają mordy. pie**olone badylarze. W szkole nie potrafili się podpisać a teraz A8 z salonu jezdza

darek1234

2024-01-05, 13:17
Bul_od_bytu napisał/a:

Dareczku, widzę, że czytanie sprawia ci trudność lub dyskomfort więc spieszę z wyjaśnieniem.
O dzierżawie ziemi z ARiMR za czapkę gruszek to zwykły rolnik może pomarzyć. To konfitury dla PSL i spółki, która pasożytuje tam od dekad. Nie miałem na myśli prawdziwych rolników tylko tych co "ziemię mają w kwiatkach na parapecie" i doją hajs z dotacji dzięki układom.
Życie rolników to na ogół od kredytu do kredytu i wieczna loteria jaki będzie nadchodzący rok.



Oj, widzisz, jak pisałem - siedzę w branży od ponad 20 lat i nie ma już PSL w KOWR-ze, bo pewnie to masz na myśli? Od 8 lat jest tylko i wyłącznie PiS, po burakach z PSL nie zostało nic. Owszem to zmieni się niebawem i wszystko wskazuje na to, że buraki dojdą znów do władz Agencji i KOWR. Czytanie nie sprawia mi trudności, po prostu nie masz o tym pojęcia, bo nie ma dzierżaw za czapkę gruszek dla nikogo. Nawet dla pisowczyków. Jeżeli już to są tylko niejasne przetargi i piśdzielce mają w tym obecnie przewagę. Napisz coś więcej o doniczce na parapecie i dojeniu hajsu, bo znam bardzo dobrze temat i jestem ciekaw co masz na myśli

ShepardTsoni

2024-01-05, 23:26
Jak ci się nie podoba to się przebranżuj pajacu j***ny. Idź robić na magazyn za najniższą krajową, skoro jeszcze ci miało dotacji UE. Przeciętnego człowieka ch*j obchodzi czy pomidor jest polski, francuski czy z Honolulu.

takisobie2

2024-01-05, 23:46
Ludzie_to_DEBILE napisał/a:

Same j***ne barany w komentarzach narzekajace ze rolnik chce sprawiedliwosci, zyja lewdo i tylko dlatego ze maja doplaty, a zyją ledwo dlatego że różne, najprzeróżniejsze opłaty, podatki, akcyzy, zezwolenia powodują wzrost kosztów produkcji, to że rolnik ma nowy traktor nie oznacza że on go kupił za gotówkę i chciał się pozbyć starego, tu często chodzi o normy emisji i inne rzeczy które zmuszają do wymiany na nowszy sprzęt - wiadomo w kredycie, i tak sie robi z ludzi niewolnikow, a przyglupy internetowe narzekają że ktoś ma jaja i chce walczyć z biurokracją i zj***nym systemem, wez jeden z drugim z baranka i w sciane



Z tym zyciem ledwo to trochę popłynąłeś... to, ze biorą kredyty na nawozy, sprzęt, budowę czy rozbudowę działalności to fakt, ale z tym zyciem ledwo ledwo, to juz sie k***a nie zgodze. To nie te czasy, ze rolnicy faktycznie wiazali koniec z koncem i mieskali w chatach krytych strzechą. Ja tam do portfela nikomu nie zamierzam zaglądać, bo wiem ile się trzeba naj***ć na roli i ile wyrzeczen ta praca stawia, ale na chwilę obecna nie znam zadnego biednego rolnika czy badylarza. Wszędzie chaty odj***ne i to nie są domki po 5o metrów kwadratowych. maluchami tez nie jezdza, a ziemię, którą w większości posiadają jest ich własnością. Tak więc nikt mi k***a nie wmówi, ze jak ktoś ma 200ha to p*zdzi biede i nie stac go na chleb.. Po prostu, k***a, nie. Co by było smieszniej jak ktos zajmuje sie rolnictwem, to te 200 ha jest faktycznie dziadowskie i w swoim otoczeniu faktycznie uchodzi za biedaka. Taki paradoks....No... bieda w ch*j przy obecnych cenach gruntów rolnych.

darek1234

2024-01-05, 23:51
ShepardTsoni napisał/a:

Jak ci się nie podoba to się przebranżuj pajacu j***ny. Idź robić na magazyn za najniższą krajową, skoro jeszcze ci miało dotacji UE. Przeciętnego człowieka ch*j obchodzi czy pomidor jest polski, francuski czy z Honolulu.



A szkoda, bo różnica w ilości ładowanej chemii jest spora. Z dotacji rolnicy nie żyją, żyją tylko właściciel/dzierżawcy łąk, które wystarczy raz w roku skosić, i to nie w całości