18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fotografie z trzech kontynentów(pierwsza połowa XX wieku).

Ma..........._S • 2013-12-20, 17:23
Witajcie sadole,

gdy wstawiałem tematy np. "Ameryka w latach 40- tych, lub 70-tych", część komentarzy brzmiała w stylu: "dlaczego wciąż USA?", "czy masz zdjęcia z Europy/Polski?" itd. Otóż w necie najwięcej i najlepiej zachowanych jest zdjęć "starych" Stanów Zjednoczonych. więc dlatego najłatwiej do nich dotrzeć i przedstawić. Jednak można znaleźć także fotografie z Europy, Afryki, a nawet Antarktydy z pierwszej połowy XX wieku. I właśnie je przedstawiam...jedyne co można dodać to że świat był/jest piękny.

Antarktyda, 1915r.

Berlin, 1930r.

Anglia, 1944r.

Indie, 1923r.

Paryż, 1909r.


Reszta w komentarzach.

Ma..........._S

2013-12-21, 00:28
Pallar_Anders_Visa napisał/a:

To jest sadol czy galeria historyczna, k***a?



Napisał facet, którego post dotyczył historii Sosnowca, na dodatek w pozytywnym kontekście...wstydź się!

Polak88

2013-12-21, 00:34
lexusx napisał/a:

Rosja Perm
Oni chyba tam tęczą palili w piecu



nie tęczą a pedałami...

Gonczor

2013-12-21, 03:21
Co do 3 zdjęcia z głównego tematu-wstawiałem jakiś czas temu, ale pozwolę się powtórzyć (lubię historię, może kogoś zainspiruje do dalszego wczytywania się), red ball express-system logistyczny US Army opierał się na Murzynach, którzy mimo tego, że mieli teoretycznie pełnię praw, byli sprowadzani do roli podrzędnych patriotów. Często zdarzały się przypadki, kiedy na front nie docierało "najlepsze" zaopatrzenie, rzeczy typu papierosy ginęły gdzieś na początku sieci (o tym, jak bardzo było to upierdliwe można poczytać m. in. w "Kompanii Braci"). Chyba jeszcze w Korei do elitarnych oddziałów byli wysyłani tylko biali.

Mit_ek

2013-12-21, 07:50
to we francji byli kiedyś biali ludzie? :O