18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Franz Kafka - dziwkarz, neurotyk i wegetarianin

grafzero • 2016-04-21, 20:05
Na lekcjach języka polskiego wtłaczano nam do głów wiele mitów. Te na temat Kafki chyba najmocniej odbiegają od rzeczywistości. Miał być smutnym, zgnębionym przez system człowiek. Okazuje się jednak, że Kafka robił świetną karierę, regularnie odwiedzał czeskie burdele, miał wiele kochanek, a umarł z powodu... źle zbilansowanej diety.

werewolfer

2016-04-21, 22:43
Mały grzeczny chłopiec przy naszych wieszczach.

grafzero

2016-04-22, 08:29
werewolfer napisał/a:

Mały grzeczny chłopiec przy naszych wieszczach.



Otóż to! Za Mickiewicza też chciałbym się wziąć, chociaż w jego przypadku to całą serię można by nakręcić :P

PS Ponoć TV ma jakiś serial o nim robić :)

pi...........ja

2016-04-22, 14:12
Największy mit to ten, że Proces ma jakiś sens i miliard poukrywanych mądrości. Teraz po tym filmie można sądzić, że napisał to dla jaj, albo będąc pod wpływem.

grafzero

2016-04-24, 13:33
pietras_ja napisał/a:

Największy mit to ten, że Proces ma jakiś sens i miliard poukrywanych mądrości. Teraz po tym filmie można sądzić, że napisał to dla jaj, albo będąc pod wpływem.



Dla jaj to akurat bardzo prawdopodobne - Kafka sam opisywał jak czytając Proces na głos śmiał się do rozpuku.
Ale ponieważ widzę, że temat budzi zainteresowanie (to już kolejny komentarz) to obiecuję zrobić film na temat tego o co chodzi w "Procesie". Znacznie jest bardzo proste i podane w książce jak na tacy, ale wiadomo że na polskim tego nie powiedzą :)

wgumie50

2016-04-30, 01:38
Fajny ma gościu beret